Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dodatecny teplomer
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 8:34 pm    Post subject: Dodatecny teplomer Reply with quote

Nevideli jste nekde nejak vhodne umisteny teplomer? Osobne by se mi libil jak jsem "dodelal" na obrazku.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

velmi zaujimave.
mne by sa tiez v aute zislo meranie vnutornej teploty, kedze vonkajsiu mam na PP.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 1:30 pm    Post subject: Reply with quote

dulius: vnitřní teplotu přibližně přesně měřím digitální klimou - když na ní nastavím teplotu shodnou s teplotou v autě, výrazně se zpomalí otáčky ventilátoru. Ale jinak to nesleduju, v zimě mám nastaveno 18°C (míň to nejde), v létě podle venkovního teploměru (který je v PPC) nastavuju klimu o 2-4 stupně míň, než je venku.

Ale jinak se řídím podle toho starého vtipu, když je mi horko, pustím si klimu - nebo sundám kabát Smile, když je mi zima pustím si topení. Informaci o teplotě v interiéru mi nejlíp zprostředkuje moje vlastntí tělo, teploměr k tomu nepotřebuju.

Moc to prožíváte Wink.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

DR: ja nic moc neprezivam ... len nemam automaticku klimu, to Ta nenapadlo? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Je snad jasne, ze keby som ju mal, tak ma nezaujima kolko je dnu v aute stupnov, lebo by som to vedel podla toho kolko by som nastavil.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 9:03 pm    Post subject: Reply with quote

dulius: a to budeš to kolečko, co má stupnici od modré do červené nastavovat podle teploměru Laughing ? No nakonec, proč ne. Já mám digi klimu jenom v STčku, v ostatních autech je jenom manuální. Tam to řeším výše popsaným způsobem - prostě si to namíchám tak, aby na mě z ventilátoru foukal vzduch o mě příjemné teplotě, na to teploměr nepotřebuju.

BTW, na své kůži poznáš změnu teploty IMHO rycheji, než na teploměru, který bude mít nějakou setrvačnsot a čidlo umístěné bůhvíkde (nesmí na něj odnikud foukat přímý vzduch z výdechů ventilace, jinak nic užitečného nezměříš. Origo digi klima má čidlo v přístorojovce a u něj malý ventilátorek, který nasává vzduch z kabiny k tom u čidlu. A i tak to reaguje se zpožděním. .
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Dec 22, 2007 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

jasne, pohodka, ja len ze by ma ta teplota zaujimala, len tak ...
napriklad by som chcel vediet pri akej teplote sa mi dobre soferuje .. a to presne bez vnutorneho teplomera nezistim ...

imho, stoji to par stovak, taky teplomer ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Dec 23, 2007 12:36 am    Post subject: Reply with quote

dulius: než jsem stihl doplnit, že bych na tvém místě koupil za stovku nějaký digi teploměr u vietnamců, plácnul ho provizorně do auta a zkusil, jestli mi to k něčemu bude - a teprve pak bych to řešil definivně a kvalitně, tak jsi napsal něco podobného Smile.

Takvé provizorium může dobře sloužit i několik roků Wink
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Dec 25, 2007 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

ak to provizorium bude kvalitne merat teplotu, tak mi ani ine netreba Smile
imho, potrebujem len teplomer, nemusi mat dalsich 200 funkcii Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem montoval teploměr a málem sem porodil než sem vyvedl čidlo ven do motorového prostoru Embarassed , ale zadařilo se a su rád že se to povedlo. cca 1,5 hod práce
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 4:58 am    Post subject: Reply with quote

joko69 wrote:
Dnes jsem montoval teploměr a málem sem porodil než sem vyvedl čidlo ven do motorového prostoru Embarassed , ale zadařilo se a su rád že se to povedlo. cca 1,5 hod práce


Taky jsem to dělal a bohužel mě to čeká ještě jednou, protože jsem zjistil že teploměr měří špatně.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 7:54 am    Post subject: Reply with quote

Já nevím. Nechci být brblal a odpůrce, ale k čemu je dobré vědět kolik mám v kabině °C ?? Mě stačí pár hodnot, které mi říká to jak mi je. Hnusně, horko, akorát, chladno, kosa jak svině. Buď klímuju, nebo topím. Ani kolikrát nevím kolik je venku.
Jen jsem zvědavý a nevím, k čemu by mi takový údaj byl.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 8:28 am    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
Já nevím. Nechci být brblal a odpůrce, ale k čemu je dobré vědět kolik mám v kabině °C ?? Mě stačí pár hodnot, které mi říká to jak mi je. Hnusně, horko, akorát, chladno, kosa jak svině. Buď klímuju, nebo topím. Ani kolikrát nevím kolik je venku.
Jen jsem zvědavý a nevím, k čemu by mi takový údaj byl.

A ja som zvedavy zase inak, som zvedavy aku mam teplotu v aute ...
kazdy sme inak zvedavy, nie? kazdy mame ine myslenie, uznavame ine hodnoty a podobne ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 8:36 am    Post subject: Reply with quote

Teplota uvnitř auta mě moc nezajímá, ale venkovní ano, zvlášť v zimě, protože během jízdy se teplota mění a při poklesu k nule vím že by to mohlo klouzat a tak jedu opatrněji.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 9:13 am    Post subject: Reply with quote

Dulius: To rozhodně ano. Já to nikomu nezazlívám, nevyčítám. To nebylo myšleno jako posměch nebo jedy. Jen mě zajímalo proč. K čemu to je dobré. Třeba bych si řekl: Aha, to je rozumný důvod a to by bylo užitečné i pro mě a pak budu shánět teplotu taky.

Nechci se nikoho dotknout, jen zjišťuji, co je dobré pro ostatní, může být dobré i pro mě. Člověk se stále učí.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Wed Jun 25, 2008 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Je dost dúležité , aby teplota venku nebyla o moc vyšší než teplota v autě, doporučuje se rozdíl max. 5 stupňů (pouze teorie, praktycky budu teprve zkoušet )
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group