Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

motor 1.4 16V - Duratec
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Nov 20, 2008 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

vls 1500 je uz fakt malo. Dnes som si to vsimol. 5ka pojde 60 ale uz to vibruje na nizkych.
Takze teoria je taka ako si pisal. Co to ale robi ked hybes s plynom (jemne ale predsa) na ptke okolo tych 60km/h. Nie je ten motor zatazeny tak, ze si vypyta viac paliva?
Mam problem ist dole so spotrebou v meste a to niesom nejaky drak. (cca 7.5 l...)
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 10:55 am    Post subject: Reply with quote

pokym ma motor tendenciu pri miernom pridani zrychlovat, tak otacky 1500 nevadia, v pohode, nic nevibruje, ked chces po motore vela - teda vyssie zatazenie - motor uz nechce pri jemnom pohybe pedala zrychlovat -jasne ze treba preradit.

to ale plati aj pri 3000 otackach do kopca - ak motor uz nema chut pri pohybe pedala reagovat, treba podradit, to nie je o prinizkych otackach - motor sa da nevhodne dusit do kopca aj na vysokych otackach. Twisted Evil

v zasade z hladiska spotreby treba mat kedy sa len da co najnizsie otacky - samozrejme roumne - teda co najtazsi prevod, a tym sucasne co najvyssie zatazenie motora. pri malych zatazeniach ma motor vysoku mernu spotrebu, na jeden kilowat potrebuje aj 5x tolko paliva, tak preto...

moj davny profesor si prerobil kvoli spotrebe staly prevod v rozvodovke a prehnal to tak, ze mu auto do niektorych kopcov ani nevytiahlo a musel ist na to s rozbehom... Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ach Ti profesori... Nie a nie pracovat s realitou Smile)
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 11:00 am    Post subject: Reply with quote

Ahojte Fusionaci,
prodejni akce se nam chyli k vrcholu a ja moc premyslim, jestli jit do novyho FoFu 1.4. Uz jsem se v tom 2x svezl (predvadeci auto ma najeto cca 900km, takze motor je stale v zabehu) a mel jsem dost smisene pocity ze stylu jizdy, ktery se s tim da docilit. Respektive mam ted Clio 1.2 16V 55kW (pri obsahu 1149ccm) a to je proti Fusionu zihadlo.
Cetl jsem tohle forum tam a zpatky, i nejaky recenze na webu, ale clovek si udela nejlepsi obrazek az to poradne vyzkousi.
Beznou plynulou jizdu bych asi neresil, ale jak je to s predjizdenim? da se? kdyz se pred vama na okresce vlece 70kou nakladak a mate jen kousek mista na predjeti - jde to? zvladne to i na 4ku nebo se musi osolit na 3ku?
A jeste se znova se zeptam - Jak se vam jevi vykon vasich milacku po narustajicich kilometrech? Je to lepsi nez u novych kousku? Nebo to spis je o tom naucit se s FoFuem 1.4 jezdit - hlavne spravne radit?
Drava jizda ani predjizdeni neni me poteseni, ale nekdy je potreba a s Cliem co ted mam je to OK. Jenze ted bude potreba vetsi auto, tak hledam a FoFu se mi dycky libil... Smile
Diky za ohlasy!
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 11:38 am    Post subject: Reply with quote

Jde o to nebat se pri predjizdeni podradit z 5 klidne i na 3, ale v porovnani s mym predchozim autem Felicie 1,3MPI 50kW je Fofik holt trosku lenivejsi....
Ted mam najeto pres 12.000km a muzu rict, ze motor se probudil a opravdu jede lepe Very Happy
No a ve meste na rozjezd na semaforu s Fofikem natrhnu prdel i Bavorakovi Cool
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 11:49 am    Post subject: Reply with quote

Dawton wrote:
Ahojte Fusionaci,
prodejni akce se nam chyli k vrcholu a ja moc premyslim, jestli jit do novyho FoFu 1.4. Uz jsem se v tom 2x svezl (predvadeci auto ma najeto cca 900km, takze motor je stale v zabehu) a mel jsem dost smisene pocity ze stylu jizdy, ktery se s tim da docilit. Respektive mam ted Clio 1.2 16V 55kW (pri obsahu 1149ccm) a to je proti Fusionu zihadlo.

NEVERIM
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 11:50 am    Post subject: Reply with quote

Alebo si kupit 1.6 100k - ta uz taha Fofika dost dobre
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
...NEVERIM

Cemu neveris? Ze je male Clio s 55kW oproti Fofikovi zihadlo?
Boli me kdyz to pisu, ale i ta moje Felka 50kW byla o moc zivejsi nez Fofik Sad
Uz se to tady prece resilo: hmotnost auta, aerodynamicky tvar, .... a ja nevim co jeste...
Ale sveho Fofika mam rad a nemenil bych Cool
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 12:56 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
duves wrote:
...NEVERIM

Cemu neveris? Ze je male Clio s 55kW oproti Fofikovi zihadlo?
Boli me kdyz to pisu, ale i ta moje Felka 50kW byla o moc zivejsi nez Fofik Sad
Uz se to tady prece resilo: hmotnost auta, aerodynamicky tvar, .... a ja nevim co jeste...
Ale sveho Fofika mam rad a nemenil bych Cool

neviem ako jazdis ale nemyslim si ze sa nejaka felda na mna chyta. A Clio jedine ak ma 16V motor.
Mozno je rozdiel v prevodovkach FF a Felicie ale ked Fusion vytocis do spravnych otaciek tak felda nema sance. Je vsak pravda, ze vytacat ho musis dost a potom to pocut. Tak preto sa mozno zda, ze to tak nejde.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

No myslim, ze tady na foru patrim do skupiny tech s vyssi spotrebou, takze to znamena, ze vytacet se Fofika nebojim a taky ho poradne vytacim Smile
To Clio o kterem tady psal Dawton je 1,2 16V 55kW, takze si myslim, ze takove male zihadylko to bude Smile
A muj nazor, ze moje Felda byla zivejsi nez muj Fofik mi nikdo nevezme a ohledne zprevodovani se tady uz taky vedla debata Smile
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

Jojo, presne jak jsem psal - Clio 1.2 16V 55kW - je male zihadlo, az me z toho trochu picha u srdce... Wink
FoFu 1.6 mi samozrejme lezi v hlave a to velmi, lec v prasatku mi nelezi o tolik vic sadla, kterym bych zamazl znacny cenovy rozdil mezi 1.4 a 1.6...
Ale nic neni treba uspechat, jeste existuje moznost nejakyho cca rocniho referentskyho auta - Fusion nebo Focus. Ale to bych se pak v pripade Focusu musel odhlasit z tohoto fora Smile
Pokud bych zustal u FoFu 1.4, asi bych patril k te skupine, ktera nema s plynem daleko k podlaze a trochu se pak obavam spotreby...
Taha ta 1.6 vyrazne lip? Zkousel nekdo z vas sedlat oba stroje?
Back to top
View user's profile Send private message
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 1:47 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
Jde o to nebat se pri predjizdeni podradit z 5 klidne i na 3, ale v porovnani s mym predchozim autem Felicie 1,3MPI 50kW je Fofik holt trosku lenivejsi....
Ted mam najeto pres 12.000km a muzu rict, ze motor se probudil a opravdu jede lepe Very Happy
No a ve meste na rozjezd na semaforu s Fofikem natrhnu prdel i Bavorakovi Cool


O sprinty s Bavorakama mi zas tak nejde, i kdyz nahodne vitezstvi v nevyhlasenem zavode jiste potesi Wink No ale jestli mas tezsi nohu a jezdis za 7.4 tak to zas neni takova hruza - pokud ti to doprava uspokojive svezeni Smile
S tim mym Cliem se da velmi uspokojive jezdit za 6.5 - (vetsinou okresky, trochu mesto)
K probuzeni doslo az po tech 12000 nebo treba i driv? Nejste tu nekdo s dobre zajetym FoFikem nahodou z okoli Prostejova, ze bych se podival na nejaky uz opravdu dospely kousek? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Jo jo, nohu mam docela tezkou a co jsem koupil antiradar, jeste nejak ztezkla, potvora Very Happy A spotrebu muzes videt v podpise, nad 8l/100km jsem se tusim dostal jen jednou a to opravdu na spotrebu vubec nekoukam.... a na Felde jsem mel taky spotrebu kolem 7,5l/100km...

No motor se docela hezky probudil podle meho subjetivniho nazoru kolem 5.000 a prubezne se jeste do tech 10.000 probouzel dale... ted uz je asi uplne vzhuru a ja jsem spokojeny, zadny lenoch to neni Smile
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dawton



Joined: 18 Mar 2009
Posts: 10

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

Diky diky za priznive info!
Tak to zacina vypadat, ze na tomhle foru asi zustanu registrovanej i dal..... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Mar 18, 2009 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

No na slovensku je teraz akcia FlairX za rovnaku cenu 1.4 aj 1.6 - cca 11600 EUR

ja som svoju 1.6 kupil vo februari za 11250 - co bolo asi o 600E viac ako stala 1.4
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 5 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group