Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

motor 1.4 16V - Duratec
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:36 pm    Post subject: Reply with quote

No taky s tim jezdim zhruba za 7,5 l. A je to opět tim, že tomu rád šlápnu a dost jezdim po městě. Jinak natřít někoho na semaforu nemám problém. Je to jenom o tom kdy a jak rychle přeřadíš a jak to točíš. A eště se mi teda nestalo, že by byla felicie rychlejší. Pokud jde o předjíždění, s tim taky nemám nejmenší problém. Takovej lenoh, jak se o Fusionu dost píše to zase neni. Jako je jasný, že když to budeš mít plně naložený, tak se tomu moc chtít nebude. Ale to pak má problém asi každý auto. Pokud to teda nemá motor 2,0 a víc.
Zkrátka já sem spokojenej a 1,6 nepostrádam. I když bych se s ní taky rád svez, jenom tak pro srovnání, jak to cvičí s timhle autem.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:40 pm    Post subject: Reply with quote

Wow, tomu rikam zajimava nabidka! A kdyby ted byl kurz Eura jako v lete, tak to je uplne zadarmo.......
Nemate nekdo z ceskych kolegu zkusenost s kupovanim noveho auta na Slovensku?
Back to top
View user's profile Send private message
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.ford.sk//data/3-09//fusion_0903.x.pdf

1.6 Duratec 16V DOHC / 1 596 cm 3 | 74 kW / 100 k | M5 - mech. | Flair X | 11 610,00 €
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Dawton: Zkus pročíst tohle http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=276 snad tam najdeš nějaké info.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

VBALKO: Diky, uz jsem ten cenik skoukl a nemam slov - proc dela Ford ve dvou sousednich zemich akce, z nichz ta nase akce v porovnani s tou vasi akci uz skoro ani akci neni Smile
Back to top
View user's profile Send private message
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 3:08 pm    Post subject: Reply with quote

Dawton wrote:
VBALKO: Diky, uz jsem ten cenik skoukl a nemam slov - proc dela Ford ve dvou sousednich zemich akce, z nichz ta nase akce v porovnani s tou vasi akci uz skoro ani akci neni Smile


No a vo februari to bolo este vyhodnejsie - aspon co sa tyka 1.6 - ta stala 11250. 1.4 stala 10400 ak sa dobre pamatam.

Tento mesiac sa zvysila cena asi kvoli tomu srotovnemu
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 3:58 pm    Post subject: Reply with quote

Dawton: K tomu dovozu ze SR si zkus přečíst jště tohle Wink
http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=588

jj, MyTB mu dává pěkně zabrat Very Happy ...a spotřebu má vyšší o cca půl litru oproti naší klidnější jízdě... Razz
Ale je tu jedno ale Idea ted v zimě má spotřebu kolem 7,5 a my 7 -ale on má 14" a my 15", takže spotřeba není spávná Laughing
Ale když si jízdu užívá Cool ...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

IVASEK: diky za tip, mrknu na to. Ale asi ho koupim v CZ, pac jsem psal na Slovensko a pry uz je maji vyprodane...

Jak to myslis s tou zimni spotrebou a kolama? na 15" je mensi spotreba?? to spis zalezi na sirce gumy nez prumeru, ne?
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Dawton wrote:
IVASEK: diky za tip, mrknu na to. Ale asi ho koupim v CZ, pac jsem psal na Slovensko a pry uz je maji vyprodane...

Jak to myslis s tou zimni spotrebou a kolama? na 15" je mensi spotreba?? to spis zalezi na sirce gumy nez prumeru, ne?


Nemáš zač Wink
No s tou spotřebou už to tady bylo psané...nevím kde to bylo, něco je i tady Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=102&postdays=0&postorder=asc&start=510 ..ale myslím, že tu toho bylo víc s ohledem na velikost kol Rolling Eyes
No prostě při 14" pneu je spotřeba zkreslená-auto je nastavené na 15", tzn. že když máš 14" (menší),tak se kolo otočí vícekrát=najedeš více km na nádrž=menší spotřeba.
Je to jako na kole-taky si na tachometru musíš nastavit velikost kola,aby ti to dobře měřilo rychlost a vzdálenost..ale to už je OT Embarassed
Snad to jde z toho pochopit Laughing
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 8:11 pm    Post subject: Reply with quote

No jasne, chytrymu napovez......... Wink
Ze to ovlivni mereni rychlosti je mi jasny, ale souvislost na spotrebu mi trochu unikla Smile
Diky Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Beatle



Joined: 21 Mar 2009
Posts: 7

PostPosted: Sat Mar 21, 2009 11:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj,

chtel bych se zeptat majitelu Fusiona s timto motorem, jak se tohle auticko chova na dalnici. Vybirame nove auto misto naseho 10 let stareho VW Pola classic (sedan) s 1.9 TDI - 66kW. Na tu dalnici se ptam z toho duvodu, ze 95% jezdime prave po dalnici. Kazdy den do prace a zpet dohromady 50km. Je mi jasne ze to bude asi dost razanti rozdil, ale protoze jsem nemel moznost se v tomto aute na dalnici svezt, nemam moc predstavu. TDI ma samozrejme zcela jiny prubeh a s lehkym Polem nema problem uhanet 160km/h...kdyz je potreba Smile

Dekuji za jakoukoli odpoved.
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 12:35 am    Post subject: Reply with quote

No nevím, zrovna dálniční speciál to není. Podle mě je doma více na okreskách než na dálnici. Taková rozumná rychlost je někde kolem 115km/h. Né že by neuměl víc, zvládne i tu 160, ale každé navýšení rychlosti je vykoupeno znatelným nárůstem spotřeby (s 1.9 TDI nesrovnatelným). Tu 115 odhaduji do 7l/100km, 160 přes 10l. Ale asi jsou tací, co mají citlivější nohu než já, a tak i menší spotřebu.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 9:16 am    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:
No nevím, zrovna dálniční speciál to není. Podle mě je doma více na okreskách než na dálnici. Taková rozumná rychlost je někde kolem 115km/h. Né že by neuměl víc, zvládne i tu 160, ale každé navýšení rychlosti je vykoupeno znatelným nárůstem spotřeby (s 1.9 TDI nesrovnatelným). Tu 115 odhaduji do 7l/100km, 160 přes 10l. Ale asi jsou tací, co mají citlivější nohu než já, a tak i menší spotřebu.

To ale myslis na motor 1.4. To mas pravdu, optimum je naozaj tak do 110 - 115 kmh.
Kolega, co sa pyta (Beatle) tak mu bude vhodny motor 1.6.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 9:40 am    Post subject: Reply with quote

Tiez si myslim, ze ak budes mat 95% po dialnici - tak urcite 1.6
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
Beatle



Joined: 21 Mar 2009
Posts: 7

PostPosted: Sun Mar 22, 2009 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

No ze to neni dalnicni special je jasne...to ale nakonec neni ani to Polo. S tim motorem mi to je take jasne...optimalni by byl 1.6 TDCi nebo aspon ta benzinova 1.6. Bohuzel cena se pohybuje vyrazne nad limit. Fusion v akcni vybave Ebony s 1.4 bychom meli za 260k,-CZK - metaliza, lita kola, automaticka klimatizace, vyhrivane celni sklo...
Otazka tedy je, zda-li ta 1.4 neni prilis velky kompromis za cenu noveho, bezpecnejsiho, pohodlnejsiho a hlavne spolehlivejsiho auta. Zkratka jeslti se vyplati si rano privstat a "prdet" si to do prace tech 110-120km/h a nebo se na celou akci vykaslat a nechat si to Policko u ktereho vim, ze par metru za domem zaradim 5tku a kopec nekopec, za 10minut jsem v praci.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 6 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group