Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Konektor předního světla

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 12:39 pm    Post subject: Konektor předního světla Reply with quote

Rešil někdo výměnu konektoru připojení předního světla? Po ťukanci na předek zůstalo světlo celé a funkční, ale ulomily se pacičky, které drží 2 díly konektoru pohromadě. (viz obrazek - zelenoerna věc v levem hornim rohu)

http://fusion.fordclubs.org/ostatne/prednesvetlo/slides/P1260852.html
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Teď jsem volal do Ford Dankar Ostrava. Chtěl jsem vědět, jestli se dá konektor samostatně koupit. Nedá. Je to prý celá sada kabelů a kdo ví, co k tomu za cenu 18.000,- Laughing Laughing Laughing
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 6:24 pm    Post subject: Reply with quote

Po konektoru bych se podíval někde na vrakárně a naletovat na stávající kabeláž. Je nesmysl kuli tomu měnit celej svazek. Jednou jsem už konektor i rozebíral, a když ho šeřeneš na vrakárně, tak by ty dráty měly jít vytáhnout. Z přední strany (ce se připojuje do světla), tak špendlíkem vymačknout takový háčky a zezadu ten drátek vytahneš i s takovým plíškem (PINem). Ty PINy se daji normálně sehnat. Mě jich tenkrát dal autoelektrikář pár zadarmo. Namačkáš tam nový, nebo je na drátech necháš a nastrkáš do novýho konektoru. Ale je to docela piplačka. Teď na to neni moc počasí, pokud nemáš garáž.
A nebo někde v okolí šikonvej autoelektrikář, pro něj by to měla být hračka.
Ale pochybuju, že u Forda by to opravovali jinak. Určitě se dá sehnat konketor, protože kuli tomuhle určitě nebudou rozebírat celý auto, aby vyměnilli kabelový svazek. To je nesmysl. Asi si narazil na nějakýho chytráka, kterej se tim nechtěl moc obtěžovat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Tue Jan 22, 2013 6:12 am    Post subject: Reply with quote

Zkoušel jsem Dankar Ostrava a Ford Malý a Velký Ostrava. V obou stejná odpověď: že by museli měnit celou kabeláž nebo ať si ten konektor seženu někde na vrakáči. (to už si pak ale nechám udělat u nějakého autoelektrikáře a ne ve fordu...) Takže jsem zkusil rozhodit sítě po vrakovištích a uvidím....
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Jan 23, 2013 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Zkusil bych teba možná toho autoelektrikáře rovnou. Oni na tohle majíí svoje kontakty a nejsíš ten konektor sežene snáž než ty. Minimálně za zeptání nic nedáš.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group