Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ake zimne pneumatiky mate?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 11:13 pm    Post subject: Reply with quote

uz nekolik let pouzivam firestone winterhawk , mel jsem je na mondeu, uz rok na fusionovi a neni problem

predevsim na snehu jsou excelentni , navic maji velmi rozumnou cenu

kupujeme uz leta na rajpneu.cz , mame tam firemni slevu
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
kubalekv



Joined: 14 Aug 2008
Posts: 9
Location: CZ, Třebíč

PostPosted: Wed Aug 20, 2008 8:26 am    Post subject: kola+obutí na zimu Reply with quote

Po pročtení fora a s ohledem na vlastní zkušenost (řetězy se občas hodí) jsem objednal:
- BARUM Polaris 2 - 185/60 R14 82T - cena/ks 1097.11Kč
- ocelový disk MWD - 5,5Jx14 ET47,5 (4/108/63,3) - cena/ks 888.93Kč
- kompletace kola gum.ventilek kov.kryt - cena/ks 20.23Kč
Souhrn cen: Dopravné - zdarma, Cena celkem - 8025Kč s DPH (19%)
www.e-pneu.cz
_________________
Ford Fusion Ebony 1.4i 16V (09/2008)
Back to top
View user's profile Send private message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Thu Aug 21, 2008 7:41 am    Post subject: Reply with quote

Polaris 2 neni podle mojeho nazoru dobra volba , polaris 1 byl mnohem lepsi , dvojky hodne klouzou a chybi jim stabilita hlavne do boku , taky vykon na snehu je slabota ...

http://www.rajpneu.cz/katalog-pneu.htm?session_id=sEzdvzH2iZuyeo3bDFHDSEOPzr3&action=viewDetail&kod=0121000050&page=0

mrkni treba na tuhle diskuzi a pokud ignorujes nadseny vykriky tech, co mai poprve v zime zimni gumu , tak ti vyjde to samy
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
kubalekv



Joined: 14 Aug 2008
Posts: 9
Location: CZ, Třebíč

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 9:12 am    Post subject: polaris 2 Reply with quote

Nechci polemizovat o objektivitě jednotlivých příspěvků na fórech, ale jezdil jsem na Polaris2 tři zimy (poslední dvě zimy byly slabé) a neměl jsem pocit, že by seděly špatně, snad jen se mi zdály trochu hlučnější (na minulém autě 4 roky firestone), ale to je subjektivní. Takže poměr zkušenost/cena se mi zdál velmi dobrý. Nechci a nemohu srovnávat s pneumatikama za dvojnásobnou cenu.
_________________
Ford Fusion Ebony 1.4i 16V (09/2008)
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 9:26 pm    Post subject: Re: polaris 2 Reply with quote

Neberu nikomu jeho zkušenosti, ale jak už jsem mockrát psal, drtivá většina těch názorů ve fórech je od lidí, kteří jezdí jedním autem na jedněch gumách několik roků. Jediné jejich srovnání je z momentu, kdy staré a ojeté gumy mění za nové s plným vzorkem - jakou takový názor může mít váhu? Já se dívám na výsledky ve srovnávacích testech, které přece jenom probíhají za (nebudeme paranoidní Wink) objektoních podmínek. http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=64 A pak je vidět, že třeba rozdíly mezi vítězem testu a Polaris 2 jsou vesměs zanedbatelné, s výjimkou mokré vozovky, kde Polaris 2 výrazně zaostává.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Thu Sep 11, 2008 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Good Year 185/60 R14 Ultragrip 7+ 82T - na www.pneu-servis.cz cena za kus 1265,- , cena za 14" plechac 900,- , kompletace a vyvazeni vsech 4 kol 400,-. Celkem tedy 9060,- - doprava zdarma.
To same mi nabidli ve Fordu za 10932,- (cena bez kompletace a vyvazeni).

Takze ve Fordu koupim jen 16ks matic na plechace za 512,- a original poklice v cene kolem 500,- dle druhu Cool
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ocean



Joined: 31 Mar 2008
Posts: 25
Location: BB

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 5:08 am    Post subject: Reply with quote

Zima je tu , nemôžem čakať. Chcem navštíviť dobrý pneuservis, ktorý sa zaoberá aj predajom, tam si objednať sadu pneumatík a montáž urobia zadarmo - tak mi to urobili pred 2 rokmi na Fiestu a bola dobrá akcia na Pirelli.. Trochu mám problém s diskami, vo Forde sú plecháče drahé - po 1613 Sk a na internete by som sa to bál kúpiť, aby pasovali. Dúfam, že ich budú vedieť zohnať v tom servise.
_________________
F-Fusion 1,4 - 16V - 59kW - Rival X - od 03/2008
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 7:43 am    Post subject: Reply with quote

ocean wrote:
Zima je tu , nemôžem čakať. Chcem navštíviť dobrý pneuservis, ktorý sa zaoberá aj predajom, tam si objednať sadu pneumatík a montáž urobia zadarmo - tak mi to urobili pred 2 rokmi na Fiestu a bola dobrá akcia na Pirelli.. Trochu mám problém s diskami, vo Forde sú plecháče drahé - po 1613 Sk a na internete by som sa to bál kúpiť, aby pasovali. Dúfam, že ich budú vedieť zohnať v tom servise.

Neviem ci je namieste mat strach. Pokial ti predaju disky s rozmerom aky potrebujes alebo na auto ktore mas tak to musi poasovat. Ak nie mozes im to vratit. Ale to je dost nepravdepodobne. Ak mas zbytocne prachy daj si to robit v pneuservise ale vacsina ludi co tu kupila komplet kolesa to asi robila cez net. Mne tiez prisli komplet kolesa v 2 balikoch a vsetko v pohode. Aj ked som mal zly rozmer pneu ale vyriesilo sa to - objednali UPS - ta to odviezla a doviezla spravne. Mozno neprijemnost ale vyriesilo sa to v pohode.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 7:53 pm    Post subject: zimní pneu Reply with quote

Tak souhlas. Zimní pneu jsem kupoval přes internet. Při koupi komlet je vyvážení zdarma a doprava zdarma. Bral jsem pneu continental + plechové disky za cca 11000,- Kč. Vše bez problémů . Kupoval jsem taky matice na plechové disky sadu 20ks za 500,- Kč. Jsou dlouhé jen 1,5 cm. Ty originál matice nechávám na litá kola i když jsou univerzální, ale vím že jsou celkem z měkého materialu a po cca 10 utažení a povolení se začnou deformovat (natáhne se závit) a bude nutné je nahradit. (Musí být měkčí než šrouby aby je nepoškodili a nemuseli se vyměňovat) Nová originál matice na litá kola stojí cca 100 Kč., takže se to asi vyplatí. Matice jsem ovšem kupoval v Barumce protože sem je chtěl před koupí vidět. Přes internet nejde poznat povrchová úprava.
Back to top
View user's profile Send private message
ocean



Joined: 31 Mar 2008
Posts: 25
Location: BB

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Asi mi pomaly zapaľuje, nenapadlo ma, že cez internet dodajú už zmontované kolesá, či nie? Tak to skúsim pohľadať, je to isto lacnejšie a netreba nikde chodiť. Ďakujem diskutujúcim !
_________________
F-Fusion 1,4 - 16V - 59kW - Rival X - od 03/2008
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Mon Sep 15, 2008 11:02 pm    Post subject: Re: zimní pneu Reply with quote

palo.789 wrote:
Tak souhlas. Zimní pneu jsem kupoval přes internet. Při koupi komlet je vyvážení zdarma a doprava zdarma. Bral jsem pneu continental + plechové disky za cca 11000,- Kč. Vše bez problémů . Kupoval jsem taky matice na plechové disky sadu 20ks za 500,- Kč. Jsou dlouhé jen 1,5 cm. Ty originál matice nechávám na litá kola i když jsou univerzální, ale vím že jsou celkem z měkého materialu a po cca 10 utažení a povolení se začnou deformovat (natáhne se závit) a bude nutné je nahradit. (Musí být měkčí než šrouby aby je nepoškodili a nemuseli se vymě?ovat) Nov originál matice na litá kola stojí cca 100 Kč., takže se to asi vyplatí. Matice jsem ovšem kupoval v Barumce protože sem je chtěl před koupí vidět. Přes internet nejde poznat povrchová úprava.

Ahoj mohl by si mi poslaz www odkud si kupoval ty Continentaly?Rozhoduju se mezi Nokianama a Continentalama....co by si doporucil ty?Nokiany mám možnost koupit komplet za 10200,-...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Majo74



Joined: 30 May 2008
Posts: 14
Location: Martin

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 12:21 pm    Post subject: Reply with quote

Kolegovia, poraďte, kde by sa dali zohnať nejaké plechové disky, zatiaľ najlacnejšie som zohnal toto za 1403,- Sk
http://www.pneumatiky.sk/disky/hlinikove/?submitted=true&typ=1&znacka_auta=10&rok_v=&order_by=1&model_auta=FUSION&rozmer=6+J+x+15+H2

Pneumatiky Bridgestone 195/60 R 15 mám zatiaľ vystavené v kancelárii, za 1749,- Sk/kus ich objednávali aj ďalší chalani.
_________________
FF Flair X 1,4 Duratec Tango metalíza 4/2008
Back to top
View user's profile Send private message
vláďa



Joined: 25 Jun 2008
Posts: 16
Location: Ústí nad Labem

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 8:37 pm    Post subject: Re: polaris 2 Reply with quote

DR wrote:
Neberu nikomu jeho zkušenosti, ale jak už jsem mockrát psal, drtivá většina těch názorů ve fórech je od lidí, kteří jezdí jedním autem na jedněch gumách několik roků. Jediné jejich srovnání je z momentu, kdy staré a ojeté gumy mění za nové s plným vzorkem - jakou takový názor může mít váhu? Já se dívám na výsledky ve srovnávacích testech, které přece jenom probíhají za (nebudeme paranoidní Wink) objektoních podmínek. http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=testy_pneu&idtesty_nazvy=64 A pak je vidět, že třeba rozdíly mezi vítězem testu a Polaris 2 jsou vesměs zanedbatelné, s výjimkou mokré vozovky, kde Polaris 2 výrazně zaostává.


Zdravím a píši svůj názor na Polaris 2. Tyto pneu používáme v práci na Škodovkách a můj subjektivní pocit z nich není nejlepší. Problém je právě v těch zmíněných špatných jízdních vlastnostech na mokru podle testů. A co si budeme nalhávat - po mokré vozovce jezdíme převážnou část zimy. Další věcí je také jejich poměrně krátká životnost, která se vymstí, pokud nám naši zákonodárci odhlasují do nové vyhlášky ony povinné min. 4 mm na zimních pneu. Potom některým náruživcům vydrží tyto pneu jednu zimu. Asi bude rozumnější popřemýšlet o dražších pneu, které budu mít 2 - 3 roky, než dnes ušetřit a příští rok krvácet znovu. Ne že bych protěžoval nějakou značku, ale třeba Micheliny mi na původním autě vydržely 2x více km než Barumky. Letos budu zkoušet nové doporučené Nokiany, tak uvidím a po zimě pošlu výsledek.
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 8:11 pm    Post subject: majlou.x Reply with quote

Majlou.x
No to záleží kde budeš jezdit. Jestli jenom jednou za rok na dovolenou na hory nebo někde v kopcích bydlíš. Continentálky jsem koupil podle doporučení výrobce na jeho stránkách a to pro střední evropu z provozem většinou po suché a zmrzlé dálnici nebo silnici a občas zasněžené cesty 2 a 3 třídya sem tam sněhová kaše. Taky jsem bral v úvahu kilometrový dojezd po zmrzlém asfaltu. Nokiany jsou na sníh podle mě lepší, ale na zmrzlé silnici hlučnější, vyšší spotřeba a rychleji se opotřebovávají. I když to asi taky záleží na typu, protože některé jsou absolutně nevhodné na asfalt i když v testech vychází dobře protože je testují na sněhu a sněhové kaši, ale občas musíš na suchou dálnici a trošku tomu šlápnout. Na www.rajpneu.cz jsem je kupoval a vše bez problémů, dodání včetně montáže a vyvážení do týdne. [/b]
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 10:37 am    Post subject: Re: majlou.x Reply with quote

palo.789 wrote:
Majlou.x
No to záleží kde budeš jezdit. Jestli jenom jednou za rok na dovolenou na hory nebo někde v kopcích bydlíš. Continentálky jsem koupil podle doporučení výrobce na jeho stránkách a to pro střední evropu z provozem většinou po suché a zmrzlé dálnici nebo silnici a občas zasněžené cesty 2 a 3 třídya sem tam sněhová kaše. Taky jsem bral v úvahu kilometrový dojezd po zmrzlém asfaltu. Nokiany jsou na sníh podle mě lepší, ale na zmrzlé silnici hlučnější, vyšší spotřeba a rychleji se opotřebovávají. I když to asi taky záleží na typu, protože některé jsou absolutně nevhodné na asfalt i když v testech vychází dobře protože je testují na sněhu a sněhové kaši, ale občas musíš na suchou dálnici a trošku tomu šlápnout. Na www.rajpneu.cz jsem je kupoval a vše bez problémů, dodání včetně montáže a vyvážení do týdne. [/b]


Budu jezdit celou zimní sezonu,ale je tu v zimě dost častá sněhová neprůjezdnost.Nafouká to z polí a zahrne to celou silnici.Jelikož jezdím větčinou po státní,které mají bejt udržovány každý den,ale někdy se stane že silničáři zaspí.Převážně je to asfalt z břečkou a občas navátej sníh,tak právě nevím pro co se rozhodnout.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Blazer Blue,Audio 6000 CD,PalPc,Tonovaná zadní skla......

--Fair play--
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 40, 41, 42  Next
Page 15 of 42

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group