Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zadná náprava (kovovy zvuk pri preradovani z 1 do 2)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Szabados



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 80
Location: Praha, Uhříněves

PostPosted: Wed Jan 27, 2010 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
No zrovna mazdu a forda bych asi nesrovnával Very Happy a jedno z toho nevychvaloval. Některé modely jsou identické a nebo je identická technika pod kapotou. Hlavně u starších ročníků.


Identické asi jako škoda a vw Smile
Ale já vím o autech prd. Jsem jen naočkovanej švagrem, co dělá už 15 let technika v servisu mazdy a fordu
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 - Colorado Red - PP
do provozu 10/2008
7,3 l/100km

na statistiku mám DrivEx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rudy



Joined: 21 Jan 2009
Posts: 7

PostPosted: Thu Jan 28, 2010 11:20 am    Post subject: Odpoveď Reply with quote

Písal som o tom a dal so ho aj vymeniť. Samozrejme ten zvuk bol toho príčinou. Dvoj hmotný zotrvačník - cena cca. 600 - 800 Euro, podľa toho ako zoženieš. Niekedy sa oplatí vymeniť celú spojku. Veľa krát to stojí menej.
Problém, ktorý spôsoboval ten spomínaný zvuk je práve a len v dvoj hmotnom zotrvačníku. Tento sa skladá z dvoch častí z čoho tá ktorá je tá vinná je práve uchytená na ťažkom, známom zotrvačníku. Je to práve ľahšie, ozubené koleso, ktoré má vôľu v uchytení na ťažkom zotrvačníku. Je to chyba zbytočne zložitej spojky, ktorá má eliminovať vibrácie motora pri modernejších dieseloch.
_________________
1,4 TDCI, 39tis. km, 06/2006, strieborná, výbava - všetko čo potrebujem
Back to top
View user's profile Send private message
vian



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 29
Location: Kosice

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ahojte. Nerad ozivujem stare temy, ale pri hladani niecoho uplne ineho (tu na fore) som narazil na tuto zaujimavu temu. Zaujalo ma to preto, ze nieco podobne som si vsimol na mojom (teraz rocnom) Fusione (1.4i 16V benzin, r.v. 2011) aj ja.
Nespominam si uz, ci to bolo od nova (kupene nove vo Ford Szilcar KE), ale momentalny stav je ten isty ako popisal Rudy - pri preradeni z 1 do 2 to tak zvlastne klepne.
Auto ma najazdenych 18.000km, nedavno som absolvoval 1. prehliadku (chcel som sa na tento zvuk opytat, zabudol som - aspon vidiet, ze az do precitania tohoto thread-u som tomu neprikladal az taku vaznost).
Teraz vsak uvazujem, ci nieco nepodniknut - auto je v zaruke, rad by som niekoho skusenejsieho tu na fore poprosil o nazor a radu (servis som zatial nevolal).
Isli by ste s tym do servisu? Je to nieco, co sa moze zhorsovat / sposobit nejaky vazny problem alebo je to len "esteticka zalezitost"? A este naivna otazka - je to nieco, co mi uznaju automaticky alebo sa budem musiet hadat?
Ine problemy s autom nie su, som velmi spokojny.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Tue Mar 27, 2012 10:56 am    Post subject: Reply with quote

vian wrote:
Ahojte. Nerad ozivujem stare temy, ale pri hladani niecoho uplne ineho (tu na fore) som narazil na tuto zaujimavu temu. Zaujalo ma to preto, ze nieco podobne som si vsimol na mojom (teraz rocnom) Fusione (1.4i 16V benzin, r.v. 2011) aj ja.
Nespominam si uz, ci to bolo od nova (kupene nove vo Ford Szilcar KE), ale momentalny stav je ten isty ako popisal Rudy - pri preradeni z 1 do 2 to tak zvlastne klepne.
Auto ma najazdenych 18.000km, nedavno som absolvoval 1. prehliadku (chcel som sa na tento zvuk opytat, zabudol som - aspon vidiet, ze az do precitania tohoto thread-u som tomu neprikladal az taku vaznost).
Teraz vsak uvazujem, ci nieco nepodniknut - auto je v zaruke, rad by som niekoho skusenejsieho tu na fore poprosil o nazor a radu (servis som zatial nevolal).
Isli by ste s tym do servisu? Je to nieco, co sa moze zhorsovat / sposobit nejaky vazny problem alebo je to len "esteticka zalezitost"? A este naivna otazka - je to nieco, co mi uznaju automaticky alebo sa budem musiet hadat?
Ine problemy s autom nie su, som velmi spokojny.


benziny nemaju dvojhmotovy zotrvacnik ..... nemaju taky krutiaci moment a vseobecne preradzuju pri vyssich otackach, preto nieje spojka tak namahana ....
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
vian



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 29
Location: Kosice

PostPosted: Tue Mar 27, 2012 4:00 pm    Post subject: Reply with quote

haplo602 wrote:

benziny nemaju dvojhmotovy zotrvacnik ..... nemaju taky krutiaci moment a vseobecne preradzuju pri vyssich otackach, preto nieje spojka tak namahana ....

Tak to mi trochu odlahlo. Tiez som sa nad tum zamyslal, ci ma dvojhmotu aj benzin. Mohlo by to byt teda nieco so silentblokom alebo podobne. Skusim sa opytat v servise.
Btw - dnes som to takmer vobec nepocul, urobi to len ked prudsie pustim spojku.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue Mar 27, 2012 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

vian wrote:
haplo602 wrote:

benziny nemaju dvojhmotovy zotrvacnik ..... nemaju taky krutiaci moment a vseobecne preradzuju pri vyssich otackach, preto nieje spojka tak namahana ....

Tak to mi trochu odlahlo. Tiez som sa nad tum zamyslal, ci ma dvojhmotu aj benzin. Mohlo by to byt teda nieco so silentblokom alebo podobne. Skusim sa opytat v servise.
Btw - dnes som to takmer vobec nepocul, urobi to len ked prudsie pustim spojku.

Dělá mi to taky.... už jsem to o tom psal v jiném vlákně. Mám divnou zkušenost, že to dělá jen v létě, v zimě ne. Rolling Eyes
Někdy to udělá, někdy ne, žádný posun k horšímu jsem nezaznamenal.
Psalo se o tom tady... http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=955&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
vian



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 29
Location: Kosice

PostPosted: Tue Mar 27, 2012 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

dodo50 wrote:

Dělá mi to taky.... už jsem to o tom psal v jiném vlákně. Mám divnou zkušenost, že to dělá jen v létě, v zimě ne. Rolling Eyes
Někdy to udělá, někdy ne, žádný posun k horšímu jsem nezaznamenal.
Psalo se o tom tady... http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=955&postdays=0&postorder=asc&start=0


Vdaka dodo, tiez som tomu doteraz neprikladal dolezitost, len po precitani tejto temy som spozornel. Skusim niekedy brnknut alebo sa zastavit v servise, potom sem napisem update.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group