Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zadná náprava (kovovy zvuk pri preradovani z 1 do 2)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue Jan 05, 2010 10:10 pm    Post subject: Re: Zadná náprava Reply with quote

incof wrote:
Tak mam uplne stejny problem jako Rudy. Po zarazeni dvojky a pousteni spojky se ozve zuchnuti....


No, znovu objevení tohoto tématu mě vyprovokovalo opět zareagovat.
Fusika si jinak nemůžu vynachválit, ale stále stejná písnička, stále mne neopouští myšlenky na vytrvalé žuchnutí, které zde popisujeme, které mne denně doprovází do práce. Zrovna dnes jsem uvažoval jak to udělat, nemám čas do servisu 80 km, kde s největší pravděpodobností jen stejně zakroutí hlavou... Zatím to odkládám ...snad někdo z "postižených" to nevydrží a bude to řešit v servisu a hodí tady na stránky "velké odhalení" servisních spasitelů. Schválně zkuste při nastartovaném motoru zařadit jedničku, trochu rychleji částečně uvolnit spojku.. a žuch... nemusíte se ani rozjet, nemusíte ani příliš moc rychle tu spojku uvolnit....žuch... Myslím že tyto rány jsou stejnou příčinou těch ran při řazení při běžné jízdě. Pak napiš "incof" zda můj popis pozoruješ také.
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
incof



Joined: 05 Jan 2010
Posts: 13

PostPosted: Tue Jan 05, 2010 10:22 pm    Post subject: Re: Zadná náprava Reply with quote

Toto jsem jiz zkousel a projevuje se mi to velmi malo. Daleko vyraznejsi projev mam, pokud na neutral seslapnu spojku, necham dotocit prevodovku a co nejrychleji pustim spojku. Pri roztoceni prevodovky na volno se to ozve. Z toho mi vypliva, ze to musi souviset bud s prevodovkou nebo se spojkou a nebo je to mezi a to jest dvouhmotovy setrvacnik. Opravdu nevim. Nechce se mi platit za rozebrani spojky a prevodovky a hledani neceho neurciteho.
_________________
Fusion 1.4 TDCI, 12/2004
Back to top
View user's profile Send private message
Rudy



Joined: 21 Jan 2009
Posts: 7

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 12:24 pm    Post subject: Zhrnutie Reply with quote

Zdravím, už som sa dlho nezúčastnil tohto fóra a problému, ktorý som začal riešiť pred časom. Takže Fusionisti, nehnevajte sa na mňa, ale bol som zvyknutý na trocha inú triedu áut ako Ford Fusion. Kúpil so ho vlastne iba na prepravovanie do práce cca. 30 km. a na ten účel sa mi zdalo veľmi dobré. Problém, ktorý spôsoboval ten spomínaný zvuk je práve a len v dvoj hmotnom zotrvačníku. Tento sa skladá z dvoch častí z čoho tá ktorá je tá vinná je práve uchytená na ťažkom, známom zotrvačníku. Je to práve ľahšie, ozubené koleso, ktoré má vôľu v uchytení na ťažkom zotrvačníku. Je to chyba zbytočne zložitej spojky, ktorá má eliminovať vibrácie motora pri modernejších dieseloch. Na mojom nešťastnom Fusione som do 45 tis. km vymenil ložiská na prednej aj zadne náprave, spolu dve. Vymenil som chladič klimatizácie, ktorý bol na 12-tich miestach deravý. Vymenil som rozvodnú, plastovú hadicu vody, ktorá bola predratá od vibrácií motora na dvoch miestach. Musel som vymeniť prepady paliva, lebo mi tiekla nafta po motore a padala, kvôli tomu dobre auto neštartovalo. Vymenil som dva žhaviče. V neposlednom rade som dal spraviť aj tú spojku. Každý z vás si vie predstaviť koľko tieto záležitosti stoja... Auto, ktoré malo najazdené 38 tis. km pri kúpe a 45 tis. pri predaji ma vyšlo viac ako nové. Opravené som ho potom predal a zbavil sa tým asi najhoršieho auta, ktoré som v živote mal. A to nespomínam hrkotanie, vŕzganie a iné podivné zvuky, ktoré auto vydávalo. Jediné pozitívum bola spotreba, ale pri tom všetkom je to zanedbateľná vec. Takže vám želám viac šťastia a opúšťam toto fórum.
_________________
1,4 TDCI, 39tis. km, 06/2006, strieborná, výbava - všetko čo potrebujem
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

Rudy, mal si proste smolu a chytil si nepodarok ... a zovseobecnovanie je blbost, nakolko Fusion uz X rokov patri k najsplahlivejsim autam na svete a to nie su len nejake vymysli, ale fakty, overene fakty ...

tak sa drz a snad dalsie auto co kupis nebude tiez nejaky nepodarok vyrobeny mozno v piatok vecer, ked koncila sichta Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 4:13 pm    Post subject: Reply with quote

Njn...natrefil jsi na špatný kus... Sad
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 4:39 pm    Post subject: Re: Zhrnutie Reply with quote

Rudy wrote:
Auto, ktoré malo najazdené 38 tis. km pri kúpe a 45 tis. pri predaji ma vyšlo viac ako nové.


prepac, ale kupil si jazdene auto, ktore niekto pred tebou "vyjazdil". niet sa comu cudovat ked sa predchadzajuci majitel o vozidlo nestaral.

nemyslim ze to je chyba Fusiona ako takeho.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

2haplo602: No připadá mi, že auto o které by se 38tis km nikdo nestaral nemůže mít samo o sobě takové závady. Viděl jsem pár aut co se o ně majitelé nestaraly a tohle rozhodně žádné auto nedělalo ani po 100tis.
Bych to viděl na nehoráznou smůlu na vyrobený paskvil nebo koupenou bouračku, kterou někdo slepil místo aby normálně opravil.
Já mám podobnou zkušenost s jedním konkrétním Fiatem a proto mi Fiat už do baráku nesmí i když vím, že je to subjektivní generalizování .
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

jj. Taky bych to viděl spíš na amatérsky slátanou bouračku. Přijde mi dost divný, aby ti chladič najednou tekl na několika místech. To spíš někdo při opravě šetřil a pokušel se to něčim zalepit. Ty hadice a vše ostatní podobný případ. Prostě jak píše Gil, někdo to slátal po bouračce.
Bylo by dost divný, kdyby se na jednou autě objevilo tolik závad z výroby.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Rudy



Joined: 21 Jan 2009
Posts: 7

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 8:47 pm    Post subject: Reakcia Reply with quote

Milí fusionisti, viem a verím, že momentálne utrpelo vaše ego a verte, že aj moje. Špekulácie okolo toho auta ako búračka, zlepené auto, opravovaný chladič sú len vaše ospravedlnenia Fusiona. Na začiatku som sa ta tiež riadil TÜV a myslel si, že auto vyrobené v Nemecku s Francúzskym dieselom musí byť ok. Auto ako také sa mi po facelifte veľmi páčilo a aj preto som sa rozhodol ho kúpiť a to aj napriek tomu, že som bol zvyknutý na inú triedu a značku. Verte mi, za cca. 20 rokov čo jazdím som ich už vystriedal viacero. Na vaše reakcie: Neverím, že ložiská, podotýkam bez údržbové ( reakcia na zlé staranie sa o auto ) made in Italy, ďalej gumené hadičky na prepadoch vyrobené niekde inde, žhaviče BOSCH vyrobené vo Francúzsku, spojka od Forda, motor od PSA a chladič made in bohviečo boli vyrobené v piatok 13 – teho poobede. Proste to auto má isté konštrukčné chyby, ako som písal napr. o predratej, plastovej hadici o blok motora. Silikón na tesnene motora pod hlavou ventilov sa tiež vyrába niekde inde ako motor, ale to neospravedlňuje výrobu, že ho tam dali menej a tečie olej. Potvrdené v autorizovanom servise Ford. Doslova : skoro každý motor 1,4 TDCI sme museli pretesniť ešte v garančke. Môj Fusion bol ako nový, keď som ho kupoval. Na karosérii nebol ani „škrabanec“, interiér ešte voňal novotou. Nebolo tam ani známky po opotrebení. Auto nebolo búrané, striekané a ani inak upravované. Potvrdzuje to aj kontrola originality a ja sa tiež za tie roky už čo, to vyznám. Takže toľko iba na tie dohady, ktoré sa vedú na tomto fóre. Ja som veci riešil a napísal výsledok. Snažte sa ich tiež riešiť, vyhnete sa zbytočným dohadom a výmyslom. Ďakujem
_________________
1,4 TDCI, 39tis. km, 06/2006, strieborná, výbava - všetko čo potrebujem
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:09 pm    Post subject: Re: Reakcia Reply with quote

Rudy wrote:
Milí fusionisti, viem a verím, že momentálne utrpelo vaše ego a verte, že aj moje. ...

preco by nase ego malo utrpiet ? trosku nechapem
preto, ze ty si mal smolu a narazil si na nepodarok ?
to sa mohlo stat kazdemu, chvalabohu je to inak a Fusik nema problemy a aj preto patri k spicke na svete, co sa tyka spolahlivosti
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm    Post subject: Reply with quote

No já například nechápu to, že pod ventilové víko dal někdo méně silikonu. Dyť tam má být normálně těsnění a toho tam nemůžeš dát víc, nebo méně. Prostě tam je jedno těsnění. V tom mě zaráží ten silikon. Že ložiska jsou bezúdrzbová. Taky mají nějakou životnost a musí mít dostatek maziva a hlavně se tam nesmí dostat nečistoty. To jim nedělá zrovna dobře. Pokud se v tom někdo vrtal, dostal se tam bordel např, při lajdácké výměně zadního brzdového obložení apod., tak prostě ty ložiska jdou do háje ať chceš nebo nechceš. A může to být klidně SKF nebo Timken. Že se prodřela hadice o motor, tak to může taky znamenat, že se v tom někdo vrtal a ne zrovna správně jí tam dal zpět (z osobní zkušenosti vím, že i to se stát může). Spojka je spotřební materiál (ani prodloužená záruka se na ní nevztahuje) a tak se dá pokračovat dále. No většina toho, co píšeš, může i nemusí mít nějaké jiné vysvětlení než to, že je to špatné auto. A pokud by to všechno měla být fušeřina při výrobě a lajdácká konstrukce, tak se tu najde spousta dalších, co mají stejné problémy jako ty. Sem tu sice asi rok a něco, ale ty si zatím první, co si na něco takového stěžuješ.
A pokud jde o ten certifikát originality, tak dneska papír snese všechno. I poctivě vyplněná servisní knížka dneska nic neznamená.
Ale tak je to tvůj názor na Fusiona a já ti ho nechám.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Rudy



Joined: 21 Jan 2009
Posts: 7

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:51 pm    Post subject: Už naozaj nemám prečo písať, ale predsa Reply with quote

Ego, vytrhnuté z kontextu. Písal som aj podstatnejšie veci. Inak tou odpoveďou si len potvrdil, že páve tvoje ego utrpelo. Môžeš to v pohode vymazať ak sa to nezhoduje s pravidlami tohto fóra. Fusion je Fusion a inak to nebude. Našťastie sú aj iné autá.
_________________
1,4 TDCI, 39tis. km, 06/2006, strieborná, výbava - všetko čo potrebujem
Back to top
View user's profile Send private message
Rudy



Joined: 21 Jan 2009
Posts: 7

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:53 pm    Post subject: Veko a hlava je veľký rozdiel Reply with quote

Veko a hlava je veľký rozdiel!
_________________
1,4 TDCI, 39tis. km, 06/2006, strieborná, výbava - všetko čo potrebujem
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

Tak pardon. Zapomněl sem na hadice, žhaviče a chladič.
Chladič-divné, že by to najednou ruplo na několika místech.
Zbytek je spotřební materiál. Myslím, že se na to nevztahuje ani prodloužená záruka.
A o moje ego nejde (já jenom rád do všeho kecám). Haníš tu v podstatě motor TDCI (HDI), který já nemám a ani nechci, protože nafta mi smrdí.
Sice je pravda, že nejezdím 20let, ale jenom 10, každopádně už sem pár aut taky měl a čirou náhodou všechny to byly Ford, tak vím co mají za nemoci a co od nich čekat, co se může neodbornou manipulací pokazit (ano, taky sem si lajdáckou prací ve svých začátcích přidělal práci s ložiskama). A už taky vím, jak funguje autorizovaný servis Ford. Proto sem si dovolil reagovat.
Protože něco jako páteční auto apod. u kterýho se všechno sere, je fakt divný a všechno musí mí svoje důvody.

Rudy wrote:
Veko a hlava je veľký rozdiel!


Ano, to je.
Ale pod víkem je silikonové těsnění, které se mění jako 1 kus (Někdy je na 2 části u 16V)
Pod hlavu motoru (ty tím myslíš asi hlavu ventilů) se jaksi silikon nedává. Tam je kovové vrstvené těsnění. Pokud si tam měl silikon (to je blbost), tak se divím, že si měl problém pouze s tím, že ti někde tekl olej.
Ale je teda pravda, že tyhle ropáky neznám.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz


Last edited by zdenal8 on Mon Jan 25, 2010 10:12 pm; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 10:07 pm    Post subject: Re: Už naozaj nemám prečo písať, ale predsa Reply with quote

Rudy wrote:
Ego, vytrhnuté z kontextu. Písal som aj podstatnejšie veci. Inak tou odpoveďou si len potvrdil, že páve tvoje ego utrpelo. Môžeš to v pohode vymazať ak sa to nezhoduje s pravidlami tohto fóra. Fusion je Fusion a inak to nebude. Našťastie sú aj iné autá.

preco by som to mazal? inak naozaj nechapem tvoju logiku ...
povedzme statisticky vezmi 100 Fusionov, 98 majitelov je spokojnych a 2ja su nespokojni, uz tu raz bol taky ako ty a ty si ten druhy ... a myslis, ze ked ten nespokojny (ty) napise nieco zle na Fusiona, tak tym utrpi ego tych 98 spokojnych ??? nie, skor naopak .. ti spokojni (ako napr. ja) sa len pousmeju ... a zivot ide dalej ...

opakujem, kazdemu sa to mohlo stat, ze by dostal nejaky nepodareny kus
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group