Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servisne prehliadky - konkretne udaje a ceny
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 44, 45, 46  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

No píše, že to bylo s údržbou klimatizace, takže bych řekl, že cena tak nějak rozumná.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 3:45 pm    Post subject: Reply with quote

čo na nej udržovali v 2.roku? Výmena chladiva?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 4:00 pm    Post subject: Reply with quote

Píše desinfekce. Jinak údržbu klimatizace a doplnění chladícího media by si měl dělat každý rok. Protože pokaždé tam je nějaký úbytek.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Píše desinfekce. Jinak údržbu klimatizace a doplnění chladícího media by si měl dělat každý rok. Protože pokaždé tam je nějaký úbytek.

To ma možno už bude čoskoro čakať. Niektore servisy davaju na jar akciu, akciove ceny.
Za dezinfekciu nedam 130€. Lebo nechapem za čo 6000 CZK?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 6:27 pm    Post subject: Reply with quote

No tak počítej, že u nás vyjde servisní prohlídka na cca 4-4,5tis. Kč. Proto sem si letošní servisní prohlídku už udělal sám. Vyšla mě asi na cca 1000 Kč.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Sep 23, 2011 8:11 am    Post subject: Reply with quote

Takže abych to uvedl na pravou míru:
Opravdu se prováděla jen desinfekce klimatizace, nic s chladivem. Desinfekce by se měla provádět min, 1x za dva roky...

Práce vyšla následovne:
Prohlídka 1 064,-
Vyčištění a desinfekce klimy 529,-
D&M pyl pach filtr 229

A materiál:
Filtry olej/vzduch/pach 168/425/468
Olej 3,8L 2012
A nějaké to ostatní...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
indierock



Joined: 21 Nov 2010
Posts: 6
Location: Bardejov

PostPosted: Wed Nov 09, 2011 5:53 pm    Post subject: Priehliadka po 1.roku Reply with quote

Dnes ma moj Fofu 1.rok a tak musim riesit prehliadku. Mam asi 17000km. Velmi sa do do veci ohladne servisovania, motoru... nevyznam, preto som si tu dnes prestudoval a obvolal PO (odtial som kupoval), KE a PP servis, aby som zistil priblizne ceny, lebo potrebujem to stlacit na co najmenej a pritom som neodrbat.
Najlepsie mi z toho vychádza PP, kde som sa priamo pytal na cenu cisto bez materialu, tak odpovedali 30-50e. KE s materialom 130e a PO 150-200e.
Z PP mi zajtra este maju zavolat a povedia mi presne ceny aj jedn. materialu, posobili ochotne.
V podstate mi to vychadza tak ze z netu objednam 4x1l ford. oleja 5w-30 (25e), olej. filter (uvidim podla ceny v servise, cca. 9e), pelovy/kabinovy filter (neviem ci by nestacilo si ho vymenit sam, z netu. 15-25e), vzduchovy filter (zatial neriesim, staci po 3.rok/60t.km, neviem ci ma zmysel davat ho precistovat teraz po 17t.), brzdy,kvapaliny (to tiez myslim ze netreba, ked ich mam v norme teraz), cistenie klimatizacie (to neviem treba/netreba??), rucna brzda (tu myslim ze treba nastavit, lebo reaguje az ked je hore uplne), kontrola karoserie (musi kvoli zaruke).

Neviem, uvazujem spravne? Poradte z Vasich skusenosti zo servismi z vych. SK.

Co som si zobral do uvahy toto http://img820.imageshack.us/img820/8747/fordai.jpg tak s vlastnym olejov a aj pelovym filtrom by som sa mohol dostat na cca. do 80eur verim.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi Trend X Black Panther 2010
Back to top
View user's profile Send private message
indierock



Joined: 21 Nov 2010
Posts: 6
Location: Bardejov

PostPosted: Thu Nov 10, 2011 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

Takze prave som sa objednal do Szilcaru u p. Tirpaka, ktory pracu/prehliadku vyratal na 31,2e a olej+filtre som objednal z olejposty 58,6e, takze by som sa mal vojst do tych 90e, no uvidime v pondelok.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi Trend X Black Panther 2010
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Nov 10, 2011 3:41 pm    Post subject: Reply with quote

indierock wrote:
Takze prave som sa objednal do Szilcaru u p. Tirpaka, ktory pracu/prehliadku vyratal na 31,2e a olej+filtre som objednal z olejposty 58,6e, takze by som sa mal vojst do tych 90e, no uvidime v pondelok.

A môžeš mať svoj material? Lebo FORD servis tu v BA to nepovoluje. Resp. ano, ale bez zaruky. Stratiš zaruku.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Thu Nov 10, 2011 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

Duves: To je ale naprosto samozřejmé. Nikdo ti neponese záruku na něčem, co nedodal. Takže servis ti bude ručit za svou práci, nikoli za materiál, který si doneseš. Takže dohnáno ad absurdum: Koupím někde olej a dotyčný mě podvede prodá mi něco jiného. Zadře se mi kvůli tomu motor a servis tě pošle za tím, kdo ti dal ten olej. Oni ti tam nalili to, co sis donesl. Teoreticky jim dám 5 litrů fritovacího oleje, ať ho nalijí do motoru a oni to udělají. Ty sis to přál a ty jsi za to zodpovědný... O tom je snad zbytečné se bavit...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Nov 10, 2011 5:49 pm    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Duves: To je ale naprosto samozřejmé. Nikdo ti neponese záruku na něčem, co nedodal. Takže servis ti bude ručit za svou práci, nikoli za materiál, který si doneseš. Takže dohnáno ad absurdum: Koupím někde olej a dotyčný mě podvede prodá mi něco jiného. Zadře se mi kvůli tomu motor a servis tě pošle za tím, kdo ti dal ten olej. Oni ti tam nalili to, co sis donesl. Teoreticky jim dám 5 litrů fritovacího oleje, ať ho nalijí do motoru a oni to udělají. Ty sis to přál a ty jsi za to zodpovědný... O tom je snad zbytečné se bavit...

No zaruka na pracu je asi k ničomu, ak človek strati zaruku na autiak.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Thu Nov 10, 2011 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:

A môžeš mať svoj material? Lebo FORD servis tu v BA to nepovoluje. Resp. ano, ale bez zaruky. Stratiš zaruku.


Ja som mal na servise fiestu a focus, so svojim olejom a filtrami, v szilcare. Bez problemov. Ziadna zmienka o strate zaruky. Rovnako pojde aj mondeo. Fusion uz do fordu nedam, uz je po zaruke, to si dam robit do ineho servisu. Do fordu chodim len kvoli zarucnym peciatkam. Inak na servis chodim do KE a HE. Do PO a PP by som auto nedal.
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Nov 11, 2011 7:39 am    Post subject: Reply with quote

duves wrote:

No zaruka na pracu je asi k ničomu, ak človek strati zaruku na autiak.


Ale nikdo ti nedá záruku na cizí materiál. To je tak těžké pochopit? Můžeš si donést své díly, ale tím za ně přebíráš zodpovědnost. Je to logické. A jak jsem řekl, treba záruka na prorezavění karoserie trvá, ale pokud se ti zadře motor, servis dá ruce pryč. Ty sis donesl své díly (olej) řeš si to s dodavatelem oleje. A vůbec nic nenaděláš...
Podobné to je třeba s brzdovými kotouči. Už jsem se setkal s tím, že si člověk donesl svoje a ony se zvlnily. Servis od toho dal ruce pryč, protože on ručí jen za práci a namontovány byly dobře. Takže dotyčný si v servisu koupil nové kotouče a servis mu je namontoval. Jak dopadla reklamace nevím... Ale tohle mě přijde naprosto normální a logické.
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Nov 11, 2011 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
duves wrote:

No zaruka na pracu je asi k ničomu, ak človek strati zaruku na autiak.


Ale nikdo ti nedá záruku na cizí materiál. To je tak těžké pochopit? Můžeš si donést své díly, ale tím za ně přebíráš zodpovědnost. Je to logické. A jak jsem řekl, treba záruka na prorezavění karoserie trvá, ale pokud se ti zadře motor, servis dá ruce pryč. Ty sis donesl své díly (olej) řeš si to s dodavatelem oleje. A vůbec nic nenaděláš...
Podobné to je třeba s brzdovými kotouči. Už jsem se setkal s tím, že si člověk donesl svoje a ony se zvlnily. Servis od toho dal ruce pryč, protože on ručí jen za práci a namontovány byly dobře. Takže dotyčný si v servisu koupil nové kotouče a servis mu je namontoval. Jak dopadla reklamace nevím... Ale tohle mě přijde naprosto normální a logické.

Ja ti uplne rozumiem. Nič ine netvrdim. Akurat len to, že sa neoplati hazardovat koli strate zaruky. A znovu opakujem, že zaruka na pracu mi je u riti, ak stratim zaruku na auto. Kapišto?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Fri Nov 11, 2011 9:19 am    Post subject: Reply with quote

Tak to se shodneme. A nemyslím si, že ta úspora zrovna za olej je tak velká, aby to stálo za to.
A právě ta záruka je u toho tím rozhodujícím faktorem. Výrobci obecně nabízejí prodlouženou záruku, ale tím si defacto zajišťují přínos peněz z garančních prohlídek. A je jen na zákazníkovi, jestli mu to za to stojí...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 44, 45, 46  Next
Page 37 of 46

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group