Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Slabý výkon motoru
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 12:53 pm    Post subject: Reply with quote

Samozrejme! Wink
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
roks



Joined: 06 Jul 2008
Posts: 97
Location: střední čechy

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

teda nevím ale když byl můj fufík nový,taky se mu moc nechtělo tahat...felda,co jsem měl dřív byla proti němu úplný trhač asfaltu ale jak se zabíhal tak tahal čím dál tím líp a dneska po cca 20000 km jezdí jak drak(tedy v rámci 1,4 motoru) Laughing
_________________
Ford C Max Titanium ,2,0 TDCI ,136 k, černá metalíza

EX Ford Fusion Ebony 1,4 , 80k,červená colorado,05/2008


Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

neviem ako vy, ale mne sa zda, ze ak zosliapnem pedal k zemi - nic moc sa nedeje, ako tu vsetci pisu - ale ak zacnem pedal pomaly povolovat, tak skoro hore pred prechodom do deceleracie to taha lepsie - voz dokonca jemne "vyrazi". akoby nas vychovaval aby sme po tom nedupali, ale ovladali to jemne.

mozno sa mi to len sniva...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
neviem ako vy, ale mne sa zda, ze ak zosliapnem pedal k zemi - nic moc sa nedeje, ako tu vsetci pisu - ale ak zacnem pedal pomaly povolovat, tak skoro hore pred prechodom do deceleracie to taha lepsie - voz dokonca jemne "vyrazi". akoby nas vychovaval aby sme po tom nedupali, ale ovladali to jemne.

mozno sa mi to len sniva...

nieco na tom asi bude. len ked si takto presadnes do mercedesu s automatom a mas pedal stlacit az na doraz tak to robi trochu problem Smile)
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Wed Nov 04, 2009 10:45 am    Post subject: Reply with quote

Ja som o tom uz kdesi davno pisal - presne ako vls.
Plynovy pedal, resp. pridavanie plynu mali starsie vozy /i dnes niektore este maju/ "lankovy" system - u tych plyn na podlahu znamenal najviac "plynu"... Wink
FF ma elektronicky plyn a preto sa chova inak, nez sme boli zvyknuty... Davat pedal uplne dole skutocne nema vyznam u FF, staci len jemne zatlacit par cm, viac nie je treba /ako pisal vls, ked to presvihnes a jemne pojdes s pedalom naspat, ziskas vacsi efekt akceleracie, ako ked ho nechas v tej polohe/. A ako bolo pisane vyssie - pri predbiehani skutocne je potrebne podradit. Najlepsie tak, aby si sa dostal aspon na 3000 ot/min.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
sforza



Joined: 16 Nov 2009
Posts: 2

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravim. mam podobný problem jen s tím, že jsem nedavno nechal vyměnit vstřiky, mám najeto 110 tis km. Motor kolísal a diagnostika ukázala vadné vstřiky. Po předání vozu mi auto vůbec nejelo, na displeji blikala chyba pedálu, ale diagnostika nic neukázala.Teď mi sice chyba nebliká ale po sešlápnutí pedálu se nic neděje až po několika vteřinách trochu reagují otáčky, ale auto pořád nejede jak má a motor hrozně škube. Nevíte si rady? díky
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCI, 12/2004.
Back to top
View user's profile Send private message
Craken



Joined: 26 Apr 2007
Posts: 56
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
neviem ako vy, ale mne sa zda, ze ak zosliapnem pedal k zemi - nic moc sa nedeje, ako tu vsetci pisu - ale ak zacnem pedal pomaly povolovat, tak skoro hore pred prechodom do deceleracie to taha lepsie - voz dokonca jemne "vyrazi". akoby nas vychovaval aby sme po tom nedupali, ale ovladali to jemne.

mozno sa mi to len sniva...


presne toto iste robi aj mne.... Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Miky_Mora36



Joined: 06 Sep 2010
Posts: 1
Location: Nový Jičín

PostPosted: Mon Sep 06, 2010 10:01 pm    Post subject: Re: Slabý výkon motoru Reply with quote

pnboss wrote:
Fusion 1,4 benz. (40tis km) Cca po 15 minutách jízdy, kdy už je motor zahřátý se mi zdá, že auto řádně neakceleruje. Prostě přidám prudce plyn pedálem, asi vteřinu nebo dvě se nic neděje a pak jako by se benzín dostal tam kam má a auto zabere. Bohužel nejsem odborník a automechanikům z Dankaru v Ostravě nevěřím ani nos mezi očima. Podle diagnostiky je prý vše v naprostém pořádku. Auto ale prostě někdy nejde vytočit do vyšších otáček. Prostě plyn nereaguje. Po 1-2 vteřinách, jak už jsem psal, teprve zareaguje se spožděním. (někdy však vůbec) Setkal se někdo s tímto problémem??? Děkuji za odpovědi...
PS: když je motor studený, tak je vše v pořádku. To co popisuji se projevuje když auto stojí na slunci nebo po cca 15 min jízdy



Taky mám Fusion 1,4 16V r.v. 06/2007. No já nevím, ale myslím, že je to úplně normální. Je snad jasné, že na studený motor se nemá tlačit a teplému už zase neublížíš. Ale i při zahřátém motoru je nejlepší pozvolna přidávát plyn a při cca. 3tis. ot./min. začne motor tahat...pak už je možné sešlápnout pedál na podlahu ale do té chvíle to leda zvýší spotřebu, ale výkon nikde až od zmiňovaných 3tis.ot. je citít tah. Ale jak tady píšeš zpoždení tak pokud teda vubec necítíš při sešlápnutí ani minimální záběr tak to už je špatně něco jiného.
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 8:43 pm    Post subject: Reply with quote

Ja neverim tomu ze novy Fofik s 300 km ma problemy s plynom. 1,4 a 1,25 su slabucke motory a ked chces ist rychlejsie tak to drzte pri 3000 otackach a viac.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group