Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

hučanie pri točení volantom

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pikoshka



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 18

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 11:56 am    Post subject: Posilovač riadenia? Reply with quote

Nechcem zakladať nový topic, tak to dávam sem. V posledných dňoch som si všimla pri parkovaní také zvláštne hučanie pri točení volantom. Znie to ako keby sa zvyšovali vplyvom práce posilovača riadenia otáčky motora. Robí to pri zahriatom motore, a to aj keď úplne zastanem a iba otáčam volant. Dokonca aj na otáčkomere sa mierne hýbe ručička. Pre istotu som už objednaná v servise, ale aj tak ma zaujíma, či sa s tým už niekto stretol. BTW, všetky kvapaliny a oleje sú OK.
_________________
1,6 X-plus, tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Mne robí to isté. Toto je prvé auto, kde mam posilovač a ked som prvý raz otočila volant pri státi a zahučalo to, skoro som utiekla z auta. Neviem či sa zvyšuju aj ot. to som si nevšimla, ale pri potočení to hučí a na to niesom zvyknutá, tiež som sa chcela spýtať či je to normálne alebo s tým niečo je...
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

zalozil som novy topic ... a dal tomu nazov ako sa patri Smile
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TREK



Joined: 03 Jul 2008
Posts: 156
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 3:16 am    Post subject: Reply with quote

Holky je to normalne nakolko mame posilovac elektro-hydraulicky ,ten zvuk je normalny a je to v poriadku.
_________________
FORD FUSION ,RIVAL X,1.4l,80hp,TANGO,
6X AIRBAG,KLIMA, denne svietenie,
2 DIN PIONEER,195X55 R16´
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jv



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 3

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 11:54 am    Post subject: Reply with quote

V pořádku to není: z vlastní zkušenosti doporučuji zajet do servisu a nechat zkontrolovat hladinu servokapaliny v nádržce posilovače řízení.

jv

TREK wrote:
Holky je to normalne nakolko mame posilovac elektro-hydraulicky ,ten zvuk je normalny a je to v poriadku.
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

No ako zvuk to je podivný a otačky sa mi zda len malinko tukne ta ručička ako nejak hrozivo sa nedvíha ani neklesa. Tak neviem.
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
No ako zvuk to je podivný a otačky sa mi zda len malinko tukne ta ručička ako nejak hrozivo sa nedvíha ani neklesa. Tak neviem.

Hm. Ja pocujem tiez nejaky zvuk aj otacky sa dvihnu ale inak nic zle. Ta konstrukcia zakonite musi produkovat nejaky zvuk navyse. A otacky klesnu hned pretoze netocis volantom do bezvedomia ...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
jv



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 3

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

Servo slyšet být musí, ale pokud už při lehkém dotyku volantu slyšíte hučení - zvlášť při staženém okénku - asi bych to nenechával být. Už pro větší klid při jízdě - nebudete špicovat uši a budete koukat víc na cestu... Wink

MajoV wrote:
Fraga wrote:
No ako zvuk to je podivný a otačky sa mi zda len malinko tukne ta ručička ako nejak hrozivo sa nedvíha ani neklesa. Tak neviem.

Hm. Ja pocujem tiez nejaky zvuk aj otacky sa dvihnu ale inak nic zle. Ta konstrukcia zakonite musi produkovat nejaky zvuk navyse. A otacky klesnu hned pretoze netocis volantom do bezvedomia ...
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

No mna ten zvuk zarazil, lebo som nikdy na aute so servom nejazdila auto stalo a ked som vytočila kola to zabučalo no. Ale zda sa mi, podla toho, čo tu píšete, že je to OK.
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
pikoshka



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 18

PostPosted: Sat Jul 19, 2008 10:57 am    Post subject: Reply with quote

Taky zvuk tam nie je od zaciatku, okrem toho ho sprevadza aj take jemne vibrovanie volantu. Ak to je normalne, budem len rada, ale asi si to radsej preklepnem v servise. Napisem ako to dopadlo.
_________________
1,6 X-plus, tonic
Back to top
View user's profile Send private message
ocean



Joined: 31 Mar 2008
Posts: 25
Location: BB

PostPosted: Mon Jul 21, 2008 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Pri vytočení volantu najmä rýchlo a na doraz, zvyšujú sa (ale nie o veľa)otáčky motora u všetkých áut s posilňovačom riadenia. Počuť to keď stojíme, parkujeme, pretože za jazdy až tak volantom nevytáčame.
_________________
F-Fusion 1,4 - 16V - 59kW - Rival X - od 03/2008
Back to top
View user's profile Send private message
kamo007



Joined: 10 Jun 2010
Posts: 6
Location: Dubnica nad Váhom

PostPosted: Sat Mar 17, 2012 10:01 am    Post subject: posilnovac riadenia Reply with quote

Prejavila sa mi takáto závada, pri zohriatm aute pri stani ide volant tazko a posilovac riadenie vydáva divný rapkavý zvuk, pri studenom aute to bolo vporiadku. Za posledny tyzden sa to vsak zhorsilo a divný zvuk a tazky chod je aj na studenom aute. Bol som v servise v Trencine a bolo my povedane ze je kaput hydraulicke cerpadlo posilovaca riadenia, asi to budem muset dat vymenit lebo to je stale horsie.
_________________
Ford Fusion Rival X 1.4 16V Duratec; Panther Black; 2008
Back to top
View user's profile Send private message
Michajda



Joined: 12 Mar 2012
Posts: 9
Location: Liberecko

PostPosted: Wed Mar 28, 2012 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Takže pánové, dnes se mi vy...l hydraulický posilovač. Vytekl olej, zahučelo čerpadlo, a bylo vymalováno... Sad Buď to půjde přetěsnit, nebo jsem v tom za 11 tis. Držte palce. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Ford Fusion 1.4 Ebony ˇčervená Tango 2007.
Spácháte-li mord, zachrání Vás Ford....
Back to top
View user's profile Send private message
Michajda



Joined: 12 Mar 2012
Posts: 9
Location: Liberecko

PostPosted: Thu Mar 29, 2012 4:05 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem dnes řešil posilovač. Uhnila hliníková trubka na přepadu serva. Replika asi neexistuje, pouze origo Ford. No, co se dá dělat , stojí 2000,-. To přežiju, ale servisy ji většinou nemají skladem, musí se objednat. Protože jsem na autě celkem závislý, tak to byl pro mě problém. Přátelé, ve Fordu Syrovátko ve Vrchlabí ani neberte za kliku. Tam Vám tak prodají stěrače a to si je raději přeměřte. Charouz Hořice (Milovice), to je jiné kafe. Je to bývalý Ford Báča & Jelínek. Chlapi tam zůstali stejní. Promptně objednali trubku do druhého dne, a zapůjčili bez problémů "půjčovacího" Fusiona. Maximálně ochotní, vstřícný přístup a ochota řešit problém zákazníka. Jezdil jsem tam již před lety s Mondeem, a byl jsem spokojen. "Naštěstí" se nic nezměnilo. Vím že je můj příspěvek min. z 50% OFF TOPIC, ale snad mě admin nezastřelí. Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Ford Fusion 1.4 Ebony ˇčervená Tango 2007.
Spácháte-li mord, zachrání Vás Ford....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group