Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ake zimne pneumatiky mate?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 40, 41, 42  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 11:55 am    Post subject: Re: majlou.x Reply with quote

Ja odporucam Nokiany,nikdy ma nikde nenechali v zime, iný davali už reťaze a ja som bezproblemov vysiel na nich...je ale pravda,ze na "suchom" asfalte su hlučnejsie a taky rastie spotreba ale co sa tyka klasickej zimy vrelo odporucam




majlou.x wrote:
palo.789 wrote:
Majlou.x
No to záleží kde budeš jezdit. Jestli jenom jednou za rok na dovolenou na hory nebo někde v kopcích bydlíš. Continentálky jsem koupil podle doporučení výrobce na jeho stránkách a to pro střední evropu z provozem většinou po suché a zmrzlé dálnici nebo silnici a občas zasněžené cesty 2 a 3 třídya sem tam sněhová kaše. Taky jsem bral v úvahu kilometrový dojezd po zmrzlém asfaltu. Nokiany jsou na sníh podle mě lepší, ale na zmrzlé silnici hlučnější, vyšší spotřeba a rychleji se opotřebovávají. I když to asi taky záleží na typu, protože některé jsou absolutně nevhodné na asfalt i když v testech vychází dobře protože je testují na sněhu a sněhové kaši, ale občas musíš na suchou dálnici a trošku tomu šlápnout. Na www.rajpneu.cz jsem je kupoval a vše bez problémů, dodání včetně montáže a vyvážení do týdne. [/b]


Budu jezdit celou zimní sezonu,ale je tu v zimě dost častá sněhová neprůjezdnost.Nafouká to z polí a zahrne to celou silnici.Jelikož jezdím větčinou po státní,které mají bejt udržovány každý den,ale někdy se stane že silničáři zaspí.Převážně je to asfalt z břečkou a občas navátej sníh,tak právě nevím pro co se rozhodnout.

_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 3:11 pm    Post subject: Reply with quote

Kuknite si testy. Ja mam Good year ultra grip 7+ a presiel som vsetky druhy povrchov. Hlucnost neviem objektivne posudit kedze som nesiel s inymi ale su hlucnejsie ako letne no to bude asi u vsetkych zimnych Smile.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 7:55 pm    Post subject: zimní pneu Reply with quote

Myslím, že všechny značkové zimní pneu jsou dobré, některé víc na sníh, některé na asfalt, některé na břečku anebo na vodu. Takže nakonec je to stejně o ceně. Koupit pneu 1 kus za 2 - 3 tisíce a jet v zimě jednou na hory asi nemá cenu. Já jsem přes zimu najel cca 4 000 km a z toho po sněhu anebo břečce tak maximálně 500 km. Zbytek po zmzlém asfaltu anebo posolené a uklizené silnici. Něco jiného je jestli někdo bydlí v horách tak to jednoznačně kvalitnější čiže dražší zimní pneu z hrubším dezénem bez ohledu na zvýšenou spotřebu nebo hlučnost na asfaltu.
Back to top
View user's profile Send private message
pikoshka



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 18

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 8:07 am    Post subject: Reply with quote

My mame Dunlop WS 3D, tiež sú dobré a dokonca sú tichšie ako letné GY Eagle.
_________________
1,6 X-plus, tonic
Back to top
View user's profile Send private message
Honano



Joined: 11 Aug 2008
Posts: 29

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 7:25 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj...včera jsem šel kupovat disky...v pneuservisu mi nabídli jeté disky orig.Ford..akorát rozměr 6J 14...místo 5,5J ...ochotně mi jeden vyzkoušeli zrovna na autě a nikde neškrtá,sedí,takže je tam prej bez obav můžu dát...Gumy jsem vzal SAVA Eskimo 3 185/60/14...
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

Tak zrovna s těmahle pneu nemam zrovna nejlepší zkušenosti. To už byly lepší ty protektory co sem měl.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Tue Sep 23, 2008 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem si objednal tyhle: http://www.autokaleidoskop.cz/Ruzne/Firestone-Winterhawk-2-pro-vyssi-bezpecnost/ S touto značkou (bez té 2 na konci) nemám špatné zkušenosti, měl jsem je ještě na Mondeu a dojezdil jsem je minulou zimu a protáhnul jsem to až do léta na Fo-fu. Doufám že tahle novější generace nebude o nic horší.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 10:16 am    Post subject: Reply with quote

Co na to mám na zimu dát ??? 15" nebo 14" ? Jaké máte zkušenosti. Co je lepší ?
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 10:22 am    Post subject: Reply with quote

14" nevypadají na Fusionu dobře, jsou malé, ale jestli potřebuješ nasazovat řetězy, nic jiného i nezbyde
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 11:57 am    Post subject: Reply with quote

Uz sa to tu Xkrat riesilo. Prejdi si to a zistis. Ja mam 15tky zimne aj letne a nemam problem. Retaze musis nasadit naozaj len ked je vela snehu lad alebo do kopca. Minulu zimu som isiel rozne snehove cesty a dalo sa to vsetko bez retazi. A retaze sa nasadit daju (miesta je dost) len musis ist pomaly pre istotu. Takze kukni forum. Fakt nevidim zmysel zase to rozoberat.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Uz sa to tu Xkrat riesilo. Prejdi si to a zistis.


To je pravda. Je tu kupa stránek, ale tam je " Já mám 15", já mám 14" a jaký má kdo vzotrek a jaké zkušenosti. Ale jaké výhody ma velikost kola jsem se nedočetl. Nebo jsem četl blbě.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
MajoV wrote:

ýhody ma velikost kola jsem se nedočetl. Nebo jsem četl blbě.

No asi by mali byt stabilnejsie uz tym, ze su sirsie.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 5:13 pm    Post subject: Reply with quote

Šířka 195 u 15-ti palcových kol není zrovna výhodná na zimní provoz, ale já si libuji ve světlé výšce Fusionu a nehodlám ji zrovna v zimě, kdy se to právě může hodit, snižovat 14-ti palcovými koly. Proto mám letní i zimní sadu v rozměru 195/60/15. A řetězy mě nezajímají, i když tu někdo potvrzuje, že i na 15-kách nemá s řetězy problém. 14-ti palcová kola u Fusionu mají v zimě výhodu ve své menší šířce 185 a to je tak všechno.
Vždy se snažím mít na autě rozměr pneumatik uvedený v té hlavní kolonce technického průkazu a ne jeden z těch, co jsou uvedeny pod čarou v alternativách.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Gek wrote:
MajoV wrote:

ýhody ma velikost kola jsem se nedočetl. Nebo jsem četl blbě.

No asi by mali byt stabilnejsie uz tym, ze su sirsie.

Ve vodě, sněhu a břečce je tomu jinak. Tam je větší šířka nevýhodou. Všimni si, na jakých "žiletkách" se jezdí zimní rallye.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Děkuji. Mě zajímal spíše průměr. Koupím tedy sadu Nokian nebo Semperit. Mají ji za 10 200 v 15" nebo 14 a ty budou levnější. + 450 za matice
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 40, 41, 42  Next
Page 16 of 42

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group