Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Autom. rozsvietenie svetiel.
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 8:27 am    Post subject: Autom. rozsvietenie svetiel. Reply with quote

prisiel mi email, tak ho sem pastnem, ja mu poradit neviem.

Dobrý den, prosím vás o radu na vasem fóru, ale nejsem registrovaný host. Já sám jsem majitelem Opelu Astra G(takze konkurence), ale muj dobrý známý si porídil Ford Fusion a chtel by vedet, jak si do svého vozu porídit Automatické rozsvecení svetel. Ve Fordu v Trebíci mu rekli, ze mu to za 2000,- Kčc namontují (zlodeji). Já bych chtel vedet, zda se tato vec nedá udelat softwarove, tak jako napríklad na Oktávce, nebo jestli se musí osadit a nekde pripojit modul elektroniky(ARS Smart firmy Zetron), prípadne aspon odkaz, kde dané vodice napojit. Dekuji za jakoukoli radu a zdravím Vás

_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 5:03 pm    Post subject: Re: Autom. rozsvietenie svetiel. Reply with quote

dulius: jak jsem ti psal na ICQ.
Quote:
je to dávno na techwebu, http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=114&rubrik=1 (dole jsou odkazy na další 2 návody)

_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vasekpetr1



Joined: 29 Jul 2007
Posts: 2

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 6:28 pm    Post subject: Reply with quote

Taže Mondeo má stejně udělanou elektriku ja ko Fusion? Alespon co se světel týče?
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

vasekpetr1 wrote:
Taže Mondeo má stejně udělanou elektriku ja ko Fusion? Alespoſ co se světel týče?

Proč se ptáš? To přece s mondeem nijak nesouvisí. Jsou tam tři různé návody, minimálně 2 z nich jsou na typu auta naprosto nezávislé a kdokoliv, kdo umí číst Wink a má aspon základní elektro znalosti (funkce relé a diody) dokáže některé z odkazovaných zapojení zrealizovat. Nikdo jiný by se do toho taky neměl pouštět.

BTW, ovládání světel je obdobné u většiny aut, ono na tom není moc co vymýšlet. I moderní světla řízená počítačem se stále ovládají obyčejným vypínačem. A každý vypínač je možné nahradit relé Idea .
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vasekpetr1



Joined: 29 Jul 2007
Posts: 2

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 11:43 am    Post subject: Reply with quote

Proč se ptám? Návod je psaný jako motáž instalace automatického rozsvěcení světel ve voze Ford Mondeo - proto se ptám, abych věděl, jestli se dá tento návod použít i s barvou vodičů. A co se týče stejného zapojení - i tu bych si dovolil prochu polemizovat, protože každý výrobce používá jiné barvy vodičů, a je určitě jednodušší udělat rozsvěcení softwarově (novější Oktávky), než tam někde do palubky cpát krabičky s relátkem a tišťákem. Já osobně jsem si podobný modul montoval do svého Oplíka Astřice, mám elektro vzdělání, ale radši se na fóru zeptám lidí, kteří s tím už mají nějakou zkušenost (montáž do Ford Fusion).
Ale jestli jsem tě svými dotazy nějak rozčílil, tak se ti hluboce omlouvám. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

vasekpetr1:
DR wrote:
...Jsou tam tři různé návody, minimálně 2 z nich jsou na typu auta naprosto nezávislé a kdokoliv, kdo umí číst Wink a má aspoſ základní elektro znalosti (funkce relé a diody) dokáže některé z odkazovaných zapojení zrealizovat. ...

Kdo na tohle http://sweb.cz/tAstra/index.html nebo tohle http://mtw.fordclubs.org/article.php?article=65&rubrik=1 potřebuje barvy vodičů, zjevně nesplſuje výše uvedené podmínky (umět číst a mít aspon základní elektro znalosti). Tím rozhodně nemám na mysli žádnou konkrétní osobu, ale kdyby se tě snad má odpověď nějak dotkla, tak se předem velice omlouvám.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vasekpetr1



Joined: 29 Jul 2007
Posts: 2

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

už to neřeš, asi nezapadám do tvé představy, co se znalostí elektra týče. Ale raději si to nechám od někoho potvrdit, že to do daného auta jde dobastlit(zvlášť když není moje), než abych se s tím trápil, a pak zjistil, že to jde udělat jednodušeji nebo že to nejde. A s vyhledáváním na netu nejsem taky moc zručný; proto ten můj dotaz. Takže ještě jednou sorry...
Back to top
View user's profile Send private message
jandaxx



Joined: 23 Jul 2007
Posts: 11
Location: Praha

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 10:01 am    Post subject: Reply with quote

Od včerejška mám zajímavou informaci. Nevím, jestli se to týká jen ČR nebo i SR. Včera jsem byl u jednoho prodejce probrat výbavu. Napočítal jsem to na cca 353 000. Ptal jsem se i na denní svícní. Bylo mi řečeno, že když budu mít v autě boční airbagy, je aktivována i funkce automatického denního svícení. Je to prý už z výroby. Ale POZOR, když bych objednal boční a okenní airbagy, tak tam ta funkce není a musí se to dodělat. Sám nevěděl, proč to tak je. Schválně se na to někde zeptejte. Konkrétně se jedná o prodejce FORD VALOUŠEK. Super jednání - mohu doporučit. Už jsem oběhl v Praze 3 prodejce a každému dal stejný požadavek na auto. Prostě testuji, kdo jak se chová a tam ho koupím. Třeba u jednoho se ani neobtěžovali mi dát barevný katalog, pouze takovou oskenovanou dvoustranu s cenníkem a barevný dvojlist s akční verzí. To je asi šetření na nesprávném místě. Když šetří na katalogu za pár desítek korun, asi budou šetřit i na zákazníkovi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

jj, tahle sada je i normalne v ceniku, bocni airbagy + svetla denniho sviceni, asi 9600 Kc, ja ji mel taky objednanou, ale svetla nesviti, takze hned s novym autem reklamace

nejlepsi bylo, kdyz to museli poslat nekam do prahy a foto jako dukaz, tak vyfotili auto se zhasnutymi svetly Smile

tak uvidime

nicmene, nekde jsem cetl, ze svetla denniho sviceni jsou normalni svetla ale se snizenou spotrebou, i na konfiguratoru na ford.cz se to objevuje jako samostana polozka asi za 1300, tak uvidime, co nakonec ty svetla denniho sviceni jsou
Back to top
View user's profile Send private message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

ikoala wrote:

nicmene, nekde jsem cetl, ze svetla denniho sviceni jsou normalni svetla ale se snizenou spotrebou, i na konfiguratoru na ford.cz se to objevuje jako samostana polozka asi za 1300, tak uvidime, co nakonec ty svetla denniho sviceni jsou


ja sem nekde cetl, ze to sviti min, proto napr. pred tunelama jsou stale znacky rozsvit svetla - to je pro ty co maji svetla pro denni sviceni
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

Světly pro denní svícení bývaly vybaveny např. vozidla Volvo a pod. Jedná se o samostatné paraboly osazené žárovkami s menším příkonem. Nepleťme si "automatické rozsvěcení (potkávacích) světel" a "světla pro denní svícení", která se samozřejmě vždy automaticky rozsvěcovala.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jandaxx



Joined: 23 Jul 2007
Posts: 11
Location: Praha

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

U Fusiona to asi myšleno tak, že se automaticky rozsvítí normální potkávačky. Ještě mne napadl jeden zajímavý fígl. Pokud má někdo na autě světelný senzor pro automatické rozsvícení za snížené viditelnosti - dneska věc na prd, když se musí svítit pořád. Stačí ten senzor který je většinou někde u zrcátka prostě zaclonit. Pak se ovládací elektronika bude domnívat, že je tma a automaticky vždy rozsvítí. Very Happy Je to v sadě s palubním počítačem a automatickými stěrači za 7800.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 6:57 am    Post subject: Reply with quote

Ja jsem mel automaticke zapinani svetel uz na Fabii a nemohl jsem si ho vynachvalit. Jelikoz jsem bral Fusiona uz "hotoveho" a nic jsem si do neho ve fabrice nenechal domontovat, domluvil jsem se s prodejcem na namontovani automatickeho sviceni (asi tech 1.300,-) u nich a auto mi prodavali uz s tim. Ted uz to maji normálně jak u Skodovky, ale tak 3/4 roku zpatky si to otec nechal dodělat na Focuse a nemohl se s tim autoelektrikar u Fordu domluvit. Nakonec to funguje tak, ze od zapnuti klicku do 10 vterin se svetla sami zapnou. No jo, ale co kdyz do 10 s nenastartuju Razz ........ Ted uz to ma Ford normalni, ze se to zapne az po nastartovani motoru.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 11:02 pm    Post subject: Reply with quote

Speciální samostatná světla pro denní svícení jsou kontruovaná tak, že svítí přímo do očí protijedoucích řidičů. Proto se vnich používají žárovky s malým výkonem/příkonem a přesto jsou takto svítící auta ve dne dobře viditelná - a přitom nijak neoslnují.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Karel



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 11:39 am    Post subject: akustická signalizace nerozsvícených světel Reply with quote

Rád bych si zapojil akustickou signalizaci nerozsvícených světel. Potřeboval bych se dostat ke spinači /otočnému/světel, vlevo od volantu kde je umístěn i s ovládáním sklonu světel na černém obdélníkovém plastu. Nevíte někdo jak se dostat k jeho kontaktům?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group