Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

len spotreba - benzinove motory
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 77, 78, 79  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

si pripadam ako z inej planety s mojou spotrebou Cool Cool Cool
ale nie ... dnes som tankoval plnu, ako vzdy ... presna spotreba = 6,3
(bola taka "vysoka" lebo som nejazdil ani raz na dlhsiu trasu, vsetko len Ruskov-Kosice a po Kosiciach ... ) stacilo zeby som siel aspon raz pozriet rodicov do Raja a mam ju nizsiu ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 10:31 pm    Post subject: Reply with quote

Ty nie si z inej planety ale mozno tvoje auto Very Happy
Bol som toto leto aj na Podlesku v ATC, celkom fajn az na tie socialne zariadenia a tie sa nezmenili tusim od doby co to tam je, ale Raj to bol skvely Laughing
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Thu Sep 04, 2008 6:36 am    Post subject: Reply with quote

nexter wrote:
Ty nie si z inej planety ale mozno tvoje auto Very Happy
Bol som toto leto aj na Podlesku v ATC, celkom fajn az na tie socialne zariadenia a tie sa nezmenili tusim od doby co to tam je, ale Raj to bol skvely Laughing

no yoo, poznam to ... ludia chcu len ryzovat tam, je to smutne, v akom ubohom stave ten ATC je .. uz dlhe roky sa tam nic nezmenilo, hlavne ze po okoli vyrastli luxusne hotely ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Thu Sep 04, 2008 8:03 am    Post subject: Reply with quote

No jo to je heslo takzvanych "rychlopodnikatelov" nerobit a zarobit. Sad
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 4:15 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj dnes jsem bral i já. Spotřeba kolísá mezi 5,4-5,6 pořád.Je pravdou že snad jediný já tady v okolí se snaží dodržovat rychlost což si vysluhuje blikání od ostatních,ale jako mnoho normálních řidičů nechci sponzorovat policii ČR.Beru pouze na Shell a jen v power.Dnes jsem vzal v power racing za 34,9kč a najel jsem 43km se spotřebou podle pp 4,9l/100km. Jízda byla mimo město při rychlosti 85km.Po Karviné 55km.,odchylka je u mně +5km.Městská policie má radar nastaven na 60km.Nevím proč jim nechci věřit,že nemohou měřit,když jsem je už zase viděl Twisted Evil Takže mi napište zkušenosti s v power racing jestli jste to někdo zkoušel,dík.
_________________
Ford Fusion 1,4 16V Ebony Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
panmilan



Joined: 18 Oct 2007
Posts: 24
Location: Kadan ČR

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Zkoušel jsem V-power, asi 10 nádrží, spotřeba stoupla a auto jezdilo stejně (odhadem.). Pak jsem se vrátil znovu na Natural 95 a auto teď začalo jezdit o poznání svižněji, prostě záhada. Ty jízdní vlastnosti jsou samozřejmě ryze subjektivní.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 9:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ja pouzivam vyhradne 95 alebo 98. Ziadny sajrajt (rozumej aditiva) tam nedavam v podobe nejakeho V power. Zatial ma nikto nepresvedcil, ze je lepsie dat sajrajt ako 98cku.
Ked som dal 98cku auto bolo subjektivne tichsie na dialnici a asi aj lepsie tahalo. (Isiel som z chorvatska do Kosic cez Madarsko takmer vylucne dialnce).
Ak uz pre nic tak pre tu nizsiu hlucnost by som ho dal zas. Ale po meste sa to asi neoplati.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Mon Sep 08, 2008 6:31 am    Post subject: Reply with quote

Tak mám za sebou 1450km jízdy výhradně po dálnicích (Praha-Dortmund a zpět).. Auto bylo naložené: 4lidi a bagáž a při rychlosti 130km/h 8,3l/100km, po cestě zpátky jsem jel celkem dlouho kolem 160km/h a spotřeba stoupla na cca 9l/100km.
Nemám PP, tak počítám jen z ukazatele dojezdové vzdálenosti a počítadla km...
Více méně tedy asi spokojenost. I když bych byl radši kdyby si to vzalo méně, ale dalo se to Smile
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Mon Sep 08, 2008 9:14 am    Post subject: Reply with quote

bral som predvcerom.
presiel som 840 km, doteraz najviac na jednu nadrz, bolo stale teplo a jazdil som sam do roboty MT-ZA cez upchate Strecno...
doplnil som do plnej ako vzdy, teraz 41.19 l

kolko je to spotreba ani nejdem pisat, aj tak sa tu citim ako klamar, ale predchadzajuca nadrz bola za 5.2 a predtym za 5.15....

fakt neviem, ako jazdite za tie sialene spotreby cez 7-8 litrov na 100. aj ked idu moji synkovia, spotreba v lete nejde nikdy cez 5.5....
a tie reci ze uzit si jazdu alebo ze ukazat, kto je v aute panom... - ja radsej zhrabnem usetrene prachy a uzijem si inde... Twisted Evil

ozaj, a mam uz vyjazdenych asi 15 nadrzi 91-ky z Tesca.......
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Mon Sep 08, 2008 9:19 am    Post subject: Reply with quote

vls: ty cpeš do nádrže 91-ku??? Shocked
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Mon Sep 08, 2008 9:49 am    Post subject: Reply with quote

840km na jednu nadrz??? tak to fakt blahozelam, je to az neuveritelne lebo sa blizi k spotrebe dizla ale ako som povedal blahozelam. Mne sa najviac podarilo 670 km na nadrz a to som si myslel ze som king Very Happy
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Mon Sep 08, 2008 10:43 am    Post subject: Reply with quote

breit :

ano, uz roky jazdim na 91 oktanovy benzin na vsetkych autach co som mal - skody a teraz ford, vzdy ked je na pumpe rozdiel v cene aspon 20-30 hal. motor ma senzor detonacneho spalovania a pokym nejdem s plynom na podlahe v nizkych otackach tak je to jedno... a ze 91 ma rovnaku vyhrevnost a teda je na nej rovnaka spotreba ako u 95 je fakt...

samozrejmost pre DR - nikomu nenakazujem ani neodporucam na 91 oktanov jazdit.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Mon Sep 08, 2008 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

Na uvod trochu teorie

Oktanove cislo vyjadruje odolnost paliva proti samozapalu (detonacii, tkzv. klepaniu) pri kompresii vo valci spalovacieho motora.
Udava percentualny obsah izooktanu v zmesy heptanu, ktora sa chova rovnako ako dane palivo.
Teda ak je cislo vacsie ako 100 nejedna sa o oktanove cislo ale o vykonnkostne cislo ktore vyjadruje o kolko percent je vykon vacsi ako keby motor pracoval s cistym izooktanom.

Napriklad: benzin 95 znamena, ze palivo je rovnako odolne proti samozapalu ako zmes, skladajuca sa z 95% oktanu a 2% heptanu.

Co nastane v motore ktory je konstruovany na pouzitie 95ky ked do neho nalejeme 91ku?
Cital som o tom niekolo nazorov a v zasade boli vsetky podobne tak tu odprezentujem jeden z nich.
V zasade nic dramaticke sa nestane riadiaca jednotka sa prisposobi na spalovanie benzinu ktory je menej odolny proti samozapalu ako 95ka, znizi sa nam vykon motora a zvysi sa spotreba a teda celkova ucinnost motora sa znizi.
Na zaver musim dodat ze to nikto neodporucal aj ked v tom nie su ziadne haciky s odovodnenim, ze ak vyrobca odporuca 95ku tak vie preco.
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Fri Sep 12, 2008 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

No, ja sa uz zo svojej peknej spotrebicky pod 7 l netesim... Sad Do prace presne 5km a momentalne "odbornici" drbli jeden semafor do mojej trate... Kolony az za horizont, jazda na 2. prevodovom stupni, no otras... Evil or Very Mad Spotreba podla PP "vyletela" cca o POL LITRA!!! Crying or Very sad A to radsej ani nechcem mysiet na to, ako to bude v zime... Sad
Asi FF predam a kupim ultralahky vrtulnik - ziadne nezmyselne semafory... Razz
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
ocean



Joined: 31 Mar 2008
Posts: 25
Location: BB

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 5:39 am    Post subject: Reply with quote

Po 7000 km sa mi výrazne zlepšili jazdné vlastnosti auta - teda zrýchlenie a výkon i pri plnom zaťažení. Myslel som si, že poklesne spotreba, ale je dlhodobo niečo nad 6,6 litra. Všimol som si, že ne jednotke, keď chcem rýchlejšie (nie ale raketovo) vyštartovať, vybehne pri čerstvom nulovaní až na 13-14 litrov, potom sa musí riešiť kľudnou jazdou. Dobre, že je tam to počítadlo.
Dnes som šiel s dcérou-začiatočníčkou iba 60km a stiahla mi spotrebu z 6,7 na 6,3, to som od nej ani nečakal.šla predpisovo v meste 50-60 na ceste 80-90. K tomu skúsená ľahká (moja_ Laughing ) nožička, to je asi najlepší recept na šetrenie.
_________________
F-Fusion 1,4 - 16V - 59kW - Rival X - od 03/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 77, 78, 79  Next
Page 26 of 79

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group