Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ake zimne pneumatiky mate?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:55 am    Post subject: Reply with quote

ja mam teraz nejako zmiesane pocity z tych mojich GY UG 7 ... niekedy si pripadam na ceste, ako keby som plaval hore dole, dnes to bolo evidentne ...

moze za to aj to, ze mam mierne slabo nafukane pneu? (okolo 2.1 vsade)

ale dnes cestou do prace som sa na ceste naozaj necitil bezpecne a to ma riadne stve, ked som nemal istotu, ze tie pneu ma udrzia na ceste, musel som casto spolamalovat Sad
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 11:25 am    Post subject: Reply with quote

Zimáky se mají foukat o dvě desetiny více než je doporučený tlak od výrobce auta. Přifoukni a určitě to bude OK.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
Zimáky se mají foukat o dvě desetiny více než je doporučený tlak od výrobce auta. Přifoukni a určitě to bude OK.

dik za info ! takze minimalne na 2.5 to musim dat, ok
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

dulius: kolik hustit už jsme přece řešili tady http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=320&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= proč tam dáváš tak málo?

Jinak to optimální huštění zase souvisí i s typem (konstrukcí a směsí) pneu, takže to stejně je nejlepší vyzkoušet.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 1:36 pm    Post subject: Reply with quote

viem, riesili sme to, ale tu som napisal len moj pocit pri jazde, otazka husteni bola vedlajsia ...
ja som im dal pred zimou viac, ale nejako sa sfukli ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 5:23 pm    Post subject: Matador - že by zvláštne náhody? Reply with quote

Vždy som používal zimné pneu Matador. Na predchádzajúcich autách Fábia a Accent som mal MP58 Silica. Tieto pneu v testoch nedopadli ktovieako dobre. Ja som s nimi jazdil 5 rokov a najazdili sme aj so ženou pekných pár desiatok tisíc kilometrov. Nikdy som sa nedostal do kritickej situácie a nepociťoval som ani iný problém. Keď som ich zodral, kupoval som opäť Matador MP58 Silica.

V januári som k novej Astre dostal zimné kolesá s pneu MATADOR Nordica. Tieto dopadli v testoch už lepšie ako MP58. Tak keď sme si kúpili Fusion, kúpil som naň Matador Nordica - veď by mali byť o triedu lepšie ako tie, s ktorými jazdím roky. Inak o 2 týždne už bol Fusion v akcii aj so zimnými kolesami. Skoro ma porazilo - pri kúpe auta som sa na toto niekoľkokrát pýtal, počkal by som si.

A zážitok s MATADOR Nordica? Bŕŕŕŕŕŕ

Upozorňujem, že už nie som najmladší a hlavne nie pretekár.
Fusion -nedávno snežilo a pri vchádzaní do 90° zákruty som cítil ako auto síce zatáča, ale zároveň sa šmýka trocha doboku. Križovatka bola prázdna, a široká, pomyslel som si, je to vyšším podvozkom a náklonom auta. Na celú vec som zabudol.
Astra dnes som zasa išiel do 90°zákruty, táto však bola užšia, na ceste bol ujazdený sneh rýchlosť okolo 30 km/h, otočím volantom a nič. Tak ma šmýkalo asi 10m až mimo cesty cez patník a skončil som na trávniku pred betónovým plotom. Našťastie sa absolútne nič nestalo, aj keď som počítal, že disk to odniesol.
Môj známy, tiež má na Astre MATADOR Nordica, dostal v decembri na ľavotočivej ceste šmyk na blate, vletel do priekopy a utrhol prednú nápravu. To je iný prúser.

Tak si kladiem otázku - sú to iba náhody a neopatrnosť, alebo súdruhovia z MATADORU urobili niekde chybu?

Záverom chcem dodať, že nikoho od Matador Nordica neodrádzam, ale keď si dávam tieto súvislosti dohromady a jedná sa o moju osobnú skúsenosť, Nordicu už asi nekúpim.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jan 09, 2008 10:19 pm    Post subject: Re: Matador - že by zvláštne náhody? Reply with quote

bias: tohle se těžko posuzuje. Já bych zase mohl napst, že jsem kdysi dávno jezdil celou zimi na letních gumách a neměl jsem žádný problém. protože jsem jel přiměřeně tomu, co ty gumy snesly. závery z toho nemůžeš udělat žádné. V zimě může být v každé zatáčce led a na ledu tě neudrží žádná guma - kromě těch s hroty. V takové situaci může být i 20km/h příliš vysoká rychlost. BTW, bláto má k ledu hodně blízko, co se kluzkosti týká.

Jezdil jsem už s kdečím, v zimě v létě, statisíce km jsem dávno přestal počítat. Nevěřím na tak výrazný rozdíl mezi pneu stejné katerorie a stejnéhoho výrobce, navíc v neprospěch novějšího typu gumy.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Thu Jan 10, 2008 8:25 pm    Post subject: :wink: Reply with quote

DR: Tiež som za mlada jazdil na letných gumách, ale to boli iné autá, iné časy, iný účel a povedzme si, aj iná premávka na cestách.
V súčasnosti používam auto každý deň a za každého počasia. Tieto cesty, ktoré som popisoval prechádzam už roky takmer denne zima/leto a podobný šmyk som dostal pred peknými pár rokmi na Š120L a celoročných pneu. Takže, keď sa mi to stalo teraz 2x po sebe, trochu som sa nad tým zamyslel + keď som si uvedomil ako kámoš skončil v priekope. Na tých Matadorkách Nordica mám nabehaných na Astre asi 12 000 km a na Fusione sme s nimi nabehali možno 2000 km, takže chvíľu potrvá pokiaľ ich doderiem - uvidím ako sa budú správať.
Inak v teste bola na kruhovej dráhe za 3+ Wink
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jan 11, 2008 9:10 am    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
ja mam teraz nejako zmiesane pocity z tych mojich GY UG 7 ...

uz je to OK ...
ano, bolo to v tom tlaku ... na pumpe som si dal vsade 2.6 a uz je to vidiet, ine jazdenie, ine pocity. dik
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Jan 11, 2008 5:07 pm    Post subject: Reply with quote

2.6????? Sak 2.5 je na nalepke pod dverami ako maximum pre plne nalozene auto. Ja mam 2.2 a nemam pocit, ze by to bolo nejake makke. Mam tiez UG7+
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Jan 11, 2008 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV: každá guma chce svoje, já na mondeu (215/45/17, Pirelli PZero Nero) přehušťuju proti maximu o 0,1 -0,2 (2,7) a je to akorát.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Jan 12, 2008 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
2.6????? Sak 2.5 je na nalepke pod dverami ako maximum pre plne nalozene auto. Ja mam 2.2 a nemam pocit, ze by to bolo nejake makke. Mam tiez UG7+

ja som ten pocit mal a uz je to OK
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes mi prišli zimne pneu( Matador)+ plechače z aaa.pneu - myslim že za vybornu cenu- 11.720,-sk. Ešte musim odskušať-dufam, že budu pasovať. Pri dodani- ochota, poradili- velka spokojnosť.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 7:22 pm    Post subject: Reply with quote

Ktoré je aaa pneu? možeš hodiť celé www? díky
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
Ktoré je aaa pneu? možeš hodiť celé www? díky

Treba pouzit google Cierna cica Razz http://www.aaa-pneu.sk/?utm_campaign=AAAPneuSK-AW-S-home&utm_medium=cpc&utm_source=AdWordsSK
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 40, 41, 42  Next
Page 13 of 42

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group