Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kolisajici otacky - skubani motoru
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
patabasa
Guest





PostPosted: Wed Aug 19, 2009 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

fonder wrote:
patabasa wrote:
fonder wrote:
prý už v servisech nahlásilo dost lidí problémy se startováním teplého motoru. Poprvé nechytne (nebo jen s plynem) a napodruhé chytne v pohodě. Měnili mně teplotní čidlo a přehráli software, bez úspěchu. Takže poslali už do centrály v Anglii hromadnou reklamaci. Máme čekat na řešení...

Mám stejný problém nyní 07/2009 zatím udajně v servisu vyměnili - škrtící klapku stav startování se nezměnil. FOFU, 1.4. Ebony, r.v. 2008 najeto 25.000km. Už je nějaké řešení?


už přišla zpráva z fordovské centrály. Prý v motoru mezi sebou špatně komunikuje software. Mám počkat na nový update.


Dík za info. Až bude update nebo další info tak dej zprávu. Zatím si třeba postavíme ford - čekárnu.
Pavel
Back to top
patabasa
Guest





PostPosted: Thu Aug 20, 2009 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Tak jsem dnes reklamoval to startovani ve Ford servisu v Brně. Závadu měli opravit výměnou škrtící klapky dne 6.8.2009. Dnes se divili se, že příčina problému by mohla být v softwaru. Prý "překalibrace" není problém
a objednali mne na 25.08.2009. Laughing
Pavel
Back to top
kubalekv



Joined: 14 Aug 2008
Posts: 9
Location: CZ, Třebíč

PostPosted: Thu Aug 20, 2009 4:37 pm    Post subject: problémy se startováním teplého motoru Reply with quote

Problém se startováním teplého motoru mám cca od května 2009 (koupě FoFu 08/2008) a nastartuji napodruhé - napotřetí, dle ohřátí motoru. V červnu mi v servisu nahráli poslední verzi software, ale bez úspěchu. Pomalu přemýšlím o možnostech reklamace, protože jsem podobný problém neměl ani před 20 lety se "starou škodovkou", ale s ohledem na solidní a vstřícný přístup v domovském servisu ještě nějaký čas počkám na odpověď z centrály (předpokládám, že z Fordu v Kolíně nad Rýnem).
_________________
Ford Fusion Ebony 1.4i 16V (09/2008)
Back to top
View user's profile Send private message
Vrba



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 14
Location: Praha

PostPosted: Thu Aug 20, 2009 8:49 pm    Post subject: Re: další postižený Reply with quote

Vrba wrote:
FoFu r.v.2008, 1,4 benzín, 10,5 tis. najeto, před cca 14 dny poprvé - po nastartování studeného motoru (5 dní v garáži) se po 5-6 sec. běhu motor "zalkne", skoro zastaví resp. "zápasí sám se sebou", začne mlátit jak o život, pak se zklidní a je vše OK. Teď už to dělá nejen po týdnu, ale každý den při studeném startu. Zkoušel jsem po otočení klíčku počkat se startováním až zhasne pár světel vlevo na ciferníku (myslel jsem si, že potřebuje natlakovat palivo nebo tak nějak) ale nepomohlo to. Uvidíme co řeknou v servisu...


Tak jsme byli v servisu a i když FoFu stál "před zákrokem" celý den na dvoře servisu na sluníčku, tak ráno jim samozřejmě nastartoval bez problémů a bez zalykání, potvorák jeden... Dali ho na diagnostiku a neukázalo se nic. Mám startovat s vypnutou klimou a brát benzín u Benziny nebo Agipu... Ptali se mně totiž kde beru benzin - řekl jsem, že v Globusu když tam jedem nakupovat; podle nich je problém vyřešen, protože jsem byl v tomto servisu během 14 dnů už 3., kdo měl s "malým motorem" problémy s benzínem z Globusu (ještě větší s...ky prý prodává Tesco). Na jejich doporučení jsem koupil u pumy nějaké aditivum (na vylepšení kvality paliva a vyčištění motoru - tak 2 deci za150 Kč), nalil do nádrže (koupil další benzín u Benziny) a je po problémech... Zatím...
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Tue Aug 25, 2009 7:56 pm    Post subject: Start po ránu Reply with quote

Také se mi poslední dobou projevily problémy po nastartování studeného motoru (necelých 3000km), po pár sekundách to má tendenci chcípnout, trošku přidám plyn a je to OK. Stává se to pouze při prvním startu po ránu.
Benzín beru už několik let většinou u Globusu a nikdy jsem s ním problém neměl, při jejich obratu je nesmysl, že ho někdo šidí a teď naposled jsem tankoval na Benzině.
Ovšem mám pocit, že čerpadlo tahá benzín před startem déle než u jiných aut a možná startuju dříve než bych měl, jiná možnost mě nenapadá.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Daho



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 123
Location: Jablonec nad Nisou (CZ)

PostPosted: Wed Sep 09, 2009 6:51 pm    Post subject: kolísání otáček, chcípání motoru za studena.. Reply with quote

Zdravím, našlo se nakonec nějaké řešení a opravdu vysvětlení toho kolísání a chcípání motoru poránu zastudena ? Je to lambdasonda, nebo škrtící klapka ?? Pročítám tady ta slohová cvičení a jasný závěr není, tak se podělte o zkušenosti.

Kolísaj otáčky a auto chcípá ráno při studeným motoru Fusion 1,6

díky za zprávy David
_________________
Ford Fusion 1,6 16V 10/2002
Ford Ka 1,3 44Kw 02/1998
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
andy.mclaren



Joined: 25 Mar 2009
Posts: 10
Location: Košice

PostPosted: Mon Sep 14, 2009 10:29 pm    Post subject: Reply with quote

tak ako je to s tým update-om, mne to robí takisto a minulý piatok mi v servise v Košiciach povedali: pokiaľ diagnostika nič neodhalí, čakajte... Ináč boli veľmi ústretoví pri riešení poistnej udalosti, za čo im touto formou ďakujem, bol som milo prekvapený...
_________________
Ford Fusion X 1.6 16V sea grey
Back to top
View user's profile Send private message
Bendzo



Joined: 12 Oct 2009
Posts: 7

PostPosted: Wed Oct 14, 2009 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

andy.mclaren wrote:
tak ako je to s tým update-om, mne to robí takisto a minulý piatok mi v servise v Košiciach povedali: pokiaľ diagnostika nič neodhalí, čakajte... Ináč boli veľmi ústretoví pri riešení poistnej udalosti, za čo im touto formou ďakujem, bol som milo prekvapený...


rad by som reagoval mam fusiona iba dva tyzdne a najzdenych 1222 Km.uz dva krat sa mi stalo ze pri startovani za studenami skapal a az na druhy krat som nastartoval... neviem ist s tym do servisu alebo este pockat akosa to bude spravat.
Back to top
View user's profile Send private message
patabasa
Guest





PostPosted: Wed Oct 21, 2009 9:10 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
rad by som reagoval mam fusiona iba dva tyzdne a najzdenych 1222 Km.uz dva krat sa mi stalo ze pri startovani za studenami skapal a az na druhy krat som nastartoval... neviem ist s tym do servisu alebo este pockat akosa to bude spravat.

V létě jsem měl potíže s teplým startem. Teď se ochladilo mam problém se studeným startem: včera ráno 2x, dneska ráno 2x. Už jsem volal do servisu prý se na to podívají Sad. Navíc mi asi odešly plynové vzpěry u 5 dveří a tak mám bouli na čele Sad. Prý se na to taky podívají. Začínám zuřit Evil or Very Mad .
Back to top
Szabados



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 80
Location: Praha, Uhříněves

PostPosted: Wed Oct 21, 2009 10:51 am    Post subject: Reply with quote

For
One
Repair
Daily

Ty studený starty se mi na rok starým autě projevují v podstatě od začátku. Zatím to vypadá, že stačí dodržovat pravidlo až zhasne kontrolka, během té doby je slyšet jak pumpa natáhne benzín. Připadám si pak trošku jako pitomec s dieslem Very Happy
ale zatím to funguje
Jó, škodova palivo natáhne když se otevřou dveře řidiče.
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 - Colorado Red - PP
do provozu 10/2008
7,3 l/100km

na statistiku mám DrivEx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MichalVlcek



Joined: 13 Oct 2009
Posts: 5

PostPosted: Mon Mar 08, 2010 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

Chlapi, slyseli jste nekdy o kolisajicich otackach - pouze mezi 1500-2000 ot/m?
Stava se mi to vyhradne pri zarazenem 1. nebo 2. rychlostnim stupni, motor pak zacne skubat a prestane uplne tahnout.
Musim pak zastavit, otacky kolisaji i na volnobeh, zacnou se ozyvat zvuky jako bych motor slabe "turoval" v nizkych otackach ale zni to jako pumpovani. Nemel jsem moznost otevrit kapotu a poslouchat, protoze se mi to stalo vzdy uprosted mesta v pruzich. Vzdy jsem pouze vypnul motor a znova nastartoval coz problem uplne odstranilo.
Nejedna se o jinde popisovany problem s udrzenim otacek, motor nikdy sam nezhasne, nemam ani zvysenou spotrebu, otacky nejsou nikdy na volnobeh prilis nizke ani nikam nevyletnou. Volnobeh zda se uplne v poradku.
Porucha se objevi jednou za nekolik tydnu.

Dalsi postreh - vim 1500-2000 jsou na benzin nizke otacky, ale presto je zajimave ze motor zacne skubat pri 1. a 2. stupni, pokud se drzi stejnomerne otacky. S tim ze se pak porucha neobjevi a motor tahne dal. Pri rozjezdu a brzdeni se cukani neprojevuje.

Predem diky za podnety a napady... Very Happy
_________________
Fusion 1.6 benzin (2004)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Wed Apr 07, 2010 7:04 am    Post subject: Reply with quote

Byl jsem v servisu na rocni prohlidce, jako kazdy rok jsem nahlasil kolisani otacek pri studenem motoru. Necekal jsem, ze by neco objevili, ale pry procistili skrtici klapku. Od te doby motor v pohode, otacky nekolisaji, snad to tak vydrzi. Smile
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Apr 07, 2010 10:49 am    Post subject: Reply with quote

Na 3 roky starém (novém) autě a už čistit škrtící klapku?
Že by nekvalitní benzín? Confused
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 6:29 am    Post subject: Reply with quote

benzin beru vetsinou shell, obcas agip.
Jako naschval hned po napsani prispevku me odpoledne fordik delal problem se startem Sad (prozmenu kdyz byl motor teply)
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat May 01, 2010 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

To Vladimír Grnáč:Moje čerstvé info k danému téma:
FoFíka mám od 9/2009.Vždy startuje bez problému,studený/teplý motor na první otočení klíčku.Otáčky nikdy nekolísaly a motor nikdy "nechcípal.Včera poprve při jezdění po HK (3100km) a po cestě domu (venkovní teplota cca.24 stupně) jsem začal již v HK pozorovat sluchem následující stav:
Motor normálně nastartuje v teplém stavu a po jíždě při zastavení zůstanou mírně zvýšené otačky volnoběhu,než jsem byl doposud zvyklý.Ručka otáčkoměru ukazuje mezi poslední čárkou před 1000ot/min a 1000ot/min a mírně houpe(kolísá).Dle otáčkoměru to dříve bylo vždy na jedné čárce pod 1000ot/min a pravidelné "předení"motoru.
Již při pojíždění po HK jsem to zvýšení rozeznal sluchem.Dříve při dojíždění na volnoběh ke křižovatkám se držely otáčky na 1000ot/min a po úplném zastavení klesly na uváděnou jednu čárku a motor pravidelně "předl" bez houpájící se ručky otáčkoměru a sluchem slyšitelného zvýšení chodu než dříve.
Benzín jsem doposud bral střídavě u Benziny,Agip,Shella různě po východních Čechách. Vše popisované jsem začal pozorovat až včera,když jsem podrůhé v půběhu měsíce dubna po sobě natankoval cca.24l u jedné čerpačky Shell v HK.Nechci zatím "plašit",ale uvidím při příští jízdě,jaké bude chování motoru.
Máte někdo nějaký podnět nebo osobní zkušenost?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 7 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group