Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ostrikovace vseobecne
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Duves, ono by bolo dobre to pred odparkovanim nejako odstranit, splachnut... Idea Wink
No a vo vyhrievanych garazach je praca soli rychla, ked je teplucko... Evil or Very Mad
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

Dneska ráno nefungovala levá tryska (u řidiče)...nejspíš se tam včera dostal sníh,protože mráz ani velký nebyl Rolling Eyes
Ale odpoledne už to povolilo Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
roks



Joined: 06 Jul 2008
Posts: 97
Location: střední čechy

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Dneska ráno nefungovala levá tryska (u řidiče)...nejspíš se tam včera dostal sníh,protože mráz ani velký nebyl Rolling Eyes
Ale odpoledne už to povolilo Wink



konečně mi rozmrzli ostřikovače ... po 14 dnech,hned jsem tam nalil kapalinu do - 40...tak to snad už nezamrzne Evil or Very Mad
_________________
Ford C Max Titanium ,2,0 TDCI ,136 k, černá metalíza

EX Ford Fusion Ebony 1,4 , 80k,červená colorado,05/2008


Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 10:00 am    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
Duves, ono by bolo dobre to pred odparkovanim nejako odstranit, splachnut... Idea Wink
No a vo vyhrievanych garazach je praca soli rychla, ked je teplucko... Evil or Very Mad

Vcera som metlou vymetal vodu z garaže. Sranda, už je podlaha tak podchladena, že hromadky co upadnu zo zasteriek, resp. od podvozku už sa za 1 den neroztopi.
Mam vazny dovod prepracovat podlahu garaže. Nieco som v lete nedomyslel.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:

Vcera som metlou vymetal vodu z garaže. Sranda, už je podlaha tak podchladena, že hromadky co upadnu zo zasteriek, resp. od podvozku už sa za 1 den neroztopi.
Mam vazny dovod prepracovat podlahu garaže. Nieco som v lete nedomyslel.

nejaka izolacia by asi pomohla ... len je s tym kopec roboty
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2381
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

No mam alternativu koli vyspadovaniu, aby roztopena voda vytekala von. Ale nechce sa mi velmi do toho. Uz som tam odrobil kopec hodin a teraz toto!
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
konečně mi rozmrzli ostřikovače ... po 14 dnech,hned jsem tam nalil kapalinu do - 40...tak to snad už nezamrzne Evil or Very Mad

nefandil by som si. Najma pocas jazdy sa stane, ze sa zaeniem stieracmi a tenka vrstva na skle ihned zamrzne. - mam do -30 C.[/quote]
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jan 16, 2009 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
nefandil by som si. Najma pocas jazdy sa stane, ze sa zaeniem stieracmi a tenka vrstva na skle ihned zamrzne. - mam do -30 C.


jj,to je možné (taky se stalo) Wink ..ale jak pustíš vyhřívání,tak to je hned suché Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Jan 18, 2009 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
MajoV wrote:
nefandil by som si. Najma pocas jazdy sa stane, ze sa zaeniem stieracmi a tenka vrstva na skle ihned zamrzne. - mam do -30 C.


jj,to je možné (taky se stalo) Wink ..ale jak pustíš vyhřívání,tak to je hned suché Cool

hm teraz neviem. Myslel si na vyhrievanie celneho skla? Nemam... Ale ten lad sa odpari aj tak. Je to jedna z vlastnosti ladu a ked nanho este fuka vzduch pri jazde tak cim silnejsie tym rychlejsie.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jan 18, 2009 10:04 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
hm teraz neviem. Myslel si na vyhrievanie celneho skla? Nemam... Ale ten lad sa odpari aj tak. Je to jedna z vlastnosti ladu a ked nanho este fuka vzduch pri jazde tak cim silnejsie tym rychlejsie.


Ty nemáš vyhřívání čelního skla? Shocked ...do nových se to dávalo standardně,ne? Rolling Eyes ..nebo jenom do EBONYho Question
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4427

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 2:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:

Ty nemáš vyhřívání čelního skla? Shocked ...do nových se to dávalo standardně,ne? Rolling Eyes ..nebo jenom do EBONYho Question

nie, vyhrievanie celneho skla nie je, resp. nebol standart.
V roku 2006 urcite nie, vtedy som auto kupoval ja.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Vyhrievanie celneho skla nebol standart ani v roku 2008 ked som kupoval auto ja. Ale ja som ho tam ani nechcel. Ja neviem ci mam prilis dobry zrak Very Happy ale mne tam tie "drotiky" vadili a stale som sa sustredil na ne ked som bol na skusobnej jazde. Ale verim ze teraz v zime si to urcite vsetci ti co to mate uzivate.

A dalsia vec co sa tyka ostrekovacov. nalial som novu neriedenu zmes do -20°C a trysky zamrzali uz pri -7, ale zaujimave ze len na celnom ske. Tryska co je na zadne skol bez problemov... Tak neviem kde je problem Crying or Very sad
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

S tym vyhrievanim ale opatrne...!!! Nebol jediny pripad, kedy kvoli tomu ruplo-puklo sklo (zadne, no aj u prednych sa stalo)... Nie je dobre zapinat za kazdych okolnosti a hlavne nie hned rano po nastartovani auta (najma pri nizsich teplotach)...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
S tym vyhrievanim ale opatrne...!!! Nebol jediny pripad, kedy kvoli tomu ruplo-puklo sklo (zadne, no aj u prednych sa stalo)... Nie je dobre zapinat za kazdych okolnosti a hlavne nie hned rano po nastartovani auta (najma pri nizsich teplotach)...

My sme to mali na Transite a Mondeu a nebol s tým nikdy problém a že by prasklo sklo počujem prvý krát a nezdá sa mi to. Question
Bolo to veľmi dobré, najmä v zime, keď padal mokrý sneh, netvorili sa také tie "omrznuté" stierače pokryté vrstou snehoľadu.Výrazne to pomáhalo, veľmi dobre to vymysleli vo Forde, mimochodom pokiaľ viem prišli s tým ako prví. Tie "drátiky", to som sa musel veľmi dobre zadívať aby som si ich všimol, samozrejme, niektorým ľudom to vadilo ale 99% si to ani nevšimlo. Jedinou nevýhodou tak zostal fakt, že v aute s vyhrievaným čelným sklom sa nedá používať prenosný radarový detektor = antiradar. Crying or Very sad Vo Fusione vyhrievané čelné sklo nemáme Twisted Evil
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Mon Jan 19, 2009 3:31 pm    Post subject: Reply with quote

Ked si nastartujes auto, zapnes kurenie a zatial cistis okno - tak po ocisteni si v poho zapni vyhrievanie... Ale neodporucam odstranovat namrazu zo skla priamo vyhrievanim (cim hrubsia, tym nebezpecnejsia)... To som tym myslel... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group