Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Bocne AIRBAGY u Flair-X

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fordik



Joined: 01 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 8:41 pm    Post subject: Bocne AIRBAGY u Flair-X Reply with quote

Dobry den, pred tyzdnom som si kupil posledny kus Ford Fusion vo vybave Flair-X 1,4 TDCi..mam dve otazky ohladne vybavy.

1. V katalogu je napisane, ze v tejto vybave su 4 airbagy, vodica a spolujazdca a dva bocne. Chcel som sa spytat, ci je niekde na boku oznacene miesto kde sa Airbag nachadza. Ja som bol zvyknuty ze vsade kde sa airbag nachadza je napis "airbag". Na volatne aj pred spolujazdcom je tento napis.

2. Vo vybave by mala byt aj fajciarska sada, ale tu som tam nikde nenasiel, v aute je iba zasuvka na 12V vpredu.

Mate niekto tuto vybavu, ze by ste mi to vedeli pozriet?? dakujem
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

Boční airbagy by měly být zabudované do boku sedaček a kuřácká sada je popelník který se vkládá vedle řadičky do kruhového otvoru
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
fordik



Joined: 01 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

teda ten airbag by mal byt zabudovany priamo v sedacke?

som myslel ze to montuju do B-stlpika... Laughing

Add2: to miesto na popolnik tam v podstate je, je tam ten otvor vedla riadiacej paky Smile len som myslel ze bude k tomu aj zapalovac na cigarety.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Podle toho co popisuješ, tak tam kuřáckou sadu nemáš. Ty bagy jak psal Gil jsou zašité z boku v opěradle. Měla by tam být někde na boku opěradla všitá i malá cedulka s nápisem airbag.

Mělo by tam být toto


Nebo toto


To první je asi u starších modelů.

Kuřácká sada je zde

_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
fordik



Joined: 01 Apr 2009
Posts: 3

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 9:37 pm    Post subject: Reply with quote

dakujem za dokladne vysvetlenie Smile
takze v tom pripade tam fajciarsku sadu nemam, ale buduci tyzden idem do predajne, a vypytam si ju. napriek tomu, ze fajciar nie som, patri do vybavy, tak preco by tam nemala byt nie?

prosim vas naco sluzi imobilizer? doteraz som mal staru skodu 105, takze toto je moje druhe auto a vela veci je pre mna novych. dik
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Tue Apr 07, 2009 5:24 am    Post subject: Reply with quote

fordik wrote:
...prosim vas naco sluzi imobilizer?

Imobilizer je elektronicke zarizeni integrovane v automobilu. Brani nabehnuti motoru, pokud by nebyl vlozen spravny klic. To znemoznuje potencialnim zlodejum, aby nastartovali motor bez originalniho klice.

Starsi modely imobilizeru vyuzivaly staticky (nemenny) kod ulozeny v cipu v klici. Tento kod rozpoznava RFID ctecka umistena v zamku a je porovnavan elektronickou ridici jednotkou automobilu (ECU). Pokud ECU nerozpozna spravny kod, uzavre prutok paliva do motoru a tim zabrani nastartovani. Novejsi imobilizery pouzivaji promenlive kody nebo jine vyspelejsi sifrovaci metody pro to, aby zabranili moznemu zkopirovani kodu z klice nebo z ECU Cool
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group