Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

vykon a spotreba
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Sun Feb 25, 2007 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:

Ak to chcete zistit dajte auto do servisu co je asi o nicom alebo treba kupit laptop+kabelaz+stiahnut diagnosticky soft z netu...napojit auticko a porovnat aktualne zmerane parametre s tymi co udava vyrobca a poopravit si ich...


Tak mě by zajímalo, kde se dá koupit kabeláž a jaký soft se používá. Kdyby toto šlo, tak už jej dávno mám. Twisted Evil
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sun Feb 25, 2007 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Laptop mam, kabeláž by šla udělat, jen jde o to, kde vzít konektor a jak to zapojit a nakonec soft. Kde bych ho mohl stáhnout?
Na netu jsem našel několi firem co nabízí Chiptuning. Docela by mě zajímali vaše názory na to. Někteří na to dávají i záruku, měření výkonu před a po úpravě. A jeden dokonce nabízí za cca 4000 kč krabičku která se zapojí na J a originál kabel do ní. Je to bez zásahu do J a když pojedu do servisu, tak to jednoduše vyndám a jedu jako kdybych nic nezměnil.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 12:29 am    Post subject: Reply with quote

no, cital som to na nejakom webe a ten rozdiel je asi 10kW na tdci. Je to vsak na ukor spotreby, vykon skoro nepocitis na pedaly a celkovo pred kazdym startovanim cakat pokial sa komp prepoji cez chip...no, moc lakava predstava to nie je. Ale ten kabel/nb a sw znie fajn. S datamy o tlakoch co nam dal xxxnobodyxxx by to mohlo byt zaujimave. Pripojenie na komp vo forde stoji nemale peniaze a kebyze si to vie pripojit clovek sam...uno nuno :P
Back to top
View user's profile Send private message
pilot



Joined: 20 Jan 2007
Posts: 11
Location: CZ, Karlovarský kraj, Chebsko, Aš

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 11:22 am    Post subject: Chiptunning Reply with quote

...
http://forum.fordclubs.org/viewtopic.php?t=712
_________________
Fusion Elegance 1,6 16V 03/2003
Spotreba a naklady: http://www.spritmonitor.de/en/detail/163613.html?cdetail=2
Zkušenosti a hodnocení: http://moje.auto.cz/pilotpilot/ford-fusion.html
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

Hm, tak asi něco podobného s tím chip.. jsem tušil. Ale proč jsem neslyšel nebo neviděl, že autorizovaný servis provede nastavení parametrů motoru po záběhu tak, aby bylo dosaženo optimálního maxima? Asi se půjdu zeptat ( až pojedu okolo ) přímo k nim co mi poví. Každý přece chce mít záruku a jistotu, že má vše OK. Někde už někdo psal ( na netu ) že program v J je kompromisní nastavení, které zaručuje, že s tím pojede každý motor aniž by došlo ke znatelné změně parametrů či životnosti. Já bych chtěl ten kompromis pouze doladit.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 7:00 pm    Post subject: Reply with quote

Ono to s tym pripojenim na pc nie az take jednoduche....ked som mal mondeo tak som kupil kabel...nainstaloval soft do pc a pripojil...chce to trochu aj vyznat sa v tom a poznat jednotlive parametre a vediet co si mozme dovolit zmenit alebo poopravit...niektore hodnoty navazuju na seba takze ak zmenim jednu tak treba poopravit napriklad dalsie dve alebo tri...
Pri svojich pokusoch na mondeu som sa o tom presvedcil ze to nie je len tak si nieco zmenit....dopadol som tak ze na prvy krat som dosiahol nepravidelny chod motora...odstavenie lamda sondy a dokonca neslo ani nastartovat....
Po viacerych hodinach stravenych studiom servisnych parametrov a nastaveni som to uviedol do poriadku...
Ale zase na druhej strane sa mi podarilo to ze motor mal lepsi chod od nizsich otacok a lepsie reagoval na plynovy pedal a malicko klesla spotreba...
Treba ozaj pri takychto veciach si to dobre premysliet a zvazit ci sa ozaj oplati amatersky pustat do toho...Osobne nedoporucujem!!!
Kabelaz sa da kupit cez net a soft takisto stiahnut...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

nemas nekde link na ten kablik? ja osobne bych se v tom nevrtal. Jen bych si chtel vyzkouset diagnostiku, ... bylo by to fajne. Very Happy
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx, něco takového i očekávám, stejně bych se ale rád v tom povrtal, prohlédl a nastudoval. Změny bych musel opravdu dělat po pečlivém uvážení. Sám jsi dokázal že to jde lépe. Nezná někdo někoho kdo se v tom opravdu dobře vyzná?
MzourCz - ale vrtal, ze začátku ne, ale potom jo.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 11:08 pm    Post subject: Co dokaze 1,4 TDci Reply with quote

Ludia v piatok 2.3. som prevetral trosku motor. No tocil som ho az cez 4000 otacok. to sa uz podobalo zvukom na Tatru 815 Very Happy . Bol som az ohureny ako to auto letelo. A vraj tento motor nema dost velku rezervu vykonu. Dufam, ze mi to auticko odpusti, ale trosku som sa ponahlal.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Fri Mar 09, 2007 9:00 am    Post subject: Reply with quote

motor treba sem tam prevetrat, urcite mu tym neuskodis ... Cool

ohladom spotreby ... posledne presne meranie spotreby u mna, spotreba vysla 6,2l ... spokojnost ... ale bol som cez vikend pozriet rodicov (spolu 250km mimo mesta) ...

predposledne presne meranie spotreby, kedy som nesiel nikam na vacsiu dialku: 6,39l ... (do prace a domov, nic ine)

tankujem stale Shell N95ku ... a kazde 5 tankovanie si tam nalejem V-Power
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri Mar 09, 2007 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

Pokial sa na V-Power nevyjazdia minimalne 3 plne nadrze po sebe tak ho je zbytocne vobec kupovat. Jazdim na V-Power stale. Nechapem vetu dat V-Power na precistie... V-Power obsahuje zlozky ktore posobia ucinne po dlhsom pouzivani....nie je to daky precistovac, na to su urcene ine prostriedky.
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Fri Mar 09, 2007 6:14 pm    Post subject: Reply with quote

no, ja ho miesam stale do nafty v pomere 2/1 :P Nepaci sa mi u nafty ze je bezsirny a kdesi ktosi mi myslim vravel ze to nie je velmi dobre pre tdci. Clovek je z toho uz magor :)
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Mar 09, 2007 10:17 pm    Post subject: Reply with quote

nizsie je kusok o v-power od ineho autora ako shell. celkove zlepsenie cetanoveho cisla len aritmeticky je z 51 na 52. o vykone nic. o precisteni nic. tak neviem. pozrel som aj clanky z konferencie o palivach 2006 v sitne vo vyhniach. bavia sa o gtl len ako o potrebe vyroby nafty synteticky z niecoho ineho ako z ropy. rovnako nic o zlepseni vykonu ani o precisteni motora. a to precistenie akoze od coho? aditiva proti usadzovaniu karbonu ma kazda nafta. neviem, ci ucinok nie je len v "tva vira te uzdravila" Evil or Very Mad

-----------------
DaimlerChrysler znižuje podiel škodlivých emisií nielen vývojom najmodernejších motorov, ale aj hľadaním palív budúcnosti. Perspektívna je pohonná hmota zo zemného plynu - GTL nafta (zo skratky Gas-to-liquid, t. j. z plynu kvapalina). Stefan Keppeler a jeho tím z DaimleruChrysleru pritom dokázali, že toto palivo a menšie zmeny v motoroch dokážu výrazne znížiť emisie oxidov dusíka v dieselových systémoch. Za reálne výskumníci považujú až 70-percentné zníženie oxidov dusíka oproti platnej norme Euro 4. GTL nafta vyrobená z plynu čistejšieho ako ropa, má cetánové číslo 70, kým bežná EU nafta 51. A vyššie cetánové číslo GTL nafty jej dáva lepšiu zápalnosť.

Pre masovejšie využitie je však potrebné, aby bolo dosť GTL nafty na čerpacích staniciach. Aj slovenské čerpacie stanice Shell už majú palivo V-Power diesel. Pozostáva z bežnej a piatich percent GTL nafty.
Back to top
View user's profile Send private message
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Mon Mar 12, 2007 1:55 pm    Post subject: V-Power - vykon a cisteni Reply with quote

Zdravim,
nevim, jak u naftovych motoru, ale u benzinoveho je ten V-Power od Shellu rapidne znat. Zkusil jsem i V-Power Racing a spotreba 6 litru v kombinaci (42 l ujeto temer 700 km). A to nemluvim o vykonu. U V-Poweru se rika, ze ma aditiva, ktera rozpousti karbon a jine necistoty. Neco na tom bude. Mel jsem link, kde to nejaci typci testovali a pak motor rozebirali, bohuzel ten jsem nedohledal. Sad Nemuzu rict, jak je to s naftovymi motory a aditivy do nich.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Mon Mar 12, 2007 2:38 pm    Post subject: Re: V-Power - vykon a cisteni Reply with quote

MzourCZ wrote:
Zdravim,
nevim, jak u naftovych motoru, ale u benzinoveho je ten V-Power od Shellu rapidne znat. Zkusil jsem i V-Power Racing a spotreba 6 litru v kombinaci (42 l ujeto temer 700 km). A to nemluvim o vykonu. U V-Poweru se rika, ze ma aditiva, ktera rozpousti karbon a jine necistoty. Neco na tom bude. Mel jsem link, kde to nejaci typci testovali a pak motor rozebirali, bohuzel ten jsem nedohledal. Sad Nemuzu rict, jak je to s naftovymi motory a aditivy do nich.



Suhlasim s tymto...jazdim na V.power stale...myslim ze ak ma daky pozitivny ucinok tak ho treba pouzivat dlhsi cas a nie len sem tam jednu nadrz na udajne precistenie...
Na Mondeu som tiez jazdil na V.power...ked som videl potom rozobraty motor bol uplne cisty bez karbonu a podobnych usadenin a to mal v tom case motor 280000 km nabehanych...
Nehovorim ze ten V.power je uplne super benzin ale nieco malo na tom bude.
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
Page 4 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group