Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

motor 1.25
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

fofu2007 wrote:
Mam pocit, ze zrovna KIA Ceed s benzinovou 1.4 /kterou jsem si chvilku zkousel/ je zdarny priklad povedeneho zakladniho motoru.
A z jineho soudku: skoro bych rekl, ze stara pravda o "objemu" dostava v posledni dobe za sve. Asi si budeme muset zvyknout, ze cislovka 1.4 apod. se budou cim dal tim vice objevovat na kufrech aut, do kterych by jsme to nikdy nerekli /samo ze diky kompresoru a turbu jde o zcela jine motory nez ma Fusion/ - pokrok nezastavis.


Ano Kia ceed ma velmi silnu 1.4, ale a vyssiu spotrebu. Celkovo Korejske vozy kaslu na spotrebu.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 8:42 pm    Post subject: Re: motor 1.25 Reply with quote

Maki wrote:

getrag,
1.4 benzin 100k??
o tom chcem vediet viac.

Maki


Trochu som zaspal mal som na mysli motor od VW ktory sa dava aj do skodoviek ako uz spomenul DR.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Tue Sep 04, 2007 3:22 pm    Post subject: Re: motor 1.25 Reply with quote

getrag wrote:
Trochu som zaspal mal som na mysli motor od VW ktory sa dava aj do skodoviek ako uz spomenul DR.


Hej,
skodavacka 100konovka vela zerie a nepocul som dobre ohlasy.
Okrem ineho ma nizsiu zivotnost.

maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Sep 05, 2007 7:35 am    Post subject: Reply with quote

Nuz maly objem a velky vykon musi byt niecim vyvazene. Tieto motory bud budu drahe koly turbu a podobnym veciam co navysuju cenu aj dieslom, budu viac zrat - ako inac dosiahnut vykon a zivotnost uz nikdy nebude 10 a viac rokov. Sak ubohe suciastky sa navrhuju aby len tak tak prezily zaruku. Ono objem v motore sa nahradit bez konpromisu asi neda.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Maverick



Joined: 13 Jul 2007
Posts: 5
Location: ČR

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se dočkal. Sice to trvalo 9.týdnů ale nedalo se nic dělat. Protože jsem jezdil dva roky s Fiestou 1.3/51kw ,r.v 2005, tak můžu definitivně potvrdit že Fusion nemá chybu! Motor 1.25 mě absolutně stačí, mám najeto asi 250km takže nemůžu říct jak rychle pojede ale ježdění je mnohem příjemnější než ve Fiestě.Jezdím tak v 80% sám ,jinak dva dospělí a dvě děti
a není to žádná brzda provozu. Bydlím na rozhraní kraje vysočina takže kopců tu je dost a je jasné že na pětku je nevyjedu ale ostatní rychlosti tam jsou od toho aby se používali! Zatím jsem ho zkusil vytočit na max 3500ot. Víc až bude trochu zajetý. Co se týče zvuku tak uvnitř po nastartování ticho ,za jízdy velmy zajímavý sportovní zvuk. Z venku (u výfuku) paráda ,hodně lidí si klekalo na kolena aby se podívali na tu tiningovou koncovku,ale žádná tam není,prostě to vymysleli parádně. Co se týče spotřeby a dalších informací tak až po více km. Jsem rád že jsem se pro Fusiona rozhodl ve spojení s 1.25/16V. Pravda je že jsem si ho zamiloval už při koupi Fiesty rodičů v r.2005, ale po faceliftu je hezčí!
_________________
Fusion 1.25,Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 6:14 pm    Post subject: Reply with quote

Maverick Tak ať to jezdí bez závad Wink S tím zvukem máš absolutní pravdu, je to nádhera.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maverick



Joined: 13 Jul 2007
Posts: 5
Location: ČR

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:38 am    Post subject: Reply with quote

Ještě bych chtěl poznamenat že než jsem šel definitivně fusíka objednat tak jsem si na stejný den objednal předváděcí jízdu u Forda (1.4/16V) a o hodinu později u Škodovky Fábie II(1.2/12V,51kw).Vzal jsem ještě bráchu aby posouzení bylo nezaujaté a synka aby posoudil výhled z auta .Předváděcího Fusiona měli ještě před faceliftového, ale k vyzkoušení to stačilo. FábieIIbyla nová ale dojem jsme měli všichni tří stejný. Fábie II není rodinný pětimýstný automobil ,tříválec 1.2/12V,51kw je děs! Auto je tvrdé,hlučné,malé,úzké. Synek nakonec poznamenal že se v zádu cítil jako v bunkru(neviděl ven) a to je mu 10 let a není zrovna nejmenší.
To celé jsem také podstoupil kvůly tomu abych doma dokázal že Fábii II nelze koupit s čtyřválcovým motorem pod 300 000 kč.
Nakonec následovala předváděčka s Fusionem 1.25/12V a hned objednávka.
Teď mám autíčko vevnitř veliké,tiché,široké,vysoké s velkým fufrem a nebojí
se ani polních cest. Je až neuvěřítelné že podvozek fusíka vychází s Fiesty protože se na rozbyté okresce chová úplně jinak. Fiesta je sporovním podvozkem známá a tak jsem čekal podobné vlasnosti i u Fusiona ale chyba ,chová se naprosto super. A ten pocit, když kolem vás jede nějaké SUV a vy mu koukáte do očí ze stejné výšky je k nezaplacení!!
_________________
Fusion 1.25,Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 8:11 am    Post subject: Reply with quote

Asi mas vyssieho fusiona ako ja Smile na mna kukaju klasicke SUVka zhora Razz Ale zase kto by do tych aut liezol ze? Razz
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

Dobra poznamka...asi sedi na streche Laughing ... aj na mna pozeraju zhora z SUV
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

Maverick wrote:
Ještě bych chtěl poznamenat že než jsem šel definitivně fusíka objednat tak jsem si na stejný den objednal předváděcí jízdu u Forda (1.4/16V) a o hodinu později u Škodovky Fábie II(1.2/12V,51kw).Vzal jsem ještě bráchu aby posouzení bylo nezaujaté a synka aby posoudil výhled z auta .Předváděcího Fusiona měli ještě před faceliftového, ale k vyzkoušení to stačilo. FábieIIbyla nová ale dojem jsme měli všichni tří stejný. Fábie II není rodinný pětimýstný automobil ,tříválec 1.2/12V,51kw je děs! Auto je tvrdé,hlučné,malé,úzké. Synek nakonec poznamenal že se v zádu cítil jako v bunkru(neviděl ven) a to je mu 10 let a není zrovna nejmenší.
To celé jsem také podstoupil kvůly tomu abych doma dokázal že Fábii II nelze koupit s čtyřválcovým motorem pod 300 000 kč.
Nakonec následovala předváděčka s Fusionem 1.25/12V a hned objednávka.
Teď mám autíčko vevnitř veliké,tiché,široké,vysoké s velkým fufrem a nebojí
se ani polních cest. Je až neuvěřítelné že podvozek fusíka vychází s Fiesty protože se na rozbyté okresce chová úplně jinak. Fiesta je sporovním podvozkem známá a tak jsem čekal podobné vlasnosti i u Fusiona ale chyba ,chová se naprosto super. A ten pocit, když kolem vás jede nějaké SUV a vy mu koukáte do očí ze stejné výšky je k nezaplacení!!


Aspon nemam vycitky svedomia, ze som nezobral fabiu.
Vela stastnych kilometrov prajem.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
Maverick



Joined: 13 Jul 2007
Posts: 5
Location: ČR

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Stál jsem vedle Opla Frontera a seděli jsme ve stejné výšce (možná byl ten řidič malý). Není SUV jako SUV samo že Audi Q7 je oproti fusíkovy tank! Jinak třeba Honda CRV je jen o 13 cm vyšší a nevím jak vysoko má sedačku nad zemí.
Jen jsem chtěl naznačit že je Fusion vyšší a že posaz v něm je také vyšší. A mě se to tak moc líbí!
Jestli sem se někoho dotkl tak prominte.
_________________
Fusion 1.25,Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

maverick, to nebolo myslene zle Smile preto tie usmevy. Skor ale sa jednalo o to ze vacsina SUV ma sedadlo podstatne vyssie od fusiona, aj ked najdu sa aj podobne. Ale to su skor auta typu crossover alebo mensie typy SUV. Ono v reale vo fusione sedis o 6cm vyssie ako vo fieste, co je realne naozaj vyssi posaz, ale urcite nie zrovnatelny s nejakym Touaregom a pod.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 2:33 am    Post subject: Reply with quote

2Maverick: A kdyby u Fusiona sla jeste poradne nastavit vyska sedadla, sedel bys jeste vys Smile Jak jsem koukal na to ovladani sedacky, reguluje se v podstate jen naklopeni sedaku.
Back to top
View user's profile Send private message
Roman



Joined: 15 Jan 2008
Posts: 12

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 11:58 am    Post subject: Reply with quote

Mám tiež 1,25. Pre tých čo o takomto motore uvažujú môžem uviesť, že je to ozaj pre kľudnejších a pohodovejších vodičov, žiadne športové výkony od toho netreba čakať. Výkonom sa však vyrovná Fáfii 1,4, a platíte najnižšiu zákonnú poistku. Na rovine po diaľnici skutočne dá tých predpísaných 153 Km/h, pri bežnom jazdení a predbiehaní nemá problém pomerne rýchlo zrýchliť s 90 Km/h na 130km/h, ale je určite potrebné preradiť v prvej fáze predbiehania do 4r.s. Väčšie problémy sa prejavia pri jazdení do kopca, vtedy sa skutočne musí podraďovať, ale treba tierzvo uvažovať, nemôžte chcieť neskutočné od 1,25-ky. Svoje si zastane aj pri predoísanom zaťažení, netreba sa teda báť, že by výrazne zmenila svoje jazdné vlastnosti pri obsadení 4-5 člennou osádkou vozidla. K technickým parametrom ale neviem uviesť nič, nie som v tom odborník.
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Jan 21, 2008 1:10 pm    Post subject: Reply with quote

Mohu potvrdit Romanova slova, na klidnou jizdu 1.25 stačí, do kopců se mu moc nechce, ale to bych dal za vinu nepříliš vhodnému zpřevodování, když při 90km/h toci motor na pětku asi 2400ot. I to, že s dá dvojka rozjet na 90km/h se mi zdá taky hodně. Maximálku jsem ještě úplně nevyzkoušel, protože při tachometrových 165km/h moje nervy nevydržely manželčin řev Smile. Auto stále zvolna zrychlovalo, ale odhaduju, že nad 170 by se mu už nechtělo. Když to shrnu pro moje ježdění stačí a koupil bych tenhle obsah klidně znovu.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group