Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Autom. rozsvietenie svetiel.
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

ku kontaktom sa dostavat je asi zbytocne...vypinac ma konektor tak ho staci odpojit...inac demontaz celeho vypinaca je dost narocna koli upevnovacim skrutkam ktore su zvnutornej strany...treba si lahnut pod pristrojovku a obzriet si to zvnutra najprv...

_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

Pekny obrazok. A kde predavaju taky signalizator?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 5:22 pm    Post subject: Reply with quote

duves: všude, na kdejaké benzince a v každém hypermarketu nebo prodejně autodoplſků.

Jinak připojení je hodně jednoduché, já jsem to vyřešil zasunutím vývodů ze signalizátoru přímo pod kontakty pojistek příslušných okruhů v pojistkové skřínce - práce na 5 minut, bez nářadí a kdykoliv snadno demontovatelné.

Doplněno.
Beru zpět, dotaz byl na signalizaci nerozsvícených světel, já jsem popisoval signalizaci rozsvícených světel při vypnutém motoru Sad. Pardon.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB


Last edited by DR on Mon Apr 21, 2008 7:44 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Karel



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 7:25 pm    Post subject: akustická signalizace nerozsvícených světel Reply with quote

Připojení přímo na pojistky světel se nabízí, ale jak jsem na ně koukal, tlumaná světla mají jednu pojistku a dálková druhou. Akustická signalizace by tedy "pípala" pouze na jedny z nich. Domnívám se, že spínač světel na palubní desce spíná + pro přepínání těchto světel páčkou na volantu/relé/. Zapojením na vývod spínače by signalizace "pípala" v libovolné poloze přepinače tlumená/dálková světla. Jak asi tuším, použili jste pojistku tlumených světel. Asi to udělám taky tak.
Hezký, melodický "pípák" prodává prodejna GM Elektronic v Praze,Ostravě, Brně a Plzni. Umí signalizovat oba stavy - ne/rozsvícená světla, cena 149.-Kč
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 7:46 pm    Post subject: Re: akustická signalizace nerozsvícených světel Reply with quote

Karel: máš pravdu, já jsem se přehlédl a psal o přesně opačném zařízení - už jsem ten předchozí píspěvek doplnil.

Ale pak nevidím žádný přínos v instalaci takové připomínáčku, protože zhruba stejně pracné je namontovat tam rovnou automatické rozsvěcení.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:

Doplněno.
Beru zpět, dotaz byl na signalizaci nerozsvícených světel, já jsem popisoval signalizaci rozsvícených světel při vypnutém motoru Sad. Pardon.

V pohode. Prave to, co pripomenie rozsvietene svetla, som teda už videl.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Karel



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 8:08 pm    Post subject: akustická signalizace nerozsvícených světel Reply with quote

Myslím, že automatické rozsvícení světel již znamená trochu větší zásah do elektroinstalace. Mělo by totiž spínat zpožděně kvůli zatížení při startu a pak samozřejmě obsahuje silové relé, které spíná světla.Mimochodem, bylo pro mne překvapením, jak jeden a tentýž modul automatického rozsvícení má značně rozdílné ceny, v řádu stokorun, u různých prodejců na Internetu "Pípák" jsou jen dva tenké dráty, kdy jeden je na +12 a druhý vlastně na vlákno/a žárovek s minimálním odběrem řádu mA. Musím konstatovat, že v mém případě dokonale v našem předchozím autě vyhovoval a v podstatě nepředstavuje podstatný zásah do elektroinstalace. Jen - jak ho chytře zapojit. A to by právě byl vodič od spínání světel. Samozřejmě varianta na pojistku tlumených světel je také možná. A asi jí udělám.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 8:34 pm    Post subject: Re: akustická signalizace nerozsvícených světel Reply with quote

Karel: tak to zapoj na parkovačky, ty svítí i s tlumenými, i s dálkovými.

Jinak souhlas, automatické spínání potřebuje navíc ještě 12V od klíčku a připojit na kontolku zapalování. Ale když už bych se vrtal ve vypínači, tak tohle už není (pro mě) tolik práce navíc - a neprudil by mě pípák i když svítit nechci.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 8:37 am    Post subject: Reply with quote

Tak nas čaká celoročné svietenie a ešte kadečo:
http://www.sme.sk/zobrazfoto.asp?src=http://www.sme.sk/vydania/20080423/photo/2c.jpg&par=
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 9:33 am    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Tak nas čaká celoročné svietenie a ešte kadečo...

http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=636
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Karel



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Mon Sep 01, 2008 5:33 am    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se konečně pustil do zapojení akustické signalizace nerozsvícených světel poté, co jsem to už vícekrát zapoměl udělat. A podle hesla-"lépe s Parkinsonem trochu vybryndat než s Alzheimrem zapomenout vypít", jsem signalizaci radši zabudoval.
1/ připojuje se pouze dvěma dráty a koupíte jí za 149 Kč.- např. u GME, nebo na webu www.flajzar.cz.
2/odšroubujete 5 šroubů, které drží spodní díl plastu pod volantem a pak již jde rukou šáhnout nahoru na panel s přepínačem světel. Ten je v přístrojové desce poze "zacvaknutý" a tak stačí stlačit nahoře a dole umělohmotné packy a celý přepínač /i s nastavováním výšky světel/ vám vypadne ven. A je vyhráno! Zapojení je už pak jednoduché. Našel jsem příslušné vodiče podle návodu k "pípáku", tedy + ze spínací skřínky a vývod přepínače na "světla" a dráty k nim přímo přiletoval. Pípák je přidělaný přímo k tělěsu přepínače. A už to pípá. Lze to vylepšit - přidělat vypínač ... ale v jednoduchosti je síla! Pípák totiž přestane po 20-ti pípnutí sám pípat.
PS. fotky montáže jsem poslal Markovi Duliusovi.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Sep 01, 2008 9:40 am    Post subject: Reply with quote

Karel wrote:
Tak jsem se konečně pustil do zapojení akustické signalizace nerozsvícených světel poté, co jsem to už vícekrát zapoměl udělat. A podle hesla-"lépe s Parkinsonem trochu vybryndat než s Alzheimrem zapomenout vypít", jsem signalizaci radši zabudoval.
1/ připojuje se pouze dvěma dráty a koupíte jí za 149 Kč.- např. u GME, nebo na webu www.flajzar.cz.
2/odšroubujete 5 šroubů, které drží spodní díl plastu pod volantem a pak již jde rukou šáhnout nahoru na panel s přepínačem světel. Ten je v přístrojové desce poze "zacvaknutý" a tak stačí stlačit nahoře a dole umělohmotné packy a celý přepínač /i s nastavováním výšky světel/ vám vypadne ven. A je vyhráno! Zapojení je už pak jednoduché. Našel jsem příslušné vodiče podle návodu k "pípáku", tedy + ze spínací skřínky a vývod přepínače na "světla" a dráty k nim přímo přiletoval. Pípák je přidělaný přímo k tělěsu přepínače. A už to pípá. Lze to vylepšit - přidělat vypínač ... ale v jednoduchosti je síla! Pípák totiž přestane po 20-ti pípnutí sám pípat.
PS. fotky montáže jsem poslal Markovi Duliusovi.

dikes, lepsie bude, ked to hodim do navodov, prislusenstva Smile
myslim na hlavny web sem http://fusion.fordclubs.org/prislusenstvo.html
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Mon Sep 01, 2008 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Pytal som sa v Kosiciach v Szilcare, kolko stoji namontovanie automatickeho rozsvecovania svetiel. Povedal, ze to este dodatocne nerobili, ze okolo 2500 Skk. Len tak pre info.

A oznamovac zapnutych svetiel pri vypnutom motore nema kazdy vo vybave? Ale predtym som kociroval Skodu Favorit a tam som to dokupil za 40 Skk. Zabudal som vypinat svetla Sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 12:09 pm    Post subject: Reply with quote

budkacik wrote:
Pytal som sa v Kosiciach v Szilcare, kolko stoji namontovanie automatickeho rozsvecovania svetiel. Povedal, ze to este dodatocne nerobili, ze okolo 2500 Skk. Len tak pre info.

Tiez nad tym uvažujem.
http://www.autocentralshop.sk/index.php?page=shop.browse&category_id=68&option=com_virtuemart&Itemid=43
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

budkacik wrote:
Pytal som sa v Kosiciach v Szilcare, kolko stoji namontovanie automatickeho rozsvecovania svetiel. Povedal, ze to este dodatocne nerobili, ze okolo 2500 Skk. Len tak pre info.

neskutocne ... spravis si to sam za pol hodinky a bude ta to stat 200 Sk oproti ich 2500 ...
rovnako to je aj s parkovacimi senzormi ... tie co montuju oni za 5 000 Sk si kupis a namontujes sam a bude ta to stat 1000 Sk ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group