Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Štartovanie / auto na slnku

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Aug 06, 2009 11:37 am    Post subject: Štartovanie / auto na slnku Reply with quote

Stáva sa aj vám, ze ked máte auto na slnku v lete chcete nastartovať naskocí a skape? Prípadne vobec nenaskocí musím otocit kluc a skúsiť znovu. Stalo sa mi to minulý rok cca 3x a tento rok uz 2x Sad keď auto stálo celý den na slnku. Confused

edit by admin: naozaj tie nazvy by mali byt vhodnejsie zvolene, slovo statovanmie je velmi univerzalne, preto som nazov upravil
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Aug 06, 2009 1:01 pm    Post subject: Re: Štartovanie / auto na slnku Reply with quote

Fraga wrote:
....


Stane sa to občas, stačí po otočení klúča do polohy dva (svietia kontrolky) chvílu počkať, je počuť také zašušťanie ako čerpadlo natiahne benzín a potom štartovať. Ak nenaskočí, tak pri druhom pokuse mu trochu pridať plynu Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 6:33 am    Post subject: Reply with quote

Uz jsme to tu resili Cool Pokud auto stoji na slunci, teplotni cidlo pri startovani vyhodnoti (prave kvuli tomu slunci), ze je motor teply a nepotrebuje vysoke otacky... no ale motor je ve skutecnosti studeny a nekdy mu ty nizsi otacky holt nestaci a bud se chvili trepe ale utahne to nebo chcipne Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Sun Aug 09, 2009 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

OK díky... Smile
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Tue Aug 11, 2009 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

K tomu ze mi auto sem tam zdochne ak startujem na slnku. O TAKEJ ZAVADE SME ESTE NEPOCULI!!! ano nepoculi... POCULI SME LEN ZE TO TAK ROBILO V ZIME. POCKAME DO ZIMY CI TO BUDE TIEZ ROBIT
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Wed Aug 12, 2009 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
Uz jsme to tu resili Cool Pokud auto stoji na slunci, teplotni cidlo pri startovani vyhodnoti (prave kvuli tomu slunci), ze je motor teply a nepotrebuje vysoke otacky... no ale motor je ve skutecnosti studeny a nekdy mu ty nizsi otacky holt nestaci a bud se chvili trepe ale utahne to nebo chcipne Very Happy
No ja som s mojim FF pobehal Chorvátsko a tam bolo podstatne teplejšie. Nemal som najmenší problém naštartovať na prvý šup vždy, keď som to potreboval.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Wed Aug 19, 2009 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

Ale myslim ze sa to tu uz niekde riesilo. Auto mam nieco vyse roka a stalo sa aj mne par krat ked auto stalo cely den na slnku tak motor pri startovani zdochol. No na druhy krat to uz bolo bez problemov...
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
petterk



Joined: 21 Apr 2009
Posts: 46

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 8:49 am    Post subject: Reply with quote

Podobný problém s štartovaním mám aj ja. Nemusí stáť auto na slnku, stane sa to aj ráno, že idem naštartovať a otáčky stúpnu na 1900 a o chvíľu klesnú na 600, motor sa potrápi /ide akoby na 2-3 valce/ a zdochne. Nestáva sa to stále ale občas. Rozmýšľam, že s tým pojdem do Fordu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group