Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Podivný zápach z motoru.
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Joe F



Joined: 03 Jul 2008
Posts: 1

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 8:59 pm    Post subject: Podivný zápach z motoru. Reply with quote

Ahoj. Mám Fusion 1,4 16V, Ebony, najeto cca 1100 km. V poslední době cítím i po krátké jízdě intenzivní nasládlý zápach (pálení plastů) z kapoty motoru. Zápach není cítit po otevření kapoty, ale vychází z místa u čelního skla na straně řidiče. Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Jedná se o vážnou závadu? Dále mám problém v teplém počasí, když stojí auto celý den na slunci, s nastartováním. Musím si pak pomoci plynem (nemůže to nějak spolu souviset?). Objednal jsem se v servisu, ale vezmou mě až 10 dní. Děkuji.
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 9:36 pm    Post subject: Re: Podivný zápach z motoru. Reply with quote

Joe F wrote:
Ahoj. Mám Fusion 1,4 16V, Ebony, najeto cca 1100 km. V poslední době cítím i po krátké jízdě intenzivní nasládlý zápach (pálení plastů) z kapoty motoru. Zápach není cítit po otevření kapoty, ale vychází z místa u čelního skla na straně řidiče. Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Jedná se o vážnou závadu? Dále mám problém v teplém počasí, když stojí auto celý den na slunci, s nastartováním. Musím si pak pomoci plynem (nemůže to nějak spolu souviset?). Objednal jsem se v servisu, ale vezmou mě až 10 dní. Děkuji.

Na zaciatku kym sa plasty vypalia tak smrdia, ale 1100 km uz by snad mali byt vypalene. Zalezi este natom ci si auto vytacal do otacok tym padom vyssia teplota a mozno sa este nejake plasty nestihli vypalit. Mne zo zaciatku smrdelo a prestalo a potom zacalo zas, ked som ho zacal uz vytacat viac.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 6:05 am    Post subject: Re: Podivný zápach z motoru. Reply with quote

Joe F wrote:
Ahoj. Mám Fusion 1,4 16V, Ebony, najeto cca 1100 km. V poslední době cítím i po krátké jízdě intenzivní nasládlý zápach (pálení plastů) z kapoty motoru. Zápach není cítit po otevření kapoty, ale vychází z místa u čelního skla na straně řidiče. Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Jedná se o vážnou závadu? Dále mám problém v teplém počasí, když stojí auto celý den na slunci, s nastartováním. Musím si pak pomoci plynem (nemůže to nějak spolu souviset?). Objednal jsem se v servisu, ale vezmou mě až 10 dní. Děkuji.


Nasládlý zápach jsem párkrát cítil po couvání nebo při rozjíždění do kopce přes spojku. Mozna ti smrdi spojka...
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 2:15 pm    Post subject: Re: Podivný zápach z motoru. Reply with quote

Joe F wrote:
Ahoj. Mám Fusion 1,4 16V, Ebony, najeto cca 1100 km. V poslední době cítím i po krátké jízdě intenzivní nasládlý zápach (pálení plastů) z kapoty motoru. Zápach není cítit po otevření kapoty, ale vychází z místa u čelního skla na straně řidiče. Nevíte někdo, čím by to mohlo být způsobeno? Jedná se o vážnou závadu? Dále mám problém v teplém počasí, když stojí auto celý den na slunci, s nastartováním. Musím si pak pomoci plynem (nemůže to nějak spolu souviset?). Objednal jsem se v servisu, ale vezmou mě až 10 dní. Děkuji.


Když jsme auto kupovali,tak nám říkali,že ze začátku to bude smrdět,že se nemáme starat... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

Mne to taky sem tam zasmrdi. Vetsinou po delsi jizde pri vyssim zatizeni (napr. delsi jizda po dalnici). Citim to ale pouze az zastavim, pri jizde nic. Asi to bude normalni.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Potvrdzujem. sem tam badam to iste. Bud pri kopcoch alebo po jazde na dialnici.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Franczesko



Joined: 02 Mar 2008
Posts: 14
Location: Habartov

PostPosted: Mon Jul 07, 2008 7:25 am    Post subject: Reply with quote

Smrad jsem necítil, možná je to ve mně, ale nějak vyšumělo to startování za horka, taky mám občas ten problém a nevím co s tím - má někdo další zkušenost?
_________________
FOFI 1,4 Ebony Tonic 01/2008
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

Aj mne sa v poslednom čase stáva, že do auta preniká cez ventilátor ostrý smrad, akoby sa pálila nejaká umelá hmota. Nejedná sa o smrad, ktorý by prenikal zvonka, tzn., od iného auta, prípadne, že niekto niečo vonku páli. Dokonca raz, keď manželka šla s autom preč, videl som ako zozadu zo spodku auta vyšiel modrý dym. Mohol to byť aj výfuk. Ale tú spáleninu sme už niekoľkokrát cítili. Po vypnutí ventilátora nič, po zapnutí smrdelo. Stáva sa to nepravidelne. Môže to byť spojka, prípadne niečo kvapká na motor. Bol stým už niekto v servise?

Mám najazdených nejakých 13000 km a nové auto som kupoval na to, aby som nebehal po servisoch a toto ma začalo znepokojovať. Koncom mesiaca idem na 1. servisnú prehliadku a budem žiadať vysvetlenie.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

Co to startovani za horka?

Myslim ze i primo v manualu je uvedeno, ze pri startovani horkeho motoru je nekdy potreba si pomoci plynem. Pokud auto stoji dlouhou dobu na slunci, urcite je v motorovem prostoru docela vysoka teplota. Nevim jestli ted neplacam nesmysly ale myslim, ze volnobezne otacky urcuje nejake teplotni cidlo motoru, ne? Pokud je motor studeny, otacky jdou treba az na 1200, pokud je motor teply, staci mu 700-800. Jestli si cidlo mysli kvuli vysoke venkovni teplote, ze je motor teply a on ve skutecnosti neni, muze to delat tyto problemy...cidlo nahodi nizke otacky a ty nestihaji motorem tocit....jestli to fakt tak je - nevim, jestli je to na servis - nevim. Kazdopadne vsichni odpovidate jen na ten smrad z motoru a na startovani se nejak pozapomnelo - taky bych rad znal spravnou odpoved Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

Štartovanie bez problémov. Raz sa smrad objavil cca. po 25 km jazdy, keď sme si urobili prestávku. Predtým to bolo v Chorvátsku, keď som cúval a to sme šli už asi hodinu vkuse a podobne. Štartovanie je absolútne v pohode. Mne to robí počas jazdy. Proste zatiaľ som neodpozoroval podmienky, kedy sa to objaví. Auto šliape ako hodinky, akurát občas to chvíľu nepríjemne smrdí zhoreným plastom.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Aug 04, 2008 10:10 pm    Post subject: Reply with quote

bias wrote:
Raz sa smrad objavil cca. po 25 km jazdy, keď sme si urobili prestávku.

Stava sa to aj ne obcas. Napr. pri podradeni, po jazden na dialnici na pumpe. Vyzera to byt spojka ale neviem. Uz to nejak nevnimam stava sa to zriedka. (22tisic).
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Tue Aug 05, 2008 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Zaregistroval som to aj ja (5300 km). Niekedy zacitim zapach ked idem do kopca a pri predbiehani podradim a motor vytocim ale nemyslim si ze by sme sme sa tym mali nejako znepokojovat, robi to vacsine a ono to snad s poctom km prejde.
Co sa tyka strtovania nemusel som si zatial pomahat plynom ale stalo sa mi 1x ze motor nenabehol hned ale musel som kluc podrzat v startovacej polohe tak o sekundu, dve dlhsie aby naskocil. A to si tiez myslim ze je zle vyhodnotenim cidla teploty motora od vonkajsej. Takze ani z toho si vrasky nerobim. Ale ak niekto vie cim to je rad sa dozviem nieco nove.
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
rasto



Joined: 21 Jul 2008
Posts: 47
Location: Český Těšín

PostPosted: Tue Aug 05, 2008 1:22 pm    Post subject: Reply with quote

Mě se ještě nic podobného nestalo.Během jízdy ani po ní nic nesmrdělo.Auto protahuji 2x ročně po dálnici.Jezdím Český Těšín-Louny. Také starty jsou v pohodě,ikdyž jednou se mi stalo že pařilo slunce a já chtěl odjet od obchodu a na obvyklé otočení klíčku to bylo málo.Bylo třeba jej podržet o chvilku déle.Jinak vše v pohodě.
_________________
Ford Fusion 1,4 16V Ebony Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
panmilan



Joined: 18 Oct 2007
Posts: 24
Location: Kadan ČR

PostPosted: Tue Aug 05, 2008 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ten smrad jsem cítil asi 3x během 25000 km. Dvakrát při rozjetí do kopce a jednou v naprosté pohodě. Je to jako spálenina. Poprvé jsem zastavil, jestli se někde něco nehoří.
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 9:49 pm    Post subject: Reply with quote

Takže dnes som bol na 1. servisnej prehliadke a hovoril som im o tom smrade. Povedal som, že mám podozrenie na 3 veci, výfukové potrubie - netesnosť, kvapkanie oleja na rozpálený motor alebo spojka. Auto skontrolovali a samozrejme nič nenašli. Iné som ani nečakal (myslím v dobrom). Keďže vidím, že nie som sám, kto občas cíti zápach, budem to riešiť až by sa to začalo vymykať z normálu. Zatiaľ sme to cítili asi 3 krát za ten rok. Ešte mám rok záruku.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group