Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

len spotreba - benzinove motory
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 77, 78, 79  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

Takže rekapitulace naší cesty na sraz a zpátky: Vyjížděli jsme s plnou nádrží a když jsme dojížděli domů,nabrali jsme zase doplna...
Najeli jsme celkem 440 km, průměrná rychlost byla 51km/h (na rychostní jsme ho protáhli na 150km/hod), spotřeba podle PP 7,0l/100km, ruční výpočet 6,94l/100km - obě cesty se zapnutou klímou + sprint a slalom na srazu Laughing

P.S.Cestou tam a zpátky jsme potkali (mimo sraz) asi 20 FoFíků... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj mám Fofíka od Pondělí,ale zatim mám asi 500KM najeto...teprve ho zajíždím,ale průměrně mi spotřeba ukazuje něco kolem 6 až 7 litru.což je asi u každýho stejně.Včera sem jel z práce cca 90km/h a ukazovalo mi to 5.9l/100km....koukal sem na to jak blázen.
Je to možný??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

majlou.x wrote:
Ahoj mám Fofíka od Pondělí,ale zatim mám asi 500KM najeto...teprve ho zajíždím,ale průměrně mi spotřeba ukazuje něco kolem 6 až 7 litru.což je asi u každýho stejně.Včera sem jel z práce cca 90km/h a ukazovalo mi to 5.9l/100km....koukal sem na to jak blázen.
Je to možný??

Zda sa Ti to malo? Podla mna akurat. Pozri si Duliusove spotreby...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Wed Jul 02, 2008 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
majlou.x wrote:
Ahoj mám Fofíka od Pondělí,ale zatim mám asi 500KM najeto...teprve ho zajíždím,ale průměrně mi spotřeba ukazuje něco kolem 6 až 7 litru.což je asi u každýho stejně.Včera sem jel z práce cca 90km/h a ukazovalo mi to 5.9l/100km....koukal sem na to jak blázen.
Je to možný??

Zda sa Ti to malo? Podla mna akurat. Pozri si Duliusove spotreby...



Právě že sem tim mile překvapen.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 8:52 am    Post subject: Reply with quote

Majlou hod si do popisu motor Wink mne 1,6 ukazovala 5,8 na dialnici ale teraz po meste je to 7,4 tankovala som pred dvomi dnami ešte to pojde dolu.
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Majo74



Joined: 30 May 2008
Posts: 14
Location: Martin

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 9:01 am    Post subject: Reply with quote

No u mňa sa spotreba vyvýja nasledovne: mesto cca 7,9 l, mimomesto 5,5 - 5,6 l (väčšinou zaradená 5, pri rýchlosti 80 - 100 km/h, dvaja ľudia v aute, sem tam zapnutá klíma), kombinácia cca 6,5 -6,7 l. Ešte skúšam testovať čerpačky, zatiaľ som tankoval na Ese, OMV a jednej malej čerpačke v Sučanoch. S ktorou šťavou ste najviac spokojní Vy?
_________________
FF Flair X 1,4 Duratec Tango metalíza 4/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 9:07 am    Post subject: Reply with quote

Ja chodím tankovať len metro - mam to "doma" Laughing
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 9:51 am    Post subject: Reply with quote

majlou.x wrote:
.Včera sem jel z práce cca 90km/h a ukazovalo mi to 5.9l/100km....koukal sem na to jak blázen.
Je to možný??


Je to možné, nám to (když je zahřátý motor) v 90km/h na pětku ukazuje 5,3 - 5 l/100km Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
MrKos



Joined: 13 Aug 2007
Posts: 36
Location: Brno

PostPosted: Thu Jul 03, 2008 10:25 am    Post subject: Reply with quote

tak jsem si dal tu práci a spočítal spotřebu za posledních 10tkm což je asi od 12tého měsíce takže kombinace zima/jaro/léto Smile

a ustálilo se to na průměrné hodnotě 7,24
_________________
Ford Fusion+ 1,6 16V duratec 07/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Mon Jul 14, 2008 5:28 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravim vsetkych FUSIONISTOV, tak toto bude moj prvy prispevok no dufam, ze nie posledny Very Happy

FF som kupil v maji do teraz som najazdil nieco vyse 4000 km a PP mi ukazuje piemernu spotrebu 6,6 l, ked k tomu priratam ze 30% z toho mohla byt klima ON tak som zatial spokojny.
No ale nad niektorymi hodnotami ktore som tu videl iba nechapavo otacam hlavou...
A chcem sa este spytat ci je sanca ze by to mohlo ist este dole a po kolkych km?
Dakujem za vsetky odpovede.
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Jul 15, 2008 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

nexter wrote:
...
A chcem sa este spytat ci je sanca ze by to mohlo ist este dole a po kolkych km?
Dakujem za vsetky odpovede.

A to si odvtedy nenuloval pp? Sem tam by si mohol. Ono dolezite je ten motor dobre zabehnut to znamena nedusit ho ale ani nevytacat velmi. Ale zase ked treba tak pridat poradne. Po 10000 pocitis, ze je to auticko zivsie take zdrave. A po dalsich 5tis budes moct na 5tke chodit 60-70 a potom to uz bude aj so spoterbou dobre. Ale pozor. Zazraky necakaj. Je to benzin 1.4ka. Ak si porovnas tak ostatne motory su na tom rovnako ak nie horsie. (Kia Ceed s variabilnym casovanim - pozri ich forum a potesis sa Smile )
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 7:31 am    Post subject: Reply with quote

majoV wrote:
A to si odvtedy nenuloval pp? Sem tam by si mohol....


Samozrejme ze som nuloval, po kazdom tankovani nulujem a ta spotreba je zatial 6,6-6,7, musim povedat ze najcastejsie vsak jazdim do prace a spat co je cca 50 km denne po okresnych cestach v aute jazdim sam a je to do kopca z RK do DK a teda aj naspat.
Ale posledne tankovanie sa bude vymykat mojmu priemeru lebo som cca 60% jazdil po meste a PP ukazuje 7,2 a dnes uz pojdem nacapovat.
Arrow Inak este jedna otazka mozem uz teraz po 4000 km, auto ako sa povie sem tam prevetrat a na ake otacky maximum?
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 11:04 am    Post subject: Reply with quote

nexter: jazdis asi tak ako ja, myslim styl a pocet km denne ...
ja ked si davam pozor na spotrebu a ked sem tam idem pozriet rodicov do Hrabusic, tak to mam okolo 6l/100km.
Pri normalnej jazde nad 3000 nevytacam, len pri predbiehani a ked idem rychlejsie ako 110km ...
ked som mal tolko km ako ty, mal som trocha uz nizsiu spotrebu ... nevytacal som, len sem tam, napriklad na stupani na Jahodnu som siel aj nad 4000 ale to len obcs, aby auto vedelo, kto je tu pan Smile

na zraze Fusionistov pri sprintoch to uz bola ina kava Smile))) tam sme to vytacali do MAXIMA ! uz tam pracoval obmedzovac.. hehe ... to bolo 1.krat, co som to zazil, adrenalin tam bol Wink

Inak ked som siel na zraz Fusionistov, tnkoval som v KE a potom sme sli hornou cestou, po dialniciach a tak ... dalsie tankovanie som mal na ceste domov zo zrazu, v Sucanoch na Jetke a siel domov zase po dialniciach ... po 2 plnych nadrziach som presiel nieco nad 1250km a vysla mi priemerna spotreba 6,19l .. velka spokojnost, nakolko tam boli tie dialnice, kde som nesiel 110 Smile Smile Smile

pekny den
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 11:18 am    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:

na zraze Fusionistov pri sprintoch to uz bola ina kava Smile))) tam sme to vytacali do MAXIMA ! uz tam pracoval obmedzovac.. hehe ... to bolo 1.krat, co som to zazil, adrenalin tam bol Wink
pekny den


nějak tak podobně mno.....červené pole tam bylo Very Happy ...a to mame teprve cca 3200km-takže NEXTER: nějak to neřeš Laughing
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jul 17, 2008 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

13.06. kúpa, teraz je 17.07. najazdených 1451km a po natankovani a prejdení 100km spotreba ostala na 7,1l/100km (iba mesto).
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 77, 78, 79  Next
Page 21 of 79

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group