Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Hluk pří vyšších rychlostech - dotaz

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Tuning, sportovné úpravy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
morel



Joined: 24 Jan 2009
Posts: 4
Location: Plzeſ

PostPosted: Sat Jan 24, 2009 7:26 am    Post subject: Hluk pří vyšších rychlostech - dotaz Reply with quote

Zdravím včechny. Mám Fusion od příštího týdne, celkem se mi líbí, ale při předváděcí jízdě ve fordu to byl kolem karoserie docela hukot. Já vím, že ta kastle není dělaná na nějaké závodění, ale nedá se s tím něco dělat? Nepomohou třeba ofuky kolem oken nebo tak něco. Ahoj Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sat Jan 24, 2009 10:34 am    Post subject: Re: Hluk pří vyšších rychlostech - dotaz Reply with quote

morel wrote:
Zdravím včechny. Mám Fusion od příštího týdne, celkem se mi líbí, ale při předváděcí jízdě ve fordu to byl kolem karoserie docela hukot. Já vím, že ta kastle není dělaná na nějaké závodění, ale nedá se s tím něco dělat? Nepomohou třeba ofuky kolem oken nebo tak něco. Ahoj Very Happy

No áno, prejavuje sa to najmä na dialnici a pri vysokých rýchlostiach, ale to je asi dané jeho konstrukciou a povahou.Myslím, že to nie je nič neznesitelne, je to v pohode.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Jan 24, 2009 12:09 pm    Post subject: Reply with quote

jj, zas tak stašné to není Wink
Stačí zesílit rádio Cool a neslyšíš ani motor Laughing
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Peris



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 43
Location: BE - CZ

PostPosted: Sat Jan 24, 2009 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ofuky kolem oken mam, odhlucneni motoru pod kapotou taky a nerekl bych, ze by to melo nejaky extremni vliv na hluk. Pri rychlosti do 100-110km/h je to celkem OK, pak uz jde hluk nahoru. Bych rekl, ze je to zpusobene konstrukci a protoze Fusion ma vetsi svetlou vysku, tak jde dost vzduchu pod nej. Oproti Fabii co jsem mel drive, je ten hluk o neco vetsi.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Ebony 09/2007


Last edited by Peris on Sat Jan 24, 2009 10:54 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Jan 24, 2009 10:48 pm    Post subject: Reply with quote

Peris wrote:
Bych rekl, ze je to zpusobene kontrukci, protoze Fusion ma vetsi svetlou vysku, tak jde dost vzduchu pod nej. Oproti Fabii co jsem mel drive, je ten hluk o neco vetsi.


tak tak Wink ..je to taková "krabice" a aerodynamika není nic extra, není stavěná na dálnici Rolling Eyes
Ve Feldě ten hluk asi taky takový nebyl, ale tam už ve vyšších rychlostech šel spíše slyšet motor, než vzduch Razz
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Málokterá Felda má klimatizaci, Fusion skoro každý. Srovnejte si hluk v létě s otevřenými okny u Feldy a u zavřeného Fusiona s klimou. V zimě takovými rychlostmi, aby vás obtěžoval aerodynamický hluk většinou nejezdíte, tak nevím co tu řešíte.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Málokterá Felda má klimatizaci, Fusion skoro každý. Srovnejte si hluk v létě s otevřenými okny u Feldy a u zavřeného Fusiona s klimou. V zimě takovými rychlostmi, aby vás obtěžoval aerodynamický hluk většinou nejezdíte, tak nevím co tu řešíte.


Nic neřeším Cool
Ale chtěl bych tě vidět jet ve Feldě 130km/h a víc s otevřenými okny Laughing ..to bys měl minimálně zánět uší Rolling Eyes
Samozřejmě sem myslel zavřená okna Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

Mě takto neuvidíš, protože jak Fo-fu, tak Myšák mají klimu Wink Ale Pamatuji si svoje cestování po Chorvatsku ještě se Sierrou bez klimy. Větrák dovnitř žene žhavej vzduch od rozpálené kapoty...Sem myslel, že zdechnu. Okna dokořán hluk nehluk.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Mě takto neuvidíš, protože jak Fo-fu, tak Myšák mají klimu Wink Ale Pamatuji si svoje cestování po Chorvatsku ještě se Sierrou bez klimy. Větrák dovnitř žene žhavej vzduch od rozpálené kapoty...Sem myslel, že zdechnu. Okna dokořán hluk nehluk.


jj, věřím Wink ..taky vždycky na dovolené ve Feldě hic jak prase (a to byla bílá Exclamation )...no a tedka ve FoFikovi jede klima a pohoda Cool Akorát ještě na jaře asi budem dávat folie na skla Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Pokusím se odpovědět na původní dotaz.
Konstrukce a zpracování fusionu bohužel k hlučnosti značně přispívá.
Dá se sice trošku ladit odhlučnění (např. odhlučnění kapoty apod.), ale nemá to valný smysl. Ofuky oken v odhlučnění nepomůžou.
Nezbývá než se smířit, že to tak opravdu je

[img] http://img299.imageshack.us/my.php?image=sadanh5.jpg [/img]
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich


Last edited by Gil on Sun Jan 25, 2009 7:47 pm; edited 6 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jan 25, 2009 7:41 pm    Post subject: Reply with quote

Hluk nijak neřešim. Prostě to auto beru jak je. Vybral sem si ho, mam ho rád a hluk neřešim. Pokud ale někomu vadí hluk, svezte se třeba Moskvičem nebo PV3S a pak si budete řikat jak je ve fusionu tichoučko.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sat Jan 31, 2009 10:36 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="Gil"]
Koupil jsem Fusiona letos a byl jsem překvapený,protože mám odhlučnovací textil už od Forda... i technik,který mi předváděl Fofu byl překvapený ,protože to ještě na modelech 2008 prý nebylo- jsem tomu rád na hluk si zatím nemůže stěžovat...ale zajíždím ho takže jsem přes 110 ještě nejel Laughing
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
morel



Joined: 24 Jan 2009
Posts: 4
Location: Plzeſ

PostPosted: Sun Feb 01, 2009 8:58 am    Post subject: Reply with quote

[quote="Kormi"]
Gil wrote:

Koupil jsem Fusiona letos a byl jsem překvapený,protože mám odhlučnovací textil už od Forda... i technik,který mi předváděl Fofu byl překvapený ,protože to ještě na modelech 2008 prý nebylo- jsem tomu rád na hluk si zatím nemůže stěžovat...ale zajíždím ho takže jsem přes 110 ještě nejel Laughing


Mám úplně stejný pocit. Tohle téma jsem spustil já, protože při předváděcí jízdě s fofikem to byl docela hukot a ani to moc nejelo. Nyní už mám svého Fofu tři dni a i když samozřejmě jezdím zvolna je to určitě proti předváděčce rozdíl a popravdě si říkám - co se mi to vlastně nezdálo. Takže zatím příjemné překvapení, sice trochu tvrdší sedadla ale bez hluku (ani motor ani kastle) a docela to i jede(1,4 duratec) a navíc je to fakt pěkné autíčko (ebony, elektrony, metal, aut.klima lok.opěrka atd. a to vše za cca 265 000,- no nekupte to) Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tomy



Joined: 05 May 2016
Posts: 3

PostPosted: Tue Oct 02, 2018 4:19 pm    Post subject: Tak to bude chtít odhlučnění podvěhů Reply with quote

To bude od kol ,jistě to bude chtít odhlučnění podběhů, můžete se podívat jak na to tady: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/odhlucneni-podbehu/ Dle mých zkušeností by to mělo pomoci Smile[/url]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Tuning, sportovné úpravy All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group