Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ukazatel stavu dojetí do prazdne nadrze
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Oct 31, 2008 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

No pokial by som to mal robit ako vy tak tankujem niekedy 2x za den. A to sa mi fakt nechce. Ked idem na vikend do KE tak musim natankovat plnu v BA a to mam potom v KE takmer prazdno. A cestou spat to iste. To ze ma Fusion malu nadrz som pochopil velmi skoro. Zislo by sa mi nejakych 60 litrov. Toto je fakt na nervy za 4 dni 3x tankovat. A jazdim skoro stale na dojazd cca 30-40 km. Zatial bez problemov.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Fri Oct 31, 2008 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

To MajoV: A to ako jazdis? Priemerne otacky kdesi okolo 4000?!? Laughing Pri priemerke 5,7 do MI spalim okolo 30l, co mi este stale dava teda tretinu nadrze... Wink Pokial jazdim cisto len BA, ze nejdem mimo, vystaci mi nadrz takmer cely mesiac... (cca 650km) Cool Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Oct 31, 2008 4:58 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
To MajoV: A to ako jazdis? Priemerne otacky kdesi okolo 4000?!? Laughing Pri priemerke 5,7 do MI spalim okolo 30l, co mi este stale dava teda tretinu nadrze... Wink Pokial jazdim cisto len BA, ze nejdem mimo, vystaci mi nadrz takmer cely mesiac... (cca 650km) Cool Wink

Fuuuha. Tak to si dobry. Ja sa pod 7 litrov nedostanem. Ale na dialnici idem 130 ked sa da. Mozno to je tym.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Fri Oct 31, 2008 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
Podobne. Ked vidim kontrolku chytí ma zachvat a pálim na čerpačku. Nerada by som tlačila. Rolling Eyes našťastie sa to často nestava, že svieti kontrolka.


No ja mam ku koncu trochu neprijemny pocit, vyzera to, ze s vyprazdnovanim nadrze ubera km z dojazdu rychlejsie.
Ked natankujem doplna (kym necvakne), ukaze mi dojazd zhruba 530km. Ako sa mina benzin, sucet TRIP km a dojazdu je stale ± 530. No a ked mi zasvieti rezerva, zacina to klesat rychlesie a sucet TRIP km a dojazdu klesa. A tak radsej natankujem, zvycajne po 450 - 480km od natankovania plnej nadrze.
Zatial mam najazdene iba 3600km a priemerna spotreba 7.6l, takze na plnu nadrz by mi to malo vyjst 592km...
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Nov 01, 2008 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

Shedir Sakra to je nějak moc Shocked Já teď přemýšlím, čím to je, že se mi průměrná spotřeba zvedla na 6,4 Exclamation Mně po natankování do plné ukazuje dojezd přes 600km. Resetuj to a začni znovu od nuly.
Tak jsem si dal poslední nádrž záležet a jezdil trošku na úsporu. Asi jsem se přes léto nějak "rozlítal", protože poslední měření bylo zase pod normálem 5,85 l/100km, dojezd mi PP ukázal 722km. Ono to jde, když se chce Laughing
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná


Last edited by sedlaq on Mon Nov 10, 2008 4:31 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Nov 01, 2008 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Shedir Mně po natankování do plné ukazuje dojezd přes 600km. Resetuj to a začni znovu od nuly.


Nám to taky ukazuje přes 600 po natankování a vyrestování PP Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Sat Nov 01, 2008 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
sedlaq wrote:
Shedir Mně po natankování do plné ukazuje dojezd přes 600km. Resetuj to a začni znovu od nuly.


Nám to taky ukazuje přes 600 po natankování a vyrestování PP Wink


Asi si to zacnem vsimat castejsie, pripadne zapisem. Tankujete po 1.cvaknutie ci este viackrat skusate "dotlacit" maximum?

to sedlaq: no 6,4 je pekna spotreba, tych nasich 3600km uz aky-taky zabeh motora je, tak neviem - mame Fusiona od juna a v lete isla aj klima.
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 8:13 am    Post subject: Reply with quote

Tankuji zásadně vždy do plné, taky na jedno, nebo dvě cvaknutí pistole. Kilometry a litry zapisuji do excelovské tabulky, kterou mam ve svém komunikátoru stále při sobě, takže moje dlouhodobé sledování je objektivní. Zajímavé, že PP mi při posledních nádržích ukázal naprosto stejný výsledek jako výpočet. Dříve ukazoval o 0,2l méně. Možná je to tím, že jsem v poslední době nejel žádnou štreku, jen denních celkem 50km do práce a zpět.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Neviem ako je to pri tankovani doplna, ale pri predošlom aute mi začal zle ukazovať ukazovatel stav v nadrži a v servise mi povedali, že vraj sa nema doplnať až tak doplna, že to vraj pokazilo ukazovatel a čosi mi tam robili.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 11:19 am    Post subject: Reply with quote

Horal wrote:
Neviem ako je to pri tankovani doplna, ale pri predošlom aute mi začal zle ukazovať ukazovatel stav v nadrži a v servise mi povedali, že vraj sa nema doplnať až tak doplna, že to vraj pokazilo ukazovatel a čosi mi tam robili.

Hned jsi se měl zeptat proč. Je to podle mě blbost. Naopak plná nádrž nešplouchá a plovák je hezky v klidu. Všechna svoje auta jsem vždy tankoval bez problémů až do hrdla.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 11:30 am    Post subject: Reply with quote

Shedir wrote:
Tankujete po 1.cvaknutie ci este viackrat skusate "dotlacit" maximum?


Tankujeme na 2. - 3. cvaknutí Embarassed .
Většinou se to snažíme "dotlačit" na rovné litry Wink .

SEDLAQ: PP nám ukazuje + - stejně,jak kdy Wink ....třeba minulou nádrž: PP 6,0 l/100km a normálě 5,86 ...předminulá nádrž: PP 7,4 l/100km a normálně 7,12.... Very Happy
Myslím,že taky záleží na trase-na krátké trasy (do práce) to ukazuje přesněji Smile .
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Shedir wrote:


Asi si to zacnem vsimat castejsie, pripadne zapisem. Tankujete po 1.cvaknutie ci este viackrat skusate "dotlacit" maximum?

V piatok som tankoval, kedže sme cestovali na hroby.Pred tankovaním boli dve malé čiarky+ jedna široká, t.j. 15 litrov.Natankoval som 30,76 litra,čiže ukázateľ je presný, 7širokých+2úzke=9 čiarok, 45 litrová nadrž/9 jeden dielik je 5 litrov.
Ked vravíš dotlačiť, ja som po cvaknutí ešte dotlačil až toľko, že som na okraji hrdla videl hladinu benzínu Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ja tankujem po druhe vypnutie pistole... Neoplati sa tlacit viac, zaplavis si filter, ktory filtruje vypary...
PP mi +- dava dojazd 660km - pri priemernej spotrebe... Uz som mal dojazd cez 800km, ked som mal priemerku 5,5... Wink Laughing
Ked som si pozrel tankovania, tak najviac som presiel 629km a dal som tam potom 43,93l benzinu, najazdenych vtedy 4270km... Cize spokojnost... Razz
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
furas



Joined: 21 Oct 2008
Posts: 8
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 1:06 am    Post subject: Reply with quote

Posledne dva razy som tankoval v case, kedy mi PP ukazoval dojazd menej ako 10 km a rucicka na ukazovateli stavu nadrze bola uz viacmenej ZA cervenou ciarkou 0 Very Happy
V oboch pripadoch mi tam voslo len par deci nad 40 litrov (po 2. cvaknutie).

Vyvodzujem z toho dva zavery:
1. PP sa sprava deterministicky, nemusim sa obavat, ze nabuduce ostanem pri rovnakom odhadovanom dojazde niekde visiet bez stavy
2. v mojom pripade ide PP na istotu a nuti ma tankovat v case, kedy by som mohol odjazdit este cca 50km

Uvazujem spravne?
_________________
FoFu Flair X 1,4i 16V Duratec 09/2008 Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Sun Nov 23, 2008 10:58 am    Post subject: Reply with quote

Tak teraz som si nie istá, ale mne tiež ukazuje dojazd pri natankovaní plnej cca 530 alebo 580? Shocked skôr myslím, že tych 530 ale aby to bolo presné, tak pozriem pri najbližšom tankovaní. Inak neviem či je prave spravne porovnavať 1,4 a 1,6 isto tam rozdiely su, pretoze ja tiez s 1,4 Seatom najazdím 580-620 ak bola dialnica urobila som aj 700 a s Fufnom ať delam co delam Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes stale je to len nejakych 450 ale presne pozriem do mudrej knižky Laughing
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group