Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kontrolka s ozubeným kolem

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pavlis



Joined: 29 Jan 2008
Posts: 11

PostPosted: Tue Jan 29, 2008 4:17 pm    Post subject: Kontrolka s ozubeným kolem Reply with quote

Po ujetí 25 000 km začala problikávat kontrolka ozub.kolo s vykřičníkem.Manuální převodovka.V servisu řekli že se to musí diagnostikovat-porucha pohonu.Není je málo oleje v převodovce?Děkuji.
Back to top
View user's profile Send private message
pavlis



Joined: 29 Jan 2008
Posts: 11

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 9:22 pm    Post subject: Re: Kontrolka s ozubeným kolem Reply with quote

pavlis wrote:
Po ujetí 25 000 km začala problikávat kontrolka ozub.kolo s vykřičníkem.Manuální převodovka.V servisu řekli že se to musí diagnostikovat-porucha pohonu.Není je málo oleje v převodovce?Děkuji.
Už jsem asi na to přišel, zřejmě se nějakým nedopatřením dostal kobereček na podlaze až na konektor pedálu plynu a tlakem se přerušil elektr. kontakt, zkusil jsem totiž vyndat kobereček, prostříkal konektor WD spreyem a od teto chvíle je klid. Nic nebliká.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 8:24 am    Post subject: Reply with quote

Uf. Tam je nejaky konektor??? No mam kobercek dost vysoko tak ak mozes odfot to prosim a daj sem o co sa jedna.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
pavlis



Joined: 29 Jan 2008
Posts: 11

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Uf. Tam je nejaky konektor??? No mam kobercek dost vysoko tak ak mozes odfot to prosim a daj sem o co sa jedna.
Nemusí se nic fotit.Od pedálu plynu jde pár kabelů bůh ví kam a tyto jsou spojeny konektorem s pedálem , po rozpojení a nastartování jde motor na volnoběh a kontrolka s ozubeným kolem bliká jako směrovka. S autem jezdí moje dcera a ta asi těma jejíma špičatejma botama asi nahrnula kobereček až dopředu a nahoru a asi pravděpodobně to něco udělalo s tím konektorem, nevím ale po odstranění koberečku se závada blikající kontrolky neprojevila. V návodu k obsluze se tato kontrolka spojuje s funkcí převodovky ale tam žádný snímač není, ve Fordu tvrdí , že tato kontrolka signalizuje ,,poruchu pohonu,,a jinak si nevěděli rady.
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Thu Mar 13, 2008 7:32 am    Post subject: Reply with quote

Ja si pamatuju jeste z drivejsi doby, kdy jsme meli S120L a tam se mi obcas taky povedlo nohou "vykopnout" nejakej spinac ke kontrolce brzd na palubovce. Na FoFu se mi to zatim jeste nestalo. Pokud je to jen ten konektor, tak je to v pohode, horsi kdyby to byla skutecna zavada.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group