Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Chip tuning
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Tuning, sportovné úpravy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Sep 06, 2009 6:32 pm    Post subject: Reply with quote

Pánové. Vykašlete se na nějakej tuning motoru 1,4 apod. slabších motorů. Pokud ste chtěli nějaký ostřejší auto, neměli ste si pořizovat Fusion, ale jít do něčeho většího a silnějšího. Ve finále by vás to pak vyšlo stejně draho, možná i levnějš. Prostě Fusion je auto do města a na okresky. A na to je myslim už z fabriky dostačující.
Toť můj názor. Spousta z vás s tím možná nebude souhlasit. Ale pokud se do toho tuningu těhle motorů skutečně pustíte, tak za čas zjistíte, že se dostanete na cenu RS2000 v docela slušnym stavu, akorát to svezení bude o hooooodně lepší. A to že se nachipovánim v motoru objeví 20 a víc koní a ještě sníží spotřeba, to sou takový reklamní taháky.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Sep 07, 2009 8:52 am    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Pánové. Vykašlete se na nějakej tuning motoru 1,4...

Preto sme kupovali 1,6 a bohužiaľ nebola vtedy k dispozicíí 1,6 TDCI s 204 Nm krútiaceho momentu.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Sun Feb 14, 2010 12:08 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 6:49 am    Post subject: Reply with quote

Já se stanu novým majitelem FoFu ve středu. A musím říct, že v tuto chvíli v ČR není auto, které by se vyrovnalo poměrem cena užitná hodnota. A to je důvod, proč se FoFustále tak dobře prodává. V podstatě za 310K Kč získá člověk auto v plné výbavě.
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 6:55 am    Post subject: Reply with quote

neviem ci to nie je od veci :

kupil som si autobild a je tam clanok, ze drahe auta si moze kupit uz aj chudobny zahradkar. na prikladoch mercedesu ML, nissanu navarra, tuarega, range roveru, porsche cayenne a dalsich ukazuje, ze taketo auto kupis teraz ojazdene do 100 t. km za cenu tesne cez pol melona. najlacnejsie dovoz usa.

preco to pisem. u jedneho z aut - range rover - je veticka :

"toto auto bylo casto cipovano, proto radeji ruce pryc od nej"
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 7:48 am    Post subject: Reply with quote

Já si o chiptuningu myslím svoje.
Podle mě je lepší si pár korun připlatit a koupit si rovnou silnější auto, než experimentovat v podstatě s kdo ví čím.
Prostě když chci větší výkon myslím na to už při koupi.
A navíc tunit motor 1,4 je podle mě bez změny mechanických dílů naprosto zbytečné a jsou to vyhozené peníze. Pokud nějaká změna na atmosferickém maloobjemovém motoru nastane je zpravidla zanedbatelná a ty peníze bych raději využil na něco jiného.
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:35 am    Post subject: Reply with quote

Robbert wrote:
Já se stanu novým majitelem FoFu ve středu. A musím říct, že v tuto chvíli v ČR není auto, které by se vyrovnalo poměrem cena užitná hodnota. A to je důvod, proč se FoFustále tak dobře prodává. V podstatě za 310K Kč získá člověk auto v plné výbavě.


Je to síce OT ale nemáme dôvod meniť typ auta, Fusion je presne to čo chcem, spĺna presne všetky moje požiadavky na auto. Vynikajuca cena, užitkové vlastnosti, dobrý motor, spoľahlivosť, praktickosť, perfektné jazdné vlastnosti aj v horších podmienkach..atď Nehovoriac, že všetky spomínane ma doslova odpudzujú, proste buď sú to nedokonalé kópie Fusiona alebo majú výrazné nedostatky oproti Fusionu, ktoré ja nedokážem ,,prekusnúť".
Čo sa týka chiptuningu, ako píšete na 1,4 to moc nemá asi zmysel...a raz ak bude 1,6TDCI myslím, že o nedostatok výkonu nebude u mna reč Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Sun Feb 14, 2010 12:07 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:42 am    Post subject: Reply with quote

Liboro: zvaž ještě kde budeš jezdit. Já taky uvažoval o dieslu, ale když jsem si uvědomil, že je to auto do města (pro manželku) tak jsme se shodli, že 1,4 benzín naprosto dostačuje...

Btw teď, když si zítra jdeme pro auto, tak říká, že si měla vybrat 1,6 benzín, no ženská...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:53 am    Post subject: Reply with quote

No autom jazdím len ja cca 40 tisíc km ročne krížom po celom Slovensku(od Sniny po Bratislavu Very Happy) - mám pocit, že naša rodina dokopy viac presedí za volantom ako doma Very Happy Ale jazdím aj dosť len po Žiline.Mali sme už predtým mešiu 1,4 TDCI (brachovú), či Golf V. 1,9TDI a na diesel nedám dopustiť ani v meste, proste nižšia spotreba a rozdiel 2 koruny na liter + fakt, že často chodím Blavu po diaľnici...a fakt dlhé trasy sa jazdia s nato vhodnejšími autom(služobný Passat).Mne sa ale aj dlhé trasy dobre jazdia s Fusionom, nemám s tým problém, i keď hovoria viacerí, že to nie je na také vozenie.
A razím teoriu, že radšej silnejší voz pohodlne ako nahánať a trápiť slabý Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Tue Sep 08, 2009 9:06 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 9:00 am    Post subject: Reply with quote

pak to má smysl...

Já jen, že spousta lidí volí diesel a pak jezdí jen po městě a auto trpí... A nejen auto, ale i řidič, třeba skazky o filtru pevných částic jsou dost jedlé... Ale to je úplně OT..
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 1:34 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
No autom jazdím len ja cca 40 tisíc km ročne krížom po celom Slovensku(od Sniny po Bratislavu Very Happy) - mám pocit, že naša rodina dokopy viac presedí za volantom ako doma Very Happy Ale jazdím aj dosť len po Žiline.Mali sme už predtým mešiu 1,4 TDCI (brachovú), či Golf V. 1,9TDI a na diesel nedám dopustiť ani v meste, proste nižšia spotreba a rozdiel 2 koruny na liter + fakt, že často chodím Blavu po diaľnici...a fakt dlhé trasy sa jazdia s nato vhodnejšími autom(služobný Passat).Mne sa ale aj dlhé trasy dobre jazdia s Fusionom, nemám s tým problém, i keď hovoria viacerí, že to nie je na také vozenie.
A razím teoriu, že radšej silnejší voz pohodlne ako nahánať a trápiť slabý Smile


1.6 TDCI je dobry motor ... mam vacsinou spotrebu rovnaku ako 1.4 TDCI a na dialnici to ide jedna radost.

Inac o chiptuningu premyslam stale ... ale to ma cas ...
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Lisický Miroslav



Joined: 02 Mar 2007
Posts: 14
Location: TRNAVA

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 5:01 pm    Post subject: chip tuning Reply with quote

Čo sa týka chiptuningu 1.4TDCi tak mám pocit že tu veľa teoretizujete.Skúste a potom uvidíte o čom to je. Nedá sa to porovnať s pôvodným nastavením.Mne to robili tak,že stiahli originál z riadiacej jednotky, poslali
to internetom na svoje domovské miesto, upravili poslali naspäť a nakoniec
mi to nainštalovali naspäť do riadiacej jednotky.Zmena bola okamžitá a veľmi príjemná.

Miroli
_________________
Miroli
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

A co tenhle "chiptuning"? Výkonu to nepřidá, ale placebo efekt bude šílený Laughing
http://www.novinky.cz/auto/184668-svedove-nabizeji-zarizeni-napodobujici-zvuk-sportovniho-auta.html
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
paya



Joined: 09 May 2010
Posts: 26
Location: Brno

PostPosted: Tue May 18, 2010 8:00 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim,
Tady vsichni mluvi o tom, zda ano ci ne. Vsichni ale jen "vari z vody" a odhaduji jak to asi pojede nebo spise nepojede. Da se predpokladat ze z te 1.4 - 16v toho moc navic vyzdimat nepujde.
Me by ale spise zajimalo, jestli si to nekdo uz poridil a jake s tim ma zkusenosti? Jestli ten vykon jde poznat nebo ne?

Diky
_________________
___________________
Ford Fusion 1,4 16v (80k), výbava Ebony, červená Tango, výroba 05/2009
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue May 18, 2010 10:32 am    Post subject: Reply with quote

paya wrote:

Me by ale spise zajimalo, jestli si to nekdo uz poridil a jake s tim ma zkusenosti? Jestli ten vykon jde poznat nebo ne?


Picinko Wink
Myslím, že své poznatky už tady někde i psal...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue May 18, 2010 11:25 am    Post subject: Reply with quote

paya wrote:
Zdravim,
Tady vsichni mluvi o tom, zda ano ci ne. Vsichni ale jen "vari z vody" a odhaduji jak to asi pojede nebo spise nepojede. Da se predpokladat ze z te 1.4 - 16v toho moc navic vyzdimat nepujde.
Me by ale spise zajimalo, jestli si to nekdo uz poridil a jake s tim ma zkusenosti? Jestli ten vykon jde poznat nebo ne?

Diky

Málo muziky za vela peňazi s pochybnym preštelovaním.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Tuning, sportovné úpravy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group