Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vibrácie volantu
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sun May 25, 2008 12:41 pm    Post subject: Vibrácie volantu Reply with quote

Ahojte. Občas sa mi stáva pri jazde, že cítim vibrácie volantu a plynového pedálu. Chvíľu to robí, potom zasa nie a tak sa to opakuje. Podobný problém som mal pred mnohými rokmi na Š120L. Robila to zadná náprava. Začína ma to znervózňovať. FF mi to robí od prvého dňa, ako som ho zobral z predajne. Vozí sa však na ňom prevážne manželka a tá potrebuje hlavne plnú nádrž, ostatné berie ako normál. Keďže to robí od začiatku, uvažujem, či je to normálne, alebo nie. Na Astre to občas cítim tiež, ale iba volant a nie až tak výrazne.

Uvažujem, buď to môže byť vyjazdenými úsekmi cesty, alebo mám problém od prvého dňa kúpy auta a musím do servisu. Skôr než tam pôjdem, chcem sa vás popýtať, či niekto zaregistroval takýto problém.
Question Question Question
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon May 26, 2008 9:49 am    Post subject: Reply with quote

První věc ke kontrole - jsou dobře vyvážená kola?
V jaké rychlosti ti to dělá?
Mě občas tak kolem 100km/h taky lehce zavibruje volant a i naroste lehce hluk, jakoby byl někde uvolněný nějaký plast a vzduchem se rozvibroval, ale na nic volného jsem nenarazil. Dělá jen občas a lehce, tak to zatím moc neřeším.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
mlhoš



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 39
Location: Vev.Bítýška

PostPosted: Mon May 26, 2008 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

Bias-Nic takového,žádné vibrace na volantě, nebo plyn.pedálu neznám.Mám najeto přes 7000Km .Šel bych do servisu prokonzultovat tyto problémy.
_________________
....jen zvolna...
FOFU CHampion EBONY 1,4Duratec-58KW-Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon May 26, 2008 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Podstatna je rychlost.
Mal som tento problem na zimnych - pri cca 140 zacal vybrovat volant - Bolo to vzdy od tej rychlosti. S najvacsou pravdepodobnostou to boli nevyvazene kolesa pretoze ked som prezul uz to nerobi (robi to slabsie od 150 ale to je ine kafe tam to uz moze byt problem hocicoho). Takze pokial s tym mas problem pri nizkych rychlostiach tak :
1. vyvazit kolesa
2. ak 1 nepomoze urcite ist do servisu - moze to byt geometria
btw mam 17 tisic. To vvyazenie bolo jasne hned ked som sa dozvedel ze to moze byt to takze to by si mal citit ci to moze byt ono.
A ten plyn - netusim pretoze kedze mame eletronicky je to divne.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sun Jun 08, 2008 10:02 pm    Post subject: Reply with quote

No neviem, už sa mi to neobjavilo až tak citeľne ako minule. Zdá sa mi, že nerovnosti sa pri FF viac prenášajú do riadenia ako pri mojom druhom aute Astre. Akoby na FF bolo citlivejšie riadenie. Naposledy som pri náznaku vibrácií kúsok odbočil z pomyslenej vyjazdenej koľaje a bol pokoj. V každom prípade ma čaká 1. garančka a dám to skontrolovať.

Inak mne netriaslo plynom (cukanie), ale vibrácie boli také silné, že triasli volantom a zároveň aj plynovým pedálom , ako keď si dáš na nohu masážny strojček. Po prejdutí určitej trasy to prestalo. Rýchlosť bola okolo 100 km/h.
Toto som pozoroval 2x. Prvý krát na prvej jazde po kúpe auta z obchodu -> domov. Dával som to za vinu novým pneumatikám a potom až teraz nedávno.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
TBP



Joined: 02 May 2008
Posts: 23
Location: SR - Vysoké Tatry

PostPosted: Wed Jun 11, 2008 9:36 pm    Post subject: Re: Vibrácie volantu Reply with quote

po dialnici bezne 160...ziadne vybracie nic...chvalabohu
_________________
FF 1.4TDCi Viva, Euro 4 5/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 9:56 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes som bol na servisnej prehliadke. Povedal som im o tom vibrovaní. Avšak tento problém som nezaregistroval už asi 4 mesiace. Nenašli nič, údajne mohla byť na kolese nečistota. Keďže už dávnejšie je kľud a auto je skontrolované som kľudný.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
Black storm



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 133
Location: Piestany

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 6:00 am    Post subject: Reply with quote

Volant mi vibruje niekde okolo 120 130 km/h. Je to nevyvazenymi
kolesami. Ale nechce sa mi kvoli tomu zbytocne do servisu. Pockam do prezuvania a spravim uz aj geometriu po 110 000 km prvy krat.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 12/2004,
Mercedes Benz C 200 CDI Avantgarde, T model 5/2006,
Mercedes Benz 300 CE r.v. 1992, momentalne v renovacii
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

Black storm wrote:
Volant mi vibruje niekde okolo 120 130 km/h. Je to nevyvazenymi
kolesami. Ale nechce sa mi kvoli tomu zbytocne do servisu. Pockam do prezuvania a spravim uz aj geometriu po 110 000 km prvy krat.

Moc to neodkládej. To, že vibrace cítíš ve volantu až ve velké rychlosti neznamená, že není namáhaná přední náprava při nižších rychlostech. On to totiž ještě stačí pochytat posilovač řízení, ale ložiska a čepy zbytečně trpí. Kdysi mi takto vibrovalo Mondeo, přestože kola byla vyvážená. Musel jsem pak nechat vyrovnat u specializované firmy naražené elektrony a tam jsem byl poučen, že vyvážit jde i kolo jako čtverec Laughing , ale jak se pak chová za jízdy si dovedeme představit. Wink
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PavelK



Joined: 17 Sep 2008
Posts: 7
Location: Turnov

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

POZOR POZOR
U meho Fusika mi pri 120 taky vibroval volant, nekolikrat jsem vyvazoval kola(nebylo to lacine), prehazoval po jednom kole abych vyloucil to spatne, pak i po napravách a nepomohlo to. Reklamoval jsem to ve Fordu a jejich odpoved byla, ze asi budou vedet, ze nejsem prvni. Vymenili mi skoro koplet predni napravu - obe cela spodni ramena s uchycenim lozisek (cesky nabou) a i loziska. Domnivam se, ze asi byl problem na serii napr. silenbloku. Cena te opravy byla pres 30 tisic - samozrejme jsem to neplatil. PavelK
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 1:13 pm    Post subject: Reply with quote

PavelK wrote:
POZOR POZOR
U meho Fusika mi pri 120 taky vibroval volant, nekolikrat jsem vyvazoval kola(nebylo to lacine), prehazoval po jednom kole abych vyloucil to spatne, pak i po napravách a nepomohlo to. Reklamoval jsem to ve Fordu a jejich odpoved byla, ze asi budou vedet, ze nejsem prvni. Vymenili mi skoro koplet predni napravu - obe cela spodni ramena s uchycenim lozisek (cesky nabou) a i loziska. Domnivam se, ze asi byl problem na serii napr. silenbloku. Cena te opravy byla pres 30 tisic - samozrejme jsem to neplatil. PavelK

Bolo to vybrovanie silne pri 120? Ake stare auto mas, ze to spadalo este do zaruky?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 2:22 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
PavelK wrote:
POZOR POZOR
U meho Fusika mi pri 120 taky vibroval volant, nekolikrat jsem vyvazoval kola(nebylo to lacine), prehazoval po jednom kole abych vyloucil to spatne, pak i po napravách a nepomohlo to. Reklamoval jsem to ve Fordu a jejich odpoved byla, ze asi budou vedet, ze nejsem prvni. Vymenili mi skoro koplet predni napravu - obe cela spodni ramena s uchycenim lozisek (cesky nabou) a i loziska. Domnivam se, ze asi byl problem na serii napr. silenbloku. Cena te opravy byla pres 30 tisic - samozrejme jsem to neplatil. PavelK

Bolo to vybrovanie silne pri 120? Ake stare auto mas, ze to spadalo este do zaruky?


Ale asi mu to moc nepomohlo ked to teraz predava Smile

(prosim zoberte to ako for)
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
PavelK



Joined: 17 Sep 2008
Posts: 7
Location: Turnov

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

Ted je to samozrejme v poradku, pomohlo to, delalo to po první zimě, asi po 10.000 kilometrech, silne vybrace okolo 120, na 150 to zase prestalo, na zarucni opravu to slo po 3/4 roce pred prvni garanckou. Nevim proc ten posmech. Ted mam najeto 55.000 a není problem. Prodavam protoze po 3 letech menim auta.
Back to top
View user's profile Send private message
Peter Kohút



Joined: 11 Nov 2008
Posts: 3

PostPosted: Tue Nov 11, 2008 4:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj chcem vam napisat, ze aj ja patrim k stastnym, ktorym pri 120 zacalo triast volantom. Uznali to ako zarucnu opravu. Technik vedel o co ide. Nejaka zla seria silentblokov. Po vymene to prestalo. Mal som asi 15tis teraz 35tis uz sa to neopakuje Very Happy
_________________
kiko.
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Tue Nov 11, 2008 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Peter Kohút To je dobrá zpráva, ale nevíme pro koho, pokud nenapíšeš co máš za auto a kdy vyrobené.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group