Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vysoké otáčky

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 8:27 am    Post subject: Vysoké otáčky Reply with quote

Ahoj poradíte někdo co s vysokýma otáčkama 1250-1500 při venkovní teplotě 28st.c?Do normálu přejdou až při teplotě motoru na asi 70st.c.Dik
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 9:39 am    Post subject: Re: Vysoké otáčky Reply with quote

rasto wrote:
Ahoj poradíte někdo co s vysokýma otáčkama 1250-1500 při venkovní teplotě 28st.c?Do normálu přejdou až při teplotě motoru na asi 70st.c.Dik



Jake mas auto? (predpokladam ze FF, ale o tema niz byl podobny problem s Mondeem) Jaky motor?
Rok vyroby?
.....??
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 12:02 pm    Post subject: Reply with quote

Mám Ford Fusion 9/2007 1,4 benzín ,problém o kterém píšeš je u diselu. Mně jen udivuje proč jsou vysoké otačky i při relativně vysoké teplotě okolí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Thu Jul 24, 2008 9:12 am    Post subject: Reply with quote

Zdravím takže novinka od servisního technika je, že vše je více méně v pořádku. Volnoběžné otáčky v rozmezí 1200-1500 jsou v normě až do ohřátí na provozní teplotu a ta je mezi 80-90st.c.V autě má být kvůli snížení emisí nějaký před ohřev katalyzátoru a to mají být také ty zvýšené otáčky Idea .No tak nevím co si otom mám myslet Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Fri Jul 25, 2008 5:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ja Ti nevim, ale 1200-1500 mi nepripada normalni. Normalni je podle meho 800-900, pri zapnute klime cca 1000. Pri studenem motoru neco pres 1000, ale behem par minut to spadne...

1500 mi tocila Felicie po vycisteni skrtici klapky a vyresetovani v autorizovanem Skoda servisu. Taky mi tvrdili, ze je to normalni a "usadi se" to - neusadilo, sehnal jsem frajera, kterej to napichl na notebook a nahral do ridici jednotky novy software - ted toci 800.
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Jul 25, 2008 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

Myslim, ze by to melo byt v pohode, tedy pokud otacky po zahrati motoru (par minut) klesnou pod 1000 na tech 750-800. Nezalezi na teplote okoli (venkovni), ale na teplote motoru. Samozrejme pokud je venku zima, tak se motor zahreje pozdeji.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Sat Jul 26, 2008 6:13 am    Post subject: Reply with quote

Něco na tom bude, v pondělí jedu do Fordu Frýdek Místek tak jsem sám zvědav.Bylo mě řečeno ,že tam mám auto nechat at´to můžou ráno vyzkoušet. Exclamation To tam pojedu raději jako na ranní at´tam jsem kolem 6té a budu čekat s otevřenou kapotou až otevřou,ale auto jim tam nenechám Twisted Evil Pídil jsem kolik stojí první roční prohlídka a ve Ford Kantor Vendryně mi řekli 3500kč + montáž automatických světel 2500kč ,přitom mě přišel domů leták s nabídkou těch světel za asi(nevím přesně,byla to akce příprava auta na zimu)za 900+dph.Pokud máte někdo s tímto zkušenosti budu vděčný za každý názor.Jinak v pondělí napíšu jak jsem dopadl.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Sat Jul 26, 2008 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

Tak dej vedet jak jsi dopadl, ale 1500ot = OK? Shocked

Automaticke rozsviceni svetel: pozadoval jsem je uz pri objednavani vybavy noveho auta, ale co vim, tak to montovali az na servise u prodejce, cena 1.200,- .
Otocis klickem a za par sekund se zapnou, bez ohledu na to jestli jsi nastartoval nebo ne... pripada mi to dost neprakticke...a kdyby to slo vzit zpet, radsi bych pridal prachy a sel bych do svetel (diod) pro denni sviceni Sad
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Sun Jul 27, 2008 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jsem si nechal namontovat automaticke zapnuti svetel hned pri koupi noveho auta a stalo me to taky tech 1200,- Kc. Byl jsem na to zvyknuty uz z predchoziho auta (Fabia) a dost mi to vyhovovalo. U Fordu jsou trochu s tou autoelektrikou "pozadu" . Otcovi to automaticke zapinani montovali do Focuse asi pul roku prede mnou (10/2006) a nejdrive se s tim nemohli domluvit a az to konecne dali dohromady tak to fungovalo tak, ze se svetla zapnuli po par sekundach i bez nastartovaneho motoru. Kdyz to namontovali v kvetnu 2007 do meho Fusionu, tak se to rosviti az po nastartovani motoru. Na Fabii jsem to mel uz v roce 2004, fungovalo to bez problemu a jeste to melo prepinac na letni/zimni provoz - dalo se to uplne vypnout.
Nejake ty veci jsou na Fusionu trochu nevychytane, ale to je na kazdem aute. Nejlepsi by bylo vzit z kazdeho auta to dobre a pak to dat dohromady..... Laughing
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Mon Jul 28, 2008 11:15 am    Post subject: Reply with quote

Takže jsem přijel ze servieu a dozvěděl jsem se nasledující:po nastartování jakého koli motoru a do ohřátí katalyzátoru musí být zvýšené otáčky aby se snížily emise Exclamation mých 1200-1500 je norma,časem jak se motor nahřívá tak otáčky podají to je i v mém případě Rolling Eyes .Může se stát že se pokazí nějaký volnoběžný ventil a ten se projeví prý až bude velmi chladné počasí Exclamation .Jelikož auto má ještě jeden rok záruky tak máme dost času na větší projevení vady. Question .Dvě a čtvrt hodiny s otevřenou kapotou před servisem nepřinesly nic nového.NECHCI dělat špatnou reklamu Ford Kantor Vendryně u Třince ale pokud možno tok se jim obloukem vyhněte,oni ani neví co kolik stojí!!!!!!!!! U nich roční prohlídka stojí 3500+světla na denní svícení 2500kč.Ani neví že Ford montuje relátko za 1200kč a už mi chtěli cpát jakýsi modul bůh ví co to bylo. Ve Frýdku Místku to stojí těch 1200 ale prý to neradi dělají že to je dodatečná montáž.Jinak u Fokuse to udajně bylo poruchové kvůli inteligentnímu dobíjení.Fusiony co montovali tak udajně bez problémů.Tak za měsíc dotoho pujdu při garančce.K tomu Kantorovi ,kdo viděl servis tak si udělá svůj názor a dá mi zapravdu.Je to tam jak v maštali.Bez nějakého zaujetí vůči nim.
_________________
Ford Fusion 1,4 16V Ebony Modrá Tonic


Last edited by rasto on Thu Jul 31, 2008 10:55 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Mon Jul 28, 2008 5:29 pm    Post subject: Dodatečné DS Reply with quote

Ptal jsem se u nás ve Fordím servisu na možnost dodatečného namontování relátka DS. Kupodivu se mi to snažil ten servisák rozmluvit, že se jim párkrát stalo, že např. po půl roce, bez zjevných příčin, to přestalo fungovat. Že s tím nemají dobré zkušenosti. Tak nevím.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group