Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Jaké pneu byly na novém autě při koupi (od výrobce)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 01, 2008 3:27 pm    Post subject: Reply with quote

Hlinikove 8 lucove disky, pneumatiky 16" Goodyear 195/55 tusim tieto: http://www.apneu.cz/dezeny/eagle_nct_5.html
. Zimne 14" Kleber 185/60 http://www.apneu.cz/dezeny/krisalp_hp.html
som dokupoval na plechoch, bol zaver februara, nebola istota, že sneh uz nebude.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ocean



Joined: 31 Mar 2008
Posts: 25
Location: BB

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 6:28 am    Post subject: Reply with quote

Fusinku som kupoval pred 2 týždňami , gumy ako píše predo mnou duves 195/55 R 16 na 16" hliníkoch, GY, dezén EAGLE, veľmi pekné. Ale hovoril mi jeden (odborník?) že treba dať pozor pri nerovnostiach hlavne pri nájazde na obrubník, tieto nižšie gumy vraj menej vydržia a skôr prasknú .. ????????
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 6:51 am    Post subject: Reply with quote

Zbytečně tě straší. 195/55/16 ještě není žádný "supernízký" profil, kdy hrozí každý kamínek. Je to zcela běžný rozměr. Při nešetrném nájezdu na obrubník a pod. můžeš zničit kteroukoliv gumu.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Sun Apr 06, 2008 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jsem mel na fabii 50-ky a nikdy jsem s nimi nemel problem, ani jsem o tom od nikoho neslysel. Kdyz se jezdi s autem rozumne nema pneumatika duvod prasknout.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lumir



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 4

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som kupoval Fusiun teraz v marci a mam obute Continental Premium Contact 195 55 R16
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

lumir wrote:
Ja som kupoval Fusiun teraz v marci a mam obute Continental Premium Contact 195 55 R16

a co mas v kufri?
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lumir



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 4

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 7:01 pm    Post subject: zimne gumy Reply with quote

Chcel by som vediet ci mozem dat zimne gumy 185 /60/R15 ked , letne mam 195/55/R16? A tieto su aj zapisane v technicaku.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 7:06 pm    Post subject: Re: zimne gumy Reply with quote

lumir wrote:
Chcel by som vediet ci mozem dat zimne gumy 185 /60/R15 ked , letne mam 195/55/R16? A tieto su aj zapisane v technicaku.

No ja mam zimne 185 /60/R15 a letne ako ty. Ale uz to tu bolo. Musis podla technickeho preukazu.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Tue Apr 29, 2008 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam to iste co lumir, rezerva je tusim tiez Continental, pozriem...

Ale mam tu jeden problemik s tymi pneu - ze su asymetricke a NESMEROVE...
Kolega nasiel link /nemam ho Sad/, kde su tie iste pneu, ale informacia o smerovosti, resp. nesmerovosti tam vobec nie je uvadzana...
Bol som s tym vo Forde, lebo som sa domnieval, ze mi nahodili vsetky styri prave... Tu je link: http://www.pneumatikyadisky.sk/9163/
Ked som sa totizto pozrel na dezen a formu vedenia vody, tak na pravej strane je to OK, ale na lavej v pripade vojdenia do vody bude ta vtlacana zo sirsich do uzsich "zarezov" v pneu...
Ak je tu niekto odbornik na pneu, mohol by sa k tomuto problemu vyjadrit?!? Nie som na to expert, ale z mojho laickeho pohladu sa lava a prava strana vozidla bude spravat odlisne pri odvadzani vody a prilnavosti... Preto sa obavam aj urcitej "netransparentnosti" pri vedeni vozidla v tychto podmienkach... Dakujem za akekolvek odborne vysvetlenie - clovek sa uci cely zivot... Wink

PS: Uvazujem o prezuti, resp. otoceni pneu na diskoch a teda vsetky 4 pojdu rovnakym smerom... To ale nastane problem v tom, ze na pravej strane bude dvojita "ryha" vo vnutornej strane a na lavej na vonkajsej... Shocked

CO JE MENSIE ZLO?!? Shocked Embarassed Mozem vobec to takto "prehodit"?!? Embarassed Question
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
....Ked som sa totizto pozrel na dezen a formu vedenia vody, tak na pravej strane je to OK, ale na lavej v pripade vojdenia do vody bude ta vtlacana zo sirsich do uzsich "zarezov" v pneu...
Ak je tu niekto odbornik na pneu, mohol by sa k tomuto problemu vyjadrit?!? Nie som na to expert, ale z mojho laickeho pohladu sa lava a prava strana vozidla bude spravat odlisne pri odvadzani vody a prilnavosti... ...


Neprožívej to, ničemu to nevadí. Já mám na ST200, což je proti fusionu trochu jiná liga, obuté Pirell PZero Nero http://www.pneunet.cz/pneu/2748/pirelli-pzero-nero-235-40-R-17-ZR-90-Y-letni/ Na vodě je to nadprůměrně dobrá guma. Jak už jsem tady někde psal, byl jsem se na těchhle gumách klouzat ve škole smyku, nemám stabilizační systém, jen ABS a TCS, ale žádný problém s uhýbáním do boku ty gumy nemají. Technicky ti to nevysvětlím, mě stačí, že to prostě funguje.
Oni ti výrobci pneu zřejmě opravdu nejsou zase úplně blbí .... Cool
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Thu May 01, 2008 8:39 am    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:

Ale mam tu jeden problemik s tymi pneu - ze su asymetricke a NESMEROVE...


jak sem prezouval na letni gumy (continental), tak sem taky koukal ze sou vsechny 4 stejne. U zimnich sem mel sipku smeru otaceni kola...
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Wed May 07, 2008 11:11 am    Post subject: Re: Recenzia Reply with quote

DANID wrote:
čo hovorite na toto? http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=112610


Ja mam tento dezén od minulého roka a super sa na tom jazdí. Hlavne na vode. Predtým ked som vletela na mláku na ceste normálne ako zatiahnutá ručna, teraz to vôbec necitiť auto prebehne skoro bez odporu...
Back to top
View user's profile Send private message
Miko



Joined: 21 May 2008
Posts: 14

PostPosted: Sun May 25, 2008 7:02 pm    Post subject: kolesa Reply with quote

Kupoval som v januari 2008, kolesa alu 8-lucove, pneu rovnako ako Lumir Continental Premium contact 195/55 R16
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Sat Jun 21, 2008 5:47 pm    Post subject: Reply with quote

Fofik:
Goodyear 195/60R15 GT3

Rezerva:
Goodyear 175/65R14 GT3
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Tue Aug 05, 2008 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jsem mám na Fofu taky Hankooky a jsem s nimi také spokojen.Troufl bych si říct ,že jsou tišší než Michelin energy.Auto jsem kupoval v 9/07 a rezerva Goodyear.
_________________
Ford Fusion 1,4 16V Ebony Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group