Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ukazatel stavu dojetí do prazdne nadrze
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Aug 26, 2007 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
... nechcem nikomu robit zle.

Tak sem nepiš nesmysly a polopravdy.

O ničom jsou tvoje informace, protože se snažíš zkušenosti a postupy, platné pro nízkotlaké vstřikování, napasovat i na TDCi, které je konstrukčně úplně jiné. Tím naděláš jenom víc škody, než užitku. Možná to tak nemyslíš, ale to tvoje zobecnování je opravdu nebezpečné.

To co tady píšu já vychází z technické dokumentace fordů a ze zkušeností lidí, kteří vysokolatké vstřiky opravují. Když se tím lidi budou řídit, ničemu to neuškodí, naopak, jejich motoru to prospěje. Když se budou chovat podle tvých "rad", můžou si taky odrovnat motor. Dochází ti ten rozdíl?

Nevidím důvod popisovat tady konstrukci vysokotlakých vstřikovačů, je jich několik a dost se od sebe liší. Pokud ty jsi schopný dokázat, že při běhu bez nafty se nepoškodí, tak se předveď. Jenže nemůžeš, ony se opravdu poškodí/zničí. Proto jsou tvé rady o ničom - a tvé příspěvky proto považuju já osobně za nezodpovědné, radíš lidem kraviny, kašleš na možné důsledky a máš z toho ještě srandu.

Pro ilustraci možných příčin zničení common rail motorů http://www.autopress.cz/download/diagnostika-merenim-fyzikalnich-velicin/nesnadne-starty-modernich-vznetovych-motoru--/download
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Sun Aug 26, 2007 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Myslim že nikto nemieni jazdit na doraz,nema to zapotreby,može sa stat že pojdem na minimum v nadrži,ale isto nie do poslednej kvapky,alebo na vypary.Zasvieti rezerva tak ju nebudem testovat až pokial neukazuje nič,ale natankujem.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Sun Aug 26, 2007 7:41 pm    Post subject: Reply with quote

tak ja dneska dojel k benzince s ukazatelem na 2km, byla to moje blbost a dobre mi tak, ty nervy za to nestaly Smile priste uz se polepsim.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Mon Aug 27, 2007 6:06 am    Post subject: Reply with quote

ikoala wrote:
tak ja dneska dojel k benzince s ukazatelem na 2km, byla to moje blbost a dobre mi tak, ty nervy za to nestaly Smile priste uz se polepsim.. Smile


jel sem s kamosem v jeho sluzebni oktavii-dieslovi a mu ukazoval PP dojez 0 km! a on jeste asi 10km jel, nez natankoval Laughing
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 9:58 pm    Post subject: dojezd Reply with quote

v aktualnim cisle casaku Auto 7 (38- 2007) merili , kolik dojedou na testovacim ovale Dekry konstantni rychlosti 120 km/h pote , co jim palubni pocitac oznami , ze dojezd je 0 km . Kazde testovane auto ( asi 10 aut ) dojelo minimalne jeste 50km, pricemz tam nejmensi vydrz mel Ford S-Max s TDCI motorem, kterej dojel jeste kolem 50km , prumerne dojizdeli kolem 80-90 km , rekordmanem byla naftova X3 , ktera dojela jeste asi 150km . Zajimava byla i informace o deklarovanem objemu nadrze a skutecnem pri plnem dotankovani - vzdy tam byl plusovy rozdil, nejmensi u smartu +2L , u S-maxu asi +15L , u "B" Mercedesu dokonce +21L !

U fusiona mi kontrolka zacala svitit cca pri ohlasovanem dojezdu cca 70 km, tankoval jsem pri stavu kolem 50 km a dostal jsem tam 40.5 L . Deklarovany objem nadrze je 45L , tedy , predpokladam , ze Fusion ma realne tak 47-48L nadrz as jeste by pri 0 na PP ujel minimalne dalsich minimalne 70km .
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

tankujem stale do plnej nadrze a tankujem cca 40litrov, takze viem, ze este na minimalne 100km tam benzin mam ... aj pred par mesiacmi, ukazovatel ukazoval nulu a este som siel zo 10km na benzinku a na nej som natankoval 41litrov ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Vcera som si bral rano cerstveho-noveho FF... Wink Svietila mi oranzova kontrolka, dojazd bol cca 13km - podla PC...
Nikto z vas to tu neuvadzal, ale pri prepade pod 10km dojazdu mi kontrolka zacala svietit cervene... Nespominam si, ze by nieco o tom bolo v navode... Ak ano, sorry za zbytocne info... Embarassed
Presiel som vzdialenost FORD - Zlate piesky cez Vajnory na pumpu Jurki a po prve vypnutie pistole som tam dal 43,2L benzinu...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Tue Apr 29, 2008 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

tak tam mas mozna neco noveho Smile oficialne je to zatim tak, ze kontrolka sviti od 80km
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Tue Apr 29, 2008 7:20 pm    Post subject: Reply with quote

Nas FoFu je z decembra 2007, ma PP a tam, kde ini na palubke maju tlacitka, tam su tie farebne ukazovatele... Lavy svieti na oranzovo, ked su otvorene niektore dvere a na PP je informacia, ze ktore... Lavy mi este nesvietil, ale predpokladam, ze to nude nieco s motorom a tech. ustrojenstvom... Nejako vela namahy s infom v manuale si teda nedali...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Tue Apr 29, 2008 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem při ukazately 0 km vypnul motor, aby jsem se přesvědčil jak tu někteří píší, zda se délka dojezdu změní a nic byla tam zase 0 Laughing . Pak jsem jel na benzinku asi 15 km a do nádrže mi vešlo 43 l benzinu. Nevím zda je udávaných 45 l využitelný objem nádrže, nebo jen objem nádrže a k tomu potřeba přičíst objem hrdla. Třeba se to dozvíme až někomu dojde benzin a natankuje plnů. Ale před cestou do Itálie by jsem to chtěl zjistit. Je tam benzin asi o 8 Kč dražší než ve Slovinsku a na co zbytečně draho tankovat že jo.
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 10:51 am    Post subject: Reply with quote

Mě se stala taková jel sem do práce s tím,že při spáteční jízdě natankuju,ale blbě sem si to spočítal a na displeji se mi ukázalo dojezd 8 km do prázdný nádrže a to sem měl domů ještě tak 11 km a poblíž nebyla nikde žádná čerpačka,tak jsem to musel rozjet a jet na neutral.No krásná jízda...měl sem nervy co budu dělat,když mi to zhasne.Dopadlo to tak,že sem se asi po 10 km blížil k čerpací stanici a to mě čekal ještě mírnej kopeček nahuru,což může způsobit to že se hladina benzínu přeleje dozadu a nebude to nasávat.No hrůza pomyslet.Nakonec se mi na displey rozsvítilo dojezd na prázdnou nádrž 1 km a to už sem se přehoupl přes kopec a slavnostně sem zaředil z5 neutrál a dojel asi 300m na benzínku.
Po týhle zkušenosti sem zjistil,že to fakt asi měří líp než sem čekal a můžu se na to spolehnout.
Takže ještě to shrnu po rozvícení 2 až 1 km dozejd do prázdný nádrže já ještě můžu ujet několik set metrů.
Ale může to bejt u káždého jinak.
Neručím za vzniklé potíže.....
Šťastnou cestu.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Blazer Blue,Audio 6000 CD,PalPc,Tonovaná zadní skla......

--Fair play--
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

Nieco podobne sa mi stalo na sluzobnej fabii. Z BA do Popradu cez Vernar. Ziadna čerpacka. Z kopca na neutrale. Nervy na prasknutie.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

mně když se rozsvítí kontrolka, tak dojezd 70 km, ale dotankuju 35L Shocked tak nevim

ps: když vyjedu všechno palivo, doleju nové, tak stačí startovat, nebo je třeba ještě něco dělat, jako odvzdušňovat nebo tak něco ( dřív byla ac-pumpa)
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Nieco podobne sa mi stalo na sluzobnej fabii. Z BA do Popradu cez Vernar. Ziadna čerpacka. Z kopca na neutrale. Nervy na prasknutie.

Preco z kopca na neutrale? Ved uz sa to tu pisalo ze z kopca pri zaradenej rychlosti zerie 0. Alebo snad nie?
Aj tak sa mi zda ze je tam dost velka rezerva na dojazd aj ked je 0 km a naklonene auto. Hm. No neviem ako vyzera nadrz ale snad to je nejak osetrene ved to by vam uz pri zostatku aj 5 litrov zdochol motor.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:

Preco z kopca na neutrale? Ved uz sa to tu pisalo ze z kopca pri zaradenej rychlosti zerie 0. Alebo snad nie?

Ja neviem, niekto mi to osobne vravel. Mne sa to zda malo pravdepodobne. Nieco to urcite žerie.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group